Отслабване при здравословен проблем

  • 62 992
  • 349
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 768
Напълно е възможно лечебното гладуване да помага Peace Нали това му е идеята всъщност - когато не се натоварва организмът с обработка на храна, той се заема с "вътрешен ремонт". Нещо като мен тия дни - нямах работа и си изчистих къщата Mr. Green (искам работа ooooh!)

Все пак е строго индивидуално, зависи от вида заболяване и задължително трябва да се прави под лекарско наблюдение! И лекарят да е добър! Защото съм чувала дори за смъртен случай в резултат на някакви знахарски отвари!

И в тази връзка, след като ме видяхте колко съм добра на теория, ще си призная, че си купих една Слим програма с чайчета и от вчера ги пия  33uu Вчера резултатът беше потресающ - ометох всичко от хладилника. Днес ще видим newsm78  А жлезата как ще реагира, не ми се мисли ooooh! Ама, нА, пусто отслабване!

# 16
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Аз пък мислех да ходя при доц. Байкова, знам, че там не се гладува, а се прави индивидуална нискокалорична диета и се взема Ксеникал. Ама щом няма смисъл, знам ли вече ...
Ксеникала го забрави особено като имаш здравословни проблеми-всичко е реклама за пари,не се връзвай на Байкова!Последиците от Ксеникала са необратими! smile3518

# 17
  • Мнения: 487
Здравейте и от мен.  Може ли и аз да се присъединя към вас?
От понеделник съм с нова придобивка - чисто нов тиреодит на Хашимото.
Сега просто не знам какво да правя. Преди да разбера това имах някакви скрити надежди, че ще успея да отслабна, надъхвах се тук от един месец за всякакви диети, изчетох сума ти теми, но сега разбирам, че така май няма да се получи.  Cry
Поне вече знам на какво се държи напълняването ми, а то толкова време си ходех гладна и дебела...
Та така, сигурно ще имам един куп въпроси, но засега все още свиквам с мисълта.
Добре, че ви има и вас  bouquet

# 18
  • Мнения: 1 120
чакам началото на месеца,та да си взема направление за ендокриноложката ми.дано всичко да е наред

Не се ли водиш на отчет при нея?  Доколкото знам, миналата година Касата направи някакви промени. Последните два пъти си ходих направо при специалиста. А може само за Хашимото да се отнася newsm78

За гладуването още в началото ме предупредиха, че трябва да го избягвам, точно по тези причини Peace

мисля,че това диспансеризиране трае 6м. аз не съм ходила от октомври,така че ще трябва направление  Thinking но найстина може да има промяна в нещата,ще проверя.
мерси,бяла птица   bouquet

# 19
  • Мнения: 13 768
Добре дошла, Пиратке!

 
а то толкова време си ходех гладна и дебела...

Като начало мога да ти кажа, че пак ще си ходиш гладна и дебела, но поне ще знаеш от що Mr. Green

Спокойно, ще се преборим  bouquet

# 20
  • Мнения: 836
не се предавайте, момичета!
отслабване е възможно, за жалост много по-трудно и по-бавно, но все пак става!
само трябва да не се отказваме.

'айде нещо за разведряване

# 21
  • Мнения: 911
Здравейте, момичета, искам да се присъединя към вас.
Аз съм с Хашимото, много и мъчителни опити да отслабна (качих страшно много за две години, но го отдадох на бременността и кърменето), сега, след като попаднах на сериозен лекар, който диагностицира Хашимотото и придписа ново лечение, действително започнах да отслабвам!!! чак не смея да го напиша, толкова не ми се вярва...
Спзвам стриктно съветите му, които с удоволствие ще споделя с вас, засега се сещам само за няколко неща:
1) естествено, дозата хормони трябва да е напасната оптимално, чака се мин. 6 седмици за резултат
2) гладуването е абсолютно противопоказно, мин. 1200 калории на ден за задължителни
3) 2-3 литра вода на ден, понеже от Хаши много се задържа мода
4) ПРОТИВОПОКАЗНО е приемането на твърде много йод с Хашимото. Знам, че звучи абсурдно, но ако се разровите в Гугъл, ще видите, че това е новата тенденция. Така че не ви трябва специална сол...
5) Ако л-тироксина не действа добре, има възможност за лечение с комбинирани препарати Т4/Т3 (Т4 се преработва от организма в Т3, но при някои функцията е нарушена) или комбинация от тироксин (Т4) и напр. Тибон (Т+3, които влияят много по-директно и с това улесняват загубата на тегло - НО не всеки ги понася добре и смяната трябва да бъде постепенна и съпровождана от лекар!!!
6) изключително важно е да се спазват някои правила при вземането на тироксин: на гладно, мин. 30, а по-добре 45 мин. преди ядене (и пиене на не-неутрални течности). Мин 6 часа разлика в приемането на препарати с калций.
Затова се сещам за сега, ще се радвам да се подкрепяме взаимно и да си помагаме Laughing

# 22
  • Мнения: 667
Здравейте,
и аз съм с Хашимото - с хипофункция, съотв. имам проблем с фигурата. А след втората бременност още не мога да вляза в норма с хормоните. За три месеца след раждането качих 8 кг., но и апетит имам - все още кърмя.
От моя опит до сега, свалянето на кг. е трудно - необходимо е да сме в норма /за TSH до 2 е добре/.
Сердика е права за йода /обяснението е, че провокира заболяването, т.е. да се избягват и орехи, риба/ в тази връзка аз пък търся нейодирана сол.



Сердика
, може да си писала вече, но кой е твоят лекар?

Unknown_lady , чудесна тема.
 
lamita , аз съм диспансеризирана веднъж. Повече направления не ми искат. Имам право на два прегледа годишно, съотв. ми пускат TSH, когато има направления.

Пиратка, важното е, че са те диагностицирали. Това заболяване е коварно, симптомите са доста размити и всеки от нас обикновено ги отдава на нещо друго. Пък и как да отидеш на лекар и да кажеш, че пълнееш, чувстваш умора, косата ти капе... Ще те обявят за хипохондрик. Затова много късно го откриват това заболяване. За жалост, едва когато сме доста пълни.

Василиса, проблемът с щитовидната жлеза е фамилно обусловен. При мен сме смяташе, че може би първата ми бременност го е отключила.

Поставям си за цел да вляза в норма с хормоните и постепенно да започна да свалям, макар че вече станаха много кг.
Споделете, какви режими спазвате.

Сердика
, видях, че не си в БГ. Не е нужно да ми казваш при кой лекар си.
Може да си го челя, но аз от тук набавих първоначалната информация за Хашимото.
http://www.hashimotothyreoiditis.de/HT-Symptome.html

Последна редакция: сб, 21 апр 2007, 01:29 от lina d

# 23
  • Мнения: 911
Здравей, Лина,

точно този сайт ми беше препоръчан и от моя лекар! Наистина съдържа възможно най-пълна информация.

# 24
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687

5) Ако л-тироксина не действа добре, има възможност за лечение с комбинирани препарати Т4/Т3 (Т4 се преработва от организма в Т3, но при някои функцията е нарушена) или комбинация от тироксин (Т4) и напр. Тибон (Т+3, които влияят много по-директно и с това улесняват загубата на тегло - НО не всеки ги понася добре и смяната трябва да бъде постепенна и съпровождана от лекар!!!

Имаш ли повече информация за това, можеш ли да напишеш каквото знаеш?

Може ли някой, който е на ясно, да напише как и става диспансеризирането - процедура, документи и т.н.
А също и как се справяте с умората при това заболяване? Има моменти, когато от малко натоварване така съм скапана от умора, че чак не знам дали съм жива  ooooh!
И още, при такъв проблем често ноктите се разслояват, белят се и се чупят - знае ли някой някакво средство за поддържане на ноктите?

И последно - този сайт е на немски, дали някъде може да се намери и английска или пък руска версия?

# 25
  • Мнения: 6 958
Посети някой си д-р Гайдурков (последовател на Лидия Ковачева), изкара не знам колко време лечебен глад. Може би 40 дни?
Повлия й чудесно, най-вече на щитовидната жлеза.  newsm78

И аз знам, че повлиява добре на доста болести лечебното гладуване, не само на това... Аз в момента се боря с кг. по този начин... Смятам да си пусна нова проверка на хормоните да видя дали има някаква промяна в показателите след като свалих половината килограми...  newsm78 Ако има значи само чрез плодолечението лично и аз ще съм си решила проблема, но незнам как ще е за в бъдеще, дали няма да кача пак??? Надявам се че не, но кой знае...  Praynig Praynig Praynig

Успех на всички момичета, решение има за всичко, важното е да го намерим!!!  Peace

# 26
  • Мнения: 667

Може ли някой, който е на ясно, да напише как и става диспансеризирането - процедура, документи и т.н.
А също и как се справяте с умората при това заболяване? Има моменти, когато от малко натоварване така съм скапана от умора, че чак не знам дали съм жива  ooooh!
И още, при такъв проблем често ноктите се разслояват, белят се и се чупят - знае ли някой някакво средство за поддържане на ноктите?

И последно - този сайт е на немски, дали някъде може да се намери и английска или пък руска версия?


Unknown_lady, диспансеризирането до колкото си спомням беше с направление от личния лекар за ендокринолог. При първия преглед те диспансеризира и вече го посещаваш 2 пъти годишно без да са необходими други направления.
Умората, която изпитваш, ме навява на мисълта, че дозата ти Л-Тироксин не е достатъчна. Колко ти е TSH-то? Независимо, че в лабораториите го дават до 5,5, то е добре да е до към 2.
И за ноктите важи същото. Умората, ноктите, килограмите са симптоми на болестта. Компенсирането с необходимата доза TSH, подобрява положението.
Сайт на английски, а и на руски търси в google - просто напиши Hashimoto.

Miranda_rs, от колко време си на лечебно гладуване? Какво ти е TSH-то? Пиши повече за режима, от колко време го спазваш?

# 27
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Аз скоро нищо не съм изследвала и хич не помня колко беше преди TSH-то, но помня само, че не беше добре и ми увеличиха тироксина; сега го вземам в максималната конска доза - 300 единици дневно, не е за приказка направо. Поне косата спря да пада толкова много, но с ноктите положението е никакво. Избиваха и подкожни кръвоизливи, сега са по-малко. Мисля накрая да отида след празниците да се види какво става, просто от почти една година имах друг сериозен проблем и бях твърде заета с него. Обаче нямам никакво желание пак да се мъкна по болници, изчезна ми самодисциплината  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 6 958
Miranda_rs, от колко време си на лечебно гладуване? Какво ти е TSH-то? Пиши повече за режима, от колко време го спазваш?

Много съм неорентирана за кой показател ме питаш точно...  Embarassed Повтарям за тези които не знаят, правих си изследвания които установиха някъде разминавания в хормоните, но НЕ ми дадоха отговор на въпроса дали ми има нещо и какво е то и как да се справя с него, изпратиха ме по живо по здраво и само недомлъвки... Спрях да вярвам на лекари... Наднорменото тегло при мене може да се дължи донякаде на стрес, на хормони, на ядене на въгл., захранване с изкуствени храни като бебе и т.н. Пиша тук рядко, за да не се меся на тези с наистина установения проблем, докато аз съм неорентирано чадо... и сама се справям с кг. по моя си начин... На плодолечение съм от отдавна... С една дума от 2 януари на сам с плодолечение и прекъсване (издънки) и на суровояство... това е моята диета... Свалила съм 22 кг. имам още 15-20 кг. някъде и продължавам на редуване, плодчета, салати, мед, сурови ядки и т.н. Единственото което ям  е това, а пия само чай, кафе и вода... Това е от мен на кратко  Peace

# 29
  • Мнения: 13 768
и ми увеличиха тироксина; сега го вземам в максималната конска доза - 300 единици дневно, не е за приказка направо.

Наистина е много. Не съм се зачитала в упътването към лекарството, но за какви стойности ТСХ са ти предписали такава доза?

Аз пък пия по 75 и все си мисля, че ми е малко. Показателите на ТСХ обикновено са ми между 3 и 4. Ако е права Лина, че трябва да са под 2, значи правилно съм се ориентирала. Но нали уж при доктори ходим и на тях разчитаме. Можем ли сами да си поставяме диагнози и определяме терапии!? Преди време четох за една съфорумка, която приемала ел-тироксина без вода Shocked Какво са й обяснявали и как не знам, как го е дъвкала -също, но момичето си беше увредило стомаха! Друга пък беше го пила два пъти дневно ooooh!
 
Споделете кой какви дози пие. Знам, че е индивидуално в зависимост от състоянието на жлезата, но все пак. И всичките Ел Тироксин ли пиете. Аз от две години съм на Еутирокс. Според лекарката ми той е по-добър newsm78

За йода и йодираната сол. Мен също още в самото начало ме предупредиха - никакво гладуване и никакви препарати за отслабване, защото обикновено съдържали йод (без да е посочено!), а предозирането му при Хашимото е вредно.  Но мисля, че с йодираната сол не може да се получи предозиране, а за останалите членове на семейството тя е полезна!

И аз нищо не разбрах от сайта, за съжаление. Ако имате възможност дайте малко повече подробности, моля ви, щом е толкова добър Praynig

Общи условия

Активация на акаунт