Усвояване на балкон?

  • 14 579
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 161
Това помещение смятаме да е спалня и така отпада проблема с тръбите, но студа, заради външния балкон си е проблем. В стаята смятаме да сложим паркет, но под него, на балкона май трябва да сложим и специална изолация (също и на тавана-балкона на съседите отгоре). Какво ще кажете, ако сложим корк?  newsm78 Или другата изполация е достатъчна?

Въпреки че ще слагате паркет (естествен, нали), според мен е задължително на балкона да сложите преди това специална изолация.
За естествения пркет е важно отдолу на има добра замазка за да е равен пода.  Замазка под 2 см няма. Имай го предвид. Добе е да знаете предварително кое с колко ще ти вдигне нивата на пода.

Според мен корка няма да е достатъчен. Доколкото си спомням най-дебелия е 5мм.
Сложете си от другата изолация, пък ако толкова държите на корка, сложете го отгоре.

# 16
  • Мнения: 159


  Родителите ми в момента правят балкона. Засега около 1800лв., но има доста за дооправяне.

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
За стените - фибран, за пода и тавана - също задължително изолация!

# 18
  • Мнения: 10 618
Лелеее, разбихте ме - и на нас ни предстои усвояване на балкон към кухня, но не си го представях толкова сложно с изолациите по пода и тавана. И си мислех, че с 1500лв ще се справим, но.... май няма да стане Sad.

# 19
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
да се запиша и аз за темата. другия месец ще правим процедурата в апартамента на майка ми.
аз имам един въпрос: терасата си има висок циментов парапет, едната версия е да го отрежем до нула и да иззидаме стненичките от итонг, другата е да се надстроява върху парапета, в първия случай щяло да се получава конденз особено много заради метала, който е в парапета, който от своя страна провежда по-лесно студа. моля компетентните да се включат.

# 20
  • софия
  • Мнения: 432
при нас беше до нула и иззидане с итонг

# 21
  • Мнения: 251
Здравейте момичета!
Питам се следното, а изваждахте ли разрешително преди да усвоите терасата?
Защото ние не сме си извадили никакви документи и сега ми е много притеснено някой съсед да не се заяде и да подаде оплакване. Проучва ли ли сте какви са последиците ако се направи проверка.
Ще ни накарат да съборим изградената тераса ли?
Благодаря Ви много!

# 22
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Solange-мисля, че няма да ти е нужно разрешение, защото ти не рушиш, а изграждаш, но разбира се трябва да се попита строителен инж. До колкото ми е известно, трябва да се вземе разрешение с проект, ако излизаш навън от твоята тераса закона май позволява по 1-1.5м, виждала съм на първи етажи да се прави, слагат допълнителни основи, които влизат в градинката. тогава май се взема и подпис от всички съседи нагоре, те разбира се също могат да се разширят, стъпвайки върху тази тераса...ама не съм сигурна съвсем.

# 23
  • Мнения: 157
аз доколкото знам ако усвоиш и разшириш балкон без разрешително ще бъдеш глобен 150 лв, а процедурата по вадене на разрешително трае доста и ти излиза пак 150 лв. Така че, не се притеснявай! Може да кажеш на съседите, които  се оплакват, че си платила в общината 150 лв и са ти дали разрешително. А те дори и да проверят най-много да се наложи да го узакониш. Поне информацията, която имам аз за момента е такава. Дано съм ти била полезна!

# 24
  • Мнения: 10 618
Аз пък да се оплача от майстори. Тръгнахме да търсим такъв за усвояването, защото нашият майстор е много зает.
За изграждането на балкона, шпакловане на общата площ със стаята - 12кв.м и изравняване на под - мин. 1000лв. само за труд. Отделно ние трябва да извикаме фирма да изкърти частта, която е под прозореца и да достави всички материали.
И ни каза, че като прибавим латекса, дограмата и ламината - всичко ще излезе около 4 хил. и за 2 седмици ще е готово! Е направо се потресох - ние за толкова направихме баня, коридор, хол и спалня през декември!
Аз ли съм изостанала от цените или той е голям скъпчия!? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт