не мога да си платя тока

  • 7 648
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 953
Здравей вчера и на мен ми се наложи да чакам на опашка , но следобед към 14.30ч. вече нямаше опашки. Защо не отидеш в някоя от банките в които се плаща към ЕВН издават бележка.

# 16
  • Мнения: 188
И в Русе е кошмарно плащането на тока #2gunfire Хората стоят по 4-5 часа да си платят , да им дадат парите си на тези идиоти  #Crazy Като стана това решихме да плащаме чрез разплащателна сметка като мислехме, че така по банков път всичко ще се урежда по-лесно. Да ама не, те имали някакъв проблем със сърварите и не мажели да плащат тока и така се натрупаха няколко месеца, което не ни е особено приятно. И това, че не могат да плащат тока с разплащателна не ни го казаха от ДСК като подавахме молба , а го разбрахме по-късно. После като им казваме че не искаме да плащаме така и искаме да се откажем, че не искаме да ни се натрупват сметки, ни казаха че сега не можело нищо да се направи , нито да се откажеш, нито да платиш. Като си оправят съръврите и незнам си какаво тогава можело #Cussing out Просто нямам думи що за държава сме Shocked

# 17
  • Мнения: 4 546
Здравей вчера и на мен ми се наложи да чакам на опашка , но следобед към 14.30ч. вече нямаше опашки. Защо не отидеш в някоя от банките в които се плаща към ЕВН издават бележка.

в банките е същото положението - просто където се плаща в брой има опашки. то ти стига и 3 човека да има пред теб и ти е вързан почти цял час  Close извадила си късмет направо  Simple Smile
Edelia , честит ти рожденник   bouquet

Последна редакция: вт, 17 апр 2007, 10:59 от herelina

# 18
  • Мнения: 289
gali77 с разплащателна сметка по-често възникват проблеми наистина - още повече че ако не обрънеш внимание, че парите в сметката са намаляли, ще разбереш чак като ти спрат тока... по-удобно е да си плащаш от своя карта - дебитна, защото виждаш по всяко време колко пари имаш в сметката, сам решаваш кога и какво да платиш, и ако в момента има проблем дадената компания - например за електроснабдяване - това се вижда веднага, и изобщо не може да се извърши плащане. Изобщо, сам разполагаш с парите си, и ако не искаш да плащаш, не плащаш - на каса можеш да отидеш по всяко време, и от другия месец пак да продължиш по интернет.
Аз като някакво рекламно лице на еpay станах тука, ама наистина съм много доволна от този начин на разплащане  Grinning
Относно таксите herelina  мисля че зависи и от банката, и от търговеца, на който се плаща - аз съм с карта на ЦКБ и са 0,20 лв. Дори не съм погледнала дали на всяко плащане е така, щото ако ходя до всяка каса с колата, ще ми излезе доста по-скъпо, а пък пеша е невъзможно да ги обходя за един ден всичките, а от тук става за секудни  Wink

# 19
  • Мнения: 3 880
А няма ли възможност да се плати чрез съвсем обикновен банков превод newsm78
Тук всички така процедират (дори и да искаш не можеш да си платиш такива сметки в брой).
А и преводът е достатъчно добро доказателство, че си платил нещото Wink

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сметки плащам, когато аз искам, а не когато те ми определят  Sunglasses

# 21
  • Мнения: 397
Сметки плащам, когато аз искам, а не когато те ми определят  Sunglasses
Peace

# 22
  • Мнения: 4 546
Сметки плащам, когато аз искам, а не когато те ми определят  Sunglasses
е на тъмно ли стоите?  newsm78 иначе ми се е случвало да не плащам за вода и кабелна за месец-два назад. ама там нали не ги спират  Embarassed
за жалбата ми се обадиха - имали порблеми със сървъра, знаели че има такъв проблем с плащанията, работели по въпроса и т.н. демек - извиняваме се, ама това е положението   Close  иначе беше любезен човекът. каза, че през е-пей може да се докаже плащането, а и след това трябва да получиш по пощата фактурата, че е платена. каза също , че от 15-25 число само можело да се плаща през е-пей.
незнам с банков превод дали може. newsm78
много ме е яд, наистина най-удобно ми е на каса - точно на 5 мин от офиса /банката е на 20, ама който го мързи  Embarassed/. ако не беше това велико чакане де  Close

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Тока и телефона, плащам след датата определена за плащане. Няма опашки всичко става за минути, не съм закъснявала толкова много за тока, че да го спрат, дори  и предупредителни бележки не са ми пращали. От БТК, обаче ми звъняха този месец че не съм си платила в срок телефона.

# 24
  • Мнения: 6 472
От години плащам всичко през ипей. Няма таккси, няма опашки, няма загуба на време, мога да го направя и през нощта ако се сетя. От самата система мога да си разпечатам документ, че съм платила, освен това получавам меили. Ако случайно стане нещо от Дейтамакс винаги могат да ми дадат номера на плащането и документ, че е извършено. За ток и вода не ми се е случвало до искам такъв документ, но на два пъти имах проблем с погасителна вноска по кредит. С едно обаждане до Дейтамакс нещата се оправиха - те си се свързаха с банката получател, потвърдиха плащането и онези много на бързо намериха кога и как са пристигнали при тях парите Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 2 181
На бележката за тока си пише на коя дата ще бъде спрян.Плащам 1-2 дена преди това,съответно доста след крайния срок и тогава няма никаква навалица.Е,сега тези ЧЕЗ почнаха малко лихви да нчисляват,но по-добре да дам 20ст повече отколкото да се блъскам с пощата.

# 26
  • Мнения: 289
Edelia , честит ти рожденник   bouquet

Благодаря много  Grinning
Той рожденият ден беше на 8-ми, обаче не съм актуализирала лентата още, и така цяла седмица вече има рожден ден човека   Grinning

# 27
  • у дома
  • Мнения: 965
Herelina, не знам къде работиш, но има един касов салон отстрани на интерната "Коджакафалията", винаги в началото на отчетния период към 8-10 число на месеца е празно...

# 28
  • Мнения: 4 546
Herelina, не знам къде работиш, но има един касов салон отстрани на интерната "Коджакафалията", винаги в началото на отчетния период към 8-10 число на месеца е празно...
това някъде до сладкарница неделя ли е?

# 29
  • Мнения: 1 520
Леле, какво е това чудо, за което разказваш.

Аз попаднах на опашка, когато отидох в самото начало след идването на сметките, затова вече ходя като поотмине срока.

И ходя в една квартална каса, не тези централните около нас, струва ми се че е по-спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт