жълтък или месо първо?

  • 5 428
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Здравейте, скоро смятам да захраня малката с гултен и след това да въведа месото. Но се питам дали трябва първо да е яла жълтък?

# 1
  • Мнения: 46 562
Не.

Аз например първо дадох гглутен, после месо и жълтък чак на 1 г. и 7м..

Нали знаеш, че глутенът е за по-големи деца, най-добре след 10-ти месец?

# 2
  • Мнения: 510
Първо дадох месо- на навършени 7 месеца, а жълтък след годинка. Моето мнение също е, че е рано за глутен.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Аз започнах с месото,а жълтъка след годинката.

# 4
  • Мнения: 174
не е нужно да бързаш със жълтъка предизвиква алергии Simple Smile

# 5
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз въведах първо жълтъка, после глутена и накрая месото.
Но сега не бих постъпила така, независимо, че не сме имали проблеми с никаква храна.
Ако имам второ дете жълтък бих въвела примерно на 10-11 месеца, дори и след годинката.

# 6
  • Мнения: 950
Аз дадох жълтък на 6 месеца, а месо на 7. Глутена след това го въведох.

# 7
  • Мнения: 4 399
Месото е първо и то доста преди жълтъка. Няма връзка между глутена и месото. Аз дадох месо доста преди глутена. Такива са препоръките на педиатрите тук.

# 8
  • Мнения: 1 483
Не съм решила още кое кога ще давам,но ми се вижда безумно да се дава жълтък чааааааак след една годинка Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 46 562
Не съм решила още кое кога ще давам,но ми се вижда безумно да се дава жълтък чааааааак след една годинка Crossing Arms

На мен пък ми се вижда безумно въвеждането му на 4 месеца  Peace

До сега не съм виждала дете, което да има проблеми, защото му е въведен след 1 г., но пък познавам много, които са с алергии, заради въведането му преди това.

# 10
  • Мнения: 56
Аз си мислех да въведа гултена с каша, защото джипито настоява да давам вече попара.  А не знам да има безгултенови сухари.

# 11
  • Мнения: 3 500
Първо месо. Жълтък дадох за първи път на 10 месеца, а го препоръчват след 1 год.

# 12
  • Мнения: 100
Жълтъкът освен "злосторник", който носи само алергии е и пълен с полезни за детето съставки. Аз смятам да въведа месо на 7 мес. и жълтък на около 7,5-8.

# 13
  • Мнения: 27 524
След 8-ми месец глутен, рано ви е.
Месо също след 8-ми.
Жълтък - след годинка.
Имай още малко търпение, скоро всичко ще яде.

# 14
  • Мнения: 2 677
Дадох първо месо. Жълтък още не съм, с глутена смятам да започна след 8-я месец.

# 15
  • Мнения: 639
не е нужно да бързаш със жълтъка предизвиква алергии Simple Smile
Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 5 786
съвсем скоро захраних с месо
жълтък още не съм давала
глутен-съдържащи храни също

# 17
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Първо дадох жълтък, после месо, а глутена не съм го въвела още.

# 18
  • Мнения: 94
Захраних с месно пюре на 7 месеца, а жълтък дадох на 1г. и 3месеца.

# 19
  • Мнения: 508
Започнах да давам месо и жълтък едновременно на 6 м. Редувам ги през ден.

# 20
  • Мнения: 241
Първо дадох месо- на навършени 7 месеца, а жълтък след годинка. Моето мнение също е, че е рано за глутен.
Подкрепям Peace

# 21
Първо въведохме месните пюрета, а жълтъка го давам от 7 месец.

# 22
  • Мнения: 4 451
Първо е месото. Peace Жълтък още не съм въвела, мисля към 10-тия месец. Глутен въведох вече.

# 23
  • Мнения: 96
Ох.че се притесних.Аз съм дала 2 пъти жълтък,но още не съм въвела месо.Днес, след велика борба със запека на малкия вече се реших да дам водичка от овесени ядки.Още нямаме резултат но се PraynigДано всичко е наред.

# 24
  • Мнения: 393
Аз смятам да процедирам така .. 1во месо - 7 месец, 2ро глутен - 8 месец, жълтък .. около годинка.  Peace

# 25
  • Мнения: 596
Започнах с жълтък и глутен при навършени 7 м , с месо на 8 м.

# 26
  • Мнения: 5 362
Започнах първо със жълтък,а след това с месо.

# 27
  • Мнения: 344
Първо й дадох месно пюре и чак след това глутен.Още не съм й давала жълтък но съм решила тези дни да й дам. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 587
Въведох първо глутен без да разбера към осмия месец,след това месото и накрая жълтък.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 423
Започнах първо със жълтък,а след това с месо.
И аз така  Peace

# 30
  • Мнения: 2 152
Първо месце дадох при навършени 6 месеца Simple Smile
Глутен съвсем скоро, на почти 8 месеца
Жълтък скоро няма да дам.В тези жеги, мисля да е края на лятото чак Stop.Някъде септември месец.Тогава живот и здраве, малкия ще е на 11 месеца

# 31
  • Мнения: 1 233
Жълтък след годинката дадох аз.

# 32
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Първо дадох месо на 6 навършени месеца. А на 6 и половина дадох и малко жълтък. Peace

# 33
  • Мнения: 27 524
Момичета, иска ми се да се стръпя да не пиша, но ми е трудно. Жълтъци според мен, на база на всичко прочетено и чуто, е напълно излишно да се дава. С мъжа ми си правихме тези дни изследвания за холестерол. За лошия. Много лоши и завишени резултати. Заради лошо хранене. Докторът ни даде таблици и препоръки. Най-вредното, тежко и лошо нещо за здравето на човека е жълтъкът!!!За пример - няма по-висока стойност на вреден холестерол от жълтъка. Дават го 500. Предната висока стойност са скаридите със 140. Следват шоколадово-маслените сладкиши - 135.  Rolling Eyes
Не виждам причина да затормозявате организма на децата си от ранна детска възраст с нещо толкова тежко, вредно и абсолютно не незаменимо нещо.

# 34
  • Мнения: 8 242
Захраних на 6 месеца.
Месо дадох на 7 месеца.
Глутена въведох на 11 месеца.
Жълтък още не съм давала и няма да е скоро.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 457
Първо въведох месото, а значително по-късно и жълтъка. Сега (почти на две години) яде месо всеки ден, а жълтък много по-рядко. Моето мнение е, че всяка храна е полезна, стига да се консумира правилно и в балансирано количество  Grinning

# 36
  • Мнения: 5 103
Давам месо от 7ми месец, жълтък не давам , а и не мисля да давам newsm78

# 37
  • Мнения: 2 865
Момичета, иска ми се да се стръпя да не пиша, но ми е трудно. Жълтъци според мен, на база на всичко прочетено и чуто, е напълно излишно да се дава. С мъжа ми си правихме тези дни изследвания за холестерол. За лошия. Много лоши и завишени резултати. Заради лошо хранене. Докторът ни даде таблици и препоръки. Най-вредното, тежко и лошо нещо за здравето на човека е жълтъкът!!!За пример - няма по-висока стойност на вреден холестерол от жълтъка. Дават го 500. Предната висока стойност са скаридите със 140. Следват шоколадово-маслените сладкиши - 135.  Rolling Eyes
Не виждам причина да затормозявате организма на децата си от ранна детска възраст с нещо толкова тежко, вредно и абсолютно не незаменимо нещо.

Блонди може би ще ти е интересно да прочетеш тази статия:

http://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/fats.html

Накратко пише че 75% от холестерола се изработва в организма а само 25% е от храната. За нивото на холестерола в кръвта има значение не толкова колко холестерол се съдържа в храната а по-скоро количеството на наситените мазнини които се приемат (от животински произход). И възможно най-вредното за организма са хидрогенираните растителни мазнини или маргарините, които не съдържат холестерол, но повишават лошия холестерол в кръвта а понижават добрия.
Надявам се статията да е интересна на всички.

# 38
  • Мнения: 27 524
Статитята е хубава, но кой казва, че тя е стопроцентово вярна?  Wink Нещата, разбира се, са доста относителни. Холестеролът е и до ген и наследственост донякъде. Не съм съгласна, че само 25 процента е от храната. Я да хрупаме само плодове и зеленчуци и да видим колко холестерол ще натрупаме  Grinning Нула! Холестеролът се изработва от черния дроб и основно е от храната, като тук се включва и тютюнопушене, алкохол и стрес. Наситените мазнини от животнкси произход не идват ли именно от храната? Жълтъкът не е си именно това? Свинското месо?  Thinking Противоречиш си  Wink Истинксите маргарини са изцяло на растителна основа и определно не повишават нищо. За разни измислици на основата на мас не споря  Peace

# 39
  • Мнения: 2 865
Може да са растителни, но съдържат т.нар. транс мазнини, които точно лошия холестерол повишават. Може би не си прочела всичко. Не случайно в някои развити страни вече е задължително да се пише колич. на транс мазнините на опаковката на стоката.

Всичко зависи от ендокринната система на съответния човек обаче. Майка ми е сърдечно болна с висок холестерол и спазва диета, но много, много не помага. А хора които не се ограничават в нищо нямат холестерол....

Може да видиш и тази тема относно маргарина: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171049.0

# 40
  • Мнения: 27 524
Съгласна съм, че е и до организъм. Именно затова казах, че и наследственият фактор е налице. Има хора, които след драстични диети не понижават нивото и за тях са силните лекарства, така е. Но все пак те са рядкост и все пак това става в една по-късна възраст. И според мен пак в следствие на лошо хранене и малко движение преди това.  Peace
Майка ми е доста пълна, направо дебела, яде от всичко и по много и е с идеална кръвна картина.
Маргарин и аз не ям, за мен той е глупост голяма. За войната е бил ок, сега е излишен. Но не трупам вината върху него само, де.  Grinning
Все пак оставам на мнението си, че жълтъкът е напълно излишен, особено в детското меню, а жълтък на бебе на няколко месеца... не искам и да коментирам  Twisted Evil
Съгласна съм с теб  Hug

# 41
  • Мнения: 4 362
Давам месо от 7ми месец, жълтък не давам , а и не мисля да давам newsm78

Също  Peace

# 42
  • Мнения: 4 621
Първо въведох жълтък - 8 месец. Месо дадох 10 месец Hug

# 43
  • Мнения: 1 298
И аз не давам жълтък. Не виждам смисъл да го правя.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 40
въведох първо жълтъка и продължавам да и давам

# 45
# 46
  • софия
  • Мнения: 636
от два дни давам пюре с пилешко, жълтък не съм давала още. Той само вреди, още повече през лятото не знам как се съхраняват яйцата, така че септември, октомври ще пробвам. Тогава ще сме на годинка. Глутен не съм давала също. Лекарката ме кара да й давам на бебка, но аз не следвам БГ педиатрична схема и смятам най-рано-след 10ти месец да дам глутен. Не знам как може да има толкова много хора, безотговорни към здравето на децата си - като гледам около мен в квартала всички майки дават на 6 месечните си дечица месо, глутен от 4-5месеца, сега на 6 ядат попари, бисквити кисели - каква е тая ненормална работа не знам.....Вече аз се чувствам все едно не съм в час..... Thinking

# 47
  • Мнения: 344
аз днеска ще й дам за трети път жълтък. Simple SmileНе виждам нищо лошо в жълтъка.

Общи условия

Активация на акаунт