Пролет е ! Хайде да посадим дърво !

  • 3 299
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 668
Лелеееее, Tedy, страхотни са!!! newsm10
Баба ми няколко години пробва да размножава, но все неуспешно... Направо се амбицирах сега покрай твоите красоти   bouquet и със сигурност ще продължа борбата.
Доколкото си спомням тя сади семена, опита и с резници, но все не се получаваше. Като каза вкоренител, ще пробвам и с този, за който писах в Цветарската тема - дано да стане.

# 16
  • Мнения: 555
Като вкоренител се използва IBA (индолмаслена киселина), но много зависи от концентрацията
Някъде четох, че по-лесно се вкореняват едногодишни резници , може и с отводи, обаче пак задължително се използва вкоренител и леко се наранява дървесината - доста специфично е.

# 17
  • Мнения: 668
Като вкоренител се използва IBA (индолмаслена киселина), но много зависи от концентрацията
Някъде четох, че по-лесно се вкореняват едногодишни резници , може и с отводи, обаче пак задължително се използва вкоренител и леко се наранява дървесината - доста специфично е.

Битката ще е титанична!!! Отсега го усещам... Но пък си струва. А този вкоренител - само с него ли става? И друго - май в пясък се бучкаха, а? Ще взема да се разровя из нета да потърся повече инфо.

И, хм, извинявай за невежеството, ама какво бяха отводите? Embarassed

# 18
  • Мнения: 555
Клонче го навеждаш към земята и го застопоряваш към нея с нещо (кука от метал, дървена или нещо подобно), като връхчето остава над земята (да се вижда)
Със сигурност в перлит, пясък или по-стандартните начини за размножавне няма да стане.
Може с вкоренител и гореизброените.......... Confused

 Grinning

# 19
  • Мнения: 1 120
теди,беля си хвана като пусна тези снимки  Laughing сега започвам с въпросите  smile3521
какво е това цветенце,което е само на последната снимка?храстовидно ми се струва  Thinking но е много красиво
аз малко не довиждам,още повече на снимки,но си харесах още нещо от градината ти.може да се смееш,но на мен ми прилича на петуния.цветенцето е лилаво,много кичесто и се намира на снимката над бялото.ох,дано да си ме разбрала
  bouquet
honey,ми е от любимите градинарки.не знам за стаините,но градинските и се отдават с лекота  smile3501

# 20
  • Мнения: 668
Ееех, lamita, далеч съм от майсторския клас, но ти благодаря  bouquet А у дома, добре че е баба ми, та да цъфне някоя и друга теменужка - хич ме няма. Обикновено се залисвам с други неща и дори забравям да ги поливам Embarassed

Теди, мерси за обясненията!  bouquet
Вчера доста прочетох и единственото, което ме притесни беше, че когато се вкореняват, растенията трябва да са на ~20о. Е да, ама през лятото, дори и на сянка, температурите са доста по-високи Thinking

# 21
  • Мнения: 555
теди,беля си хвана като пусна тези снимки  Laughing сега започвам с въпросите  smile3521
какво е това цветенце,което е само на последната снимка?храстовидно ми се струва  Thinking но е много красиво
аз малко не довиждам,още повече на снимки,но си харесах още нещо от градината ти.може да се смееш,но на мен ми прилича на петуния.цветенцето е лилаво,много кичесто и се намира на снимката над бялото.ох,дано да си ме разбрала
  smile3501


Това са все Азалеи (само жълтото и бялото петно не са)............ Лилавата е от 10 години и е местена 3 пъти.
Онова което е само на снимка - пак е азалея, само,че цъфти много по рано от другите.

Иначе се виждаи омайничето ,но само като червени точици, също така имам и Pulsatila "котенце"..... по- късно ще пусна и снимки

Общи условия

Активация на акаунт