Инвитро Център към MK "Доверие" - тема 3

  • 19 389
  • 378
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 929
Голяма част от нещата, които съм изброила ги покрива фонда. По-горе са прикачили линк.

# 361
  • Мнения: 41
Аз знам, че не покрива всичко, но ми се искаше ориентировъчно да знам, защото лично аз не съм от богатите и дори инсеминациите ме дърпат доста назад. Но разбрах, сложно е за отговор. Ще трябва да го изговоря с доктора предварително, че да не стане да ми назначи неща, които не мога да си заплатя.

Аз съм дала още около 1500€ за замразяване, селекция, лекарства и изследвания. И около 500€ за гориво и хотел, тъй като не живея в София.

# 362
  • Мнения: 39
Ние не сме били в Доверие, но си спомням, че освен това, което покрива фондът, допълнително също сме платили около 2000 euro за замразяване на няколко ембриона (зависи дали са в една криосламка или няколко броя са в отделни, дали ще се прави ПИД и т.н. Тук цените варират дали замразяванто е за 2м, дали е за 6м... Плаща се за размразяване, изследвания, ако имате назначени, трансфер след първия ЗЕТ в случай, че е неуспешен (фонда покрива един свеж по спомен и един ЗЕТ). Въпреки че е строго индивидуално, според мен минумум 1500 euro има допълнителни.

# 363
  • Мнения: 513
Ако сте по фонд, нищо не плащате освен:
-Микробиологии и вирусология за двамата партньори
-Предоперативни кръвни за вас
-Допълнителни изследвания - тромбофилия и др., ако назначи такива доктора
-Допълнителни селекции и ICSI, ако имате мъжки фактор, които са силно препоръчителни(тук е най-големият разход)
-ПИД на ембрионите - това също е силно препоръчително, но също е от порядъка на около 300 евро на бр ембрион

Всички прегледи, лекарства и манипулации ги покрива фонда. Имате право на 1 бр свеж трансфер и на един бр. замразен.

Борете се за фонд. Доста голяма финансова помощ е. Трябва да сте под 42 год и с АМХ над 0.5. Както и да покривате поне една от причините за невъзможност за зачеване, изброени в сайта на ЦАР.
 
Аз знам, че не покрива всичко, но ми се искаше ориентировъчно да знам, защото лично аз не съм от богатите и дори инсеминациите ме дърпат доста назад. Но разбрах, сложно е за отговор. Ще трябва да го изговоря с доктора предварително, че да не стане да ми назначи неща, които не мога да си заплатя.

# 364
  • Мнения: 47
Avi_, благодаря! Да, това ме интересуваше. На 31 съм, с неизяснен инфертилитет и 4 неуспешни инсеминации и някакъв фактор на тромбофилия, който все не запомням какъв беше, така че ще говорим с д-р Станулов какво следва оттук нататък и какво ми трябва още за кандидатстване по фонда, но много благодаря за тази информация, започвам горе-долу да си изграждам някаква представа в главата.

# 365
  • Мнения: 513
Ще имате право на финансиране по фонд след 4 неуспешни инсеминации.
Документи могат да се подадат от клиниката, като услугата се заплаща, или от вас лично. Не го бавете, за да можете да си получите заповедта, а след това имате година да се възползвате.
Спермограмите как са? Маточната среда прегледана ли е за полипи и др.?

Avi_, благодаря! Да, това ме интересуваше. На 31 съм, с неизяснен инфертилитет и 4 неуспешни инсеминации и някакъв фактор на тромбофилия, който все не запомням какъв беше, така че ще говорим с д-р Станулов какво следва оттук нататък и какво ми трябва още за кандидатстване по фонда, но много благодаря за тази информация, започвам горе-долу да си изграждам някаква представа в главата.

# 366
  • Мнения: 47
Спермограма - тератозооспермия, 4 и нещо % годни, не съм била на хистероскопия. Веднъж гинеколожката ми се съмняваше за полип, но когато отидох при хирурга, който трябваше да изпълни процедурата, каза, че не вижда абсолютно нищо и няма за какво да ми се прави тази процедура и това беше. 🤷

# 367
  • Мнения: 929
4,5% годни - това предполагам е морфология. Изследвайте и ДНК фрагментация, за да знаете дали да доплащате за селекции и какви точно да бъдат. Оксидативен стрес също може да изследвате.

# 368
  • Мнения: 513
4, 5 не е лош процент, зависи и другите показатели как са. Добре е да се провери ДНК фрагментация при мъжа и ако е висока да се направят селекции преди оплождане.
Посетете добър специалист за детайлен преглед на маточната среда, ако има нужда да се направи хистероскопия, да се направи микробиом и др.

 
Спермограма - тератозооспермия, 4 и нещо % годни, не съм била на хистероскопия. Веднъж гинеколожката ми се съмняваше за полип, но когато отидох при хирурга, който трябваше да изпълни процедурата, каза, че не вижда абсолютно нищо и няма за какво да ми се прави тази процедура и това беше. 🤷

# 369
  • Мнения: 41
Момичета, някоя има ли актуален ценоразпис на клиниката?

# 370
  • Мнения: 54
Здравейте,
Заплаща ли се допълнително ембриоскопа в Доверие? При какви обстоятелства са ви го препоръчвали?

# 371
  • Мнения: 522
Qwerty98 Не мисля , той е за да имат наблюдение върху развитието на ембрионите ежедневно без да им нарушават средата. Със него е редно всеки ден да ви се обаждат, поне така бях в друга клиника с ембриоскоп. Но за Доверие може и да имат друга практика, те го имат сравнително от скоро декември 2025 г. го внедриха.

# 372
  • Мнения: 929
Здравейте,
Заплаща ли се допълнително ембриоскопа в Доверие? При какви обстоятелства са ви го препоръчвали?
Доплаща се, да. Препоръчва се при повече ембриони, за да се избере най-добрия, също и ако ви измират ембрионите, за да се знае на какъв етап точно спират.

# 373
  • Мнения: 54
Мерси! Колко се доплаща?

# 374
  • Мнения: 929
Мерси! Колко се доплаща?
До 3 ембриона - 256€, над 3  - 410€

Последна редакция: сб, 27 юни 2026, 15:33 от Si_mo_na

Общи условия

Активация на акаунт