обеци-на каква възраст

  • 9 240
  • 182
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 458
И на двете ги пробихме когато навършиха 7 месеца и почнаха 8.Мисля че докато е още по  малка е по добре защото няма а ги дърпа и пипа Peace Flutter

# 76
  • Мнения: 2 381
На 9 месеца.

# 77
  • Мнения: 463
Още не съм, но догодина или по-догодина на Благовец, ще ги пробием.

# 78
  • Мнения: 5 790
Не съм й ги пробивала и не смятам да го правя. Когато порастне - ако реши да си ги пробива - да го прави. Аз няма да взимам решението вместо нея дали иска да има дупки на ушите или не.

# 79
  • Мнения: 647
Мисля да ги пробием, когато тя поиска. де да я знам - може пък да не иска  newsm78
И аз така бях решила , но като беше на 5 годинки мъжът ми отишъл заедно с нея да си прави татуировка  smile3511 и взе и й проби дупки на ушите ooooh!

# 80
  • виртуално
  • Мнения: 2 867
Преди два месеца - по нейно желание

# 81
  • София
  • Мнения: 4 868
Мисля да ги пробием, когато тя поиска. де да я знам - може пък да не иска  newsm78
И аз така бях решила , но като беше на 5 годинки мъжът ми отишъл заедно с нея да си прави татуировка  smile3511 и взе и й проби дупки на ушите ooooh!


Е, на 5 години детето вероятно вече знае дали иска дупки на ушите. Моите поне знаеха още преди това.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 163
на 1г,7м сложихме обици, но като тръгне на детска ясла ме е страх там като си играе да не се закачи някъде или пък някое друго дете да й ги дръпне, да й разрани ухото.И сериозно се замислям да й ги махна.

# 83
  • Мнения: 8 999
Моята дъщеря беше на 4.5 г. Домързя ме да  свърша тази работа докато беше бебе и затова изчаках подходящия момент, в който тя самата ще пожелае.

# 84
  • Майничка
  • Мнения: 12 644
На 6г., по нейно желание, като подарък за рожден ден. Значи е било през март, хич не съм гонила Благовец, щом е поискала - да трае Mr. Green.
И после половин година чистих гной от дупката на едното ухо, докато не й купих съвсем тънки и малки халкички, от които ухото й не забираше и нямаше опасност да ги закачи, защото са почти прилепнали към меката част. 

# 85
  • Мнения: 1 065
Още не сме, защото чаках да си поиска сама. От известно време води някакви преговори, като че имам нужда от убеждаване, да я заведа да и ги пробият като дойде ваканцията. Та скоро ще бъде.

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Още не съм. Мисля да го направя, когато тя сама пожелае.

# 87
  • Мнения: 1 233
Беше на 8 месеца.

# 88
  • Мнения: 473
Благодаря на всички. Аз също съм на мнение, че има страхотни красиви малки обички за бебе / дори с диаманти/ и не вярвам днес да има жена, която да не  иска и не носи обици / клипса е остаряла работа/. По скоро се притеснявам дали ще й ги поставят добре / т.е. как ще ги центрират/ и да не засегнат някои центрове които минават оттам.

# 89
  • Мнения: 433
Аз много исках да виждам дъщеря си с обички. Все пак устисках. Не ги пробихме на 10  месеца, нито на годинка, нито на 5 години...  Пробихме ги, когато беше в 11 клас - да свикне с тях достатъчно, докато дойде време до абитуриентския й бал  Grinning
И добре, че направих така. През детството й бях спокойна, че никой хулиган няма да я дръпне за ушите, за да открадне обичките - както се случи с детето на моя приятелка. Няма да ви разказвам колко боли разкъсана ушна мида, и аз не знам точно, но умирах от болка само като слушах детенцето...  Cry
А за бала си принцесата ми вече беше с добре зарастнали дупчици и достатъчно свикнала.

Съветвам всички майки - не бързайте! Малките деца са достатъчно чаровни и без бижута. А да получат бижу (ако ще и най-обикновени обички) в пубертета се оценя многократно повече, отколкото в невръстна възраст.

За здравословните аспекти да не говорим. При това струпване на важни точки по ушите, пробиването на неподходящо място може да доведе до проблеми в здравето, които може и с години да не се идентифицират. При вече израстнал човек тази вероятност е много по-малка!

Общи условия

Активация на акаунт