Трябва ли да сменям памперса преди всяко хранене?

  • 7 870
  • 54
  •   3
Отговори
# 15
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Сменям памперса преди всяко хранене на около 4 часа,само наобед след папането,защото тогава ака предимно и за разходката да е суха Hug

# 16
  • Мнения: 289
Аз все още продължавам да сменям памперса преди всяко ядене и намазвам дупето с Мустела. Не сменям памперса след ядене, защото стомахчето му е пълно и при повдигане на крачетата повръща. Къпим го всяка вечер, така сме си свикнали, а и бебе обича водата, а след баня заспива веднага.

# 17
  • Мнения: 1 483
До скоро сменях преди всяко хранене,а сега сменям когато е пълен.

# 18
  • Мнения: 5 140
Не е нужно да сменяш памперса преи всяко хранене - естествено ако му е много чуствителна кожата на бебето и се зачервява - да, но дори и в този случай пробвай да смениш марката памперси. Повечето памперси попиват и дупето остава сухо.
За къпането - аз си я къпех всеки ден като бебе и после мажех с бебешко мляко или олио - не мисля, че се изсушава кожата.


 Peace

# 19
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Желателно е да се сменя при всяко хранене, особено в топлото време. Иначе бебо може да се изрине или подсече.

# 20
  • Мнения: 4 514
Ако е наакан памперса - задължително, както и ако е натежал от пишано. Мисля, че сама можеш да си прецениш има ли нужда или не. Да ти е живо и здраво бебчето!  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 975
Ако е наакан памперса - задължително, както и ако е натежал от пишано. Мисля, че сама можеш да си прецениш има ли нужда или не. Да ти е живо и здраво бебчето!  bouquet
Peace Peace Peace

Сама ще прецениш с времето. Аз отначало го сменях преди хранене, но тя се изакваше веднага след  като я нахраня и смених тактиката, така че бебчо ще те научи Peace

# 22
  • в Низината
  • Мнения: 705
Сменях памперса всеки път преди ядене.

# 23
  • Мнения: 4 784
Сменям преди всяко хранене и какво толкова да се мъчи - един памперс се сменя за отрицателно време, а ако успееш да задържиш повечко - минутка-две, тъкмо малко да се проветри дупето. Къпем Коко всеки ден.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 407
Сменям преди всяко хранене и какво толкова да се мъчи - един памперс се сменя за отрицателно време, а ако успееш да задържиш повечко - минутка-две, тъкмо малко да се проветри дупето. Къпем Коко всеки ден.
Peace
Аз съм за смяната и ежедневната баня.

# 25
  • Мнения: 1 043
ами ако не искаш бебето ти да стои мокро просто го сменяй когато е напишкано - ако ти се струва примамливо лесно да си стои напишкано  Rolling Eyes недей
 Peace а може да пробваш един ден да стоиш с памперс и да пишкаш в него за да видиш колко им е приятно на човеците с тез неща - тогава може да се чудиш дали да го сменяш или не  Rolling Eyes, аз изпишквам децата си и голямата ми дъщеря въпреки че никои не мо беше споделил за естествена бебешка хигиена аз просто сама реших да не и слагам памперс и израстна така - не е голяма философия както си мислят повечето майки - просто две години наистина трябва да отделиш повече внимание на нуждите на детето си  Peace и аз така направих  Heart Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Водата наистина изсушава - навярно на всекиго се е случвало поне някога да му се "набръчкат" пръстите след преседяване във ваната или река, примерно... Е, това е - изсушаване. Т.е, водата от клетките излиза в следствие на разликата в осмотичните потенциали на тялото и ваната, примерно. Затова възрастните ползват соли за вана. Но те обикновено са много цветни, много ароматизирани и изобщо - сигурно не са хубави за бебета. Така че това с 10 минути - демек, да не се прекисва, не е глупост. Пък може и да има соли, подходящи за бебешка вана, това аз не знам.

# 27
  • Мнения: 6 461
Като новородени ..сменях на децата си памперсите преди хранене ...и при нужда след хранене...
По някога по на често ...зависи по моя преценка.
Особено детенце ако е с чувствителна кожа.

# 28
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
След като не ти ака на всяко хранене мисля, че няма голяма опасност да се подсече дупето, но внимавай да не започне да пропуска, че тогава ще си имаш напикано бебе Peace

# 29
  • Мнения: 1 117
Сменям го преди хранене , защото борислав повръща , ако го разбутам после.Но се случва и след ядене да го сменя , като свърши голямата работа, особено преди да излезем на разходка.

Общи условия

Активация на акаунт