Незнам какво ми е....

  • 4 461
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 335
Може би не е излишно да ти направят и ЕЕГ, и доплер на кръвоносните съдове в мозъка.
Това, което са ти открили, може да не е единствената причина.
Пък и не е лошо и друг да я потвърди.
Най-гадно е, когато се приеме една диагноза и всякакви следващи неразположения започнат да се свързват само с нея и да се лекува само това, на което още най-напред се е приело, че те се дължат.

Най-добре направи всички необходими изследвания за общото ти състояние: кръв, секрет от окото, ехография на коремни органи, щитовидна жлеза...
Някой смятат това за "хипердиагностика".
Но не е така. Навремето, като влезеше човек в болница за едно нещо, докато лежи там (дори само два-три дни), минаваше по всички кабинети или специалистите идваха да го консултират в стаята му.
Сега - при 5-минутен първи преглед заради главоболие - рецепта за "мигрена" на око, без нито едно изследване или допълнителен преглед при специалист...

# 16
  • Smallville
  • Мнения: 994
И аз за пръв път чувам за такава диагноза,но добре,че вече е установена,за да се лекуваш адекватно. И според мен трябва да засилиш имунитета си,защото вируса на херпеса се появява при намалени защитни сили.Желая ти успех и скорошно оздравяване  bouquet
А и ти shushi7777 не спирай да търсиш причината за твоето състояние,това не е нормално,желая и на теб успех   bouquet

# 17
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
И аз за пръв път чувам за такава диагноза,но добре,че вече е установена,за да се лекуваш адекватно. И според мен трябва да засилиш имунитета си,защото вируса на херпеса се появява при намалени защитни сили.Желая ти успех и скорошно оздравяване  bouquet
А и ти shushi7777 не спирай да търсиш причината за твоето състояние,това не е нормално,желая и на теб успех   bouquet


Благодаря ти от сърце   bouquet

# 18
  • Мнения: 433
И аз съм с мигрена още от дете - поне от 10 годишна. Ходила съм и на скенер (тогава изобщо за ядрено магнитен не бяха чували) и на ядрено магнитен. Нищо. Мигрената си е нещо, което човек си носи цял живот. Лошото е, че започна да се свърза и с цикъла, т.е. в първия ден имам такова главоболие, че немога да правя нищо. Ходих на невролог предписа ми куп лекарста, които лекували мигрена - нищо. И сега се научих - 5 дни преди цикъл комбинирани витамини. И няма главоболие.

Присъпите на мигрена са следните - болка най-често в дясната половина на главата, около дясното око. Най-често от сутринта е болката. Когато присъпа се усили тогава започва дразнене от шумове и светлина. Понякога ми помага контастен душ на главата, друг път нищо. Единственото спасение е вечер преди лягане обезболяващо и на сутринта всичко е ок.

# 19
  • Smallville
  • Мнения: 994
o_fortuna,кажи нещо повече за витамините,какво точно вземаш,че и моята мигрена е точно хормонална,от цикъла ми се задейства и ме държи по няколко дни Sick

# 20
  • Мнения: 335
...Ходила съм и на скенер (тогава изобщо за ядрено магнитен не бяха чували) и на ядрено магнитен. Нищо. Мигрената си е нещо, което човек си носи цял живот...

Много други неща носят хората цял живот, понеже никой не е направил достатъчно изследвания, за да се разбере диагнозата.
Скенер и ЯМР - хубаво. Но те дават информация за структурите на мозъка.
ЕЕГ е функционално изследване (т.е. показва неща, които не се виждат на скенер и ЯМР, понеже не може да снимаш как ти функционира мозъка).
Доплерът - също много ценно изследване, което няма нищо общо със скенера и ЯМР.
Мислите ли, че спазъм на кръвоносните съдове или нарушения на техните стени, еластичност и проходимост не могат да имат връзка с главоболие.
При упорито и силно главоболие може би е нужно и проследяване на кръвното налягане едновременно с пристъпите.
Както и рентген на гръбначния стълб, най-често - на шийните прешлени.
Има случаи на патологично главоболие единствено и само заради по-голямо разстояние между шийни прешлени, заради нарушена структура на хрущялните и други тъкани, заради шипове, възпаление на нерв (може и очен)...

Въобще "нещо, което човек си носи цял живот" е това, което не е хрема или кариес, или друго, което да се види само като си отвориш устата или, най-добре - само като влезеш сополив в кабинета.

Нещо като с "кръвното" - ако не се окаже веднага, че имаш болни бъбреци, започва едно тестване на цялата номенклатура на някоя фармакологична фирма. И след като изпробват върху теб всички групи лекарства за кръвно и няма резултат, заключават - "М-да, на нервна почва е!"

То и мигрената на такава почва, ма те пациентите сами са си виновни - много нервни, бе.
Я да разпуснат малко...

# 21
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
"Главата - това сме самите ние.Нея показваме на света.Чрез нея обикновенно ни познават.Когато нещо не е наред в тази област, това обикновенно е свързано с нашето усещане, че и нещо вътре в "нас" е много объркано."
Болка(остра) - (вероятна причина)Чувство за вина.То винаги се стреми към наказание - нов (мисловен модел) С любов се освобождавам от миналото.Те са свободни, аз също.Сега в моето сърце всичко е наред.
Болка(тъпа и продължителна) - (вероятна причина)Копнеж за любов.Копнеж за прегрътка. - (нов мисловен модел)Обичам и одобрявам себе си.Аз съм любящ и привлекателен."
из "Излекувай живота си" - Луиз Хей

Научете се да обичате себе си, преди всичко и главоболието ще изчезне!
Успех Peace

# 22
  • Мнения: 335
Форумът се казва:  "Здравословни проблеми, здравна каса, здравеопазване"

А не... (автоцензура)

# 23
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Форумът се казва:  "Здравословни проблеми, здравна каса, здравеопазване"

А не... (автоцензура)

Главоболието не е ли здравословен проблем?
Луиз Хей се занимава с истинско здравеопазване!
Ако знаете поне малко за нея и колко тежки здравословни проблеми е имала, преди да започне да се занимава с анализа им на психологично ниво, мисля, че тази "цензура" няма да е нужна!Тя е решила здравословните си проблеми, откривайки на психическо ниво причината.А и както прочетох доста, хора имат този проблем, а лекарите вдигат рамене.Ако някой прочете и реши проблема си, няма да е във вреда на никого, че съм дала някъква насока!А избора, дали да го направи или не, е личностен.
Къде беше нужна "автоцензурата" ?

# 24
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Форумът се казва:  "Здравословни проблеми, здравна каса, здравеопазване"

А не... (автоцензура)


eeeeee от всичко се прави полемика  ooooh! Холограма , минала съм през всичко което си изброила по горе - без ЕЕГ защото не ми беше насрочено от лекарите даже за Доплера и снимката на вратните прешлени настоях аз  защото съм бивша класическа балерина Имам изменение в прешлените , но не са раздалечени както казваш ти , а между-прешленното пространство е стеснено Дори тогава лекарите казаха - " Ами може и от това да е " Какво значи "Ами може" ???!!! Нали за да е успешно лечението трябва да има поставена правилна диагноза newsm78

# 25
  • Мнения: 335
По-скоро ще допусна, че е от прешлените (какво по-голямо основание да допуснеш това, след като има изменения там), отколкото, че те боли глава, понеже се мразиш.

# 26
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Холограма къде пише, че трябва да се мразите, за да Ви боли глава?Интерпретирате, както Ви харесва.Поне прочетете, какво е писано!

# 27
  • Мнения: 433
o_fortuna,кажи нещо повече за витамините,какво точно вземаш,че и моята мигрена е точно хормонална,от цикъла ми се задейства и ме държи по няколко дни Sick

Пия витамини Centrum - тъй като те съдържат всички витамини и минерали.

# 28
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
o_fortuna,кажи нещо повече за витамините,какво точно вземаш,че и моята мигрена е точно хормонална,от цикъла ми се задейства и ме държи по няколко дни Sick

Пия витамини Centrum - тъй като те съдържат всички витамини и минерали.



ТЯ сигурно се лекува и за това не отговаря - пиши и на лични - може и да отговори , то и аз искам да разбера за витамините

# 29
Hora ,molq ,pomognete mi.mn sum ot4aqna.imam ujasno glavobolie.po4ti vsqka sedmica pone po 2 puti.glavobolieto trae den,dva i po vsi4ko prili4a na migrena.hodih pri mnogo lekari i nikoi ne mi kaza to4na diagnoza.a glavata ne spira da me boli.imam problem i s 6iinite pre6leni.m\u dva ot tqh razstoqnieto e po-malko.vseki put kogato ne se naspq hubavo,piq alkohol ili sum pod stres glavata me zabolqva.bolkata e reje6ta,pulsira6ta v lqvoto oko i lqvoto polukulbo na glavata.hodih i na o4en lekar i mi kazaha 4e nqmam problemi.
molq pi6ete mi .nujdaq se ot pomo6t.polojenieto e neturpimo.
predvaritelno blagodarq

Общи условия

Активация на акаунт