За нощното напикаване

  • 13 467
  • 107
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 556
Илениа, не е ли абсурдно да искаме от дете обещание, че няма да се напишва нощем? То как да го спази после, като е напълно възможно да не усеща, че го прави?

А ние в градината нямахме особени проблеми, защото госпожите винаги му напомняха да се изпишка преди следобедния сън (за което съм им много благодарна Simple Smile).

# 16
  • Мнения: 17 407
Ilenia, много деца се напикават в 1-група на детската градина- имам предвид деца, които в къщи не го правят. Причината в повечето случаи е, че не им се разрешава да стават, след като са легнали. Минават през тоалетната преди това, но не на всяко му се ходи тогава.

# 17
  • Мнения: 1 237
Tess,аз знам,че е невъзможно  да изпълни обещанието, а и аз не съм искала такова.Просто исках да кажа,че като й обяснявам,че не трябва да пиша в памперса,а на гърнето,тя ме разбира много добре и казва,че повече няма да го прави.Никъде не съм писала,че вярвам на това,коета тя казва и очаквам да го изпълни.
Това,което ме притеснява,е че до скоро се събуждаше суха,а сега пак се напишва.

Последна редакция: ср, 18 апр 2007, 17:26 от Ilenia

# 18
  • Мнения: 2 556
Да, сега те разбрах. Спокойно, в случаите, в които е имало продължителен сух период и чак после почват напишванията, обикновено бързо се разминават.  Simple Smile

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да споделя, защото имах проблем с напикаването на сина ми.
След годината махнах дневния памперс, защото тогава не бяха качествени и се обриваше, та не се беше научил, но аз го дебнех. Следобедният и вечерният памперс обаче останаха. На три години, когато започна да ходи на градина махнахме и следобедния, но вечерният пак остана. И така до пет(5) години Shocked
Опитвала съм какво ли не, на лекар го водих, изследвания, съвети отвсякъде, е, не и не. Личната ми обясни и я послушах:
1. Никакви лекарства, защото се привиква.
2. По-малко течности преди сън(не помага).
3. В никакъв случай да не се буди детето, защото се нарушава съня и се изнервя детето.
4. По никакъв повод да не му се натяква, че е нещо болно или виновно детето за това.
5. Моето(предполагам и твоето) дете е с по-дълбок сън и не усеща позивите.
Израства се до 5-6, даже 7 години било нормално, след това трябва да се търси помощ.

# 20
  • Мнения: 1 640
Ох,не ми се струва разумно буденето 2или 3 часа или не знам колко часа след заспиването.Ами че това си е тормоз над душичката.Моля те ,не го прави!
   Остави детето си, ако трябва, с нощен памперс до 4-5-годишна възраст,но не му нарушавай съня.Защото сънят си минава през фази и е важно да е пълноценен.То ясно,че по книги и  педагогики пише,че не бива да се отстъпва от дадено постижение,да,ама са деца и са с индивидуални особености,които може пък да не са разгледани в науч.трудове.Спокойствието на детето да ти е приоритет,а за останалото-времето ще покаже кога ще настъпят полож.промени.

# 21
  • Мнения: 8 769
Lilqna, благодаря за споделения опит. Значи и за нас има надежда.  Praynig
Действително пиенето на по-малко течности преди лягане не помага. В същност, не зная кое помага. Ето, напоследък е у дома, с шарка, психически като че е спокойна (ходенето на ДГ не й е приятно и може би по някакъв начин влияе), но пак си се напишква нощем.
 ooooh!

# 22
  • Мнения: 5 682
Не е вариант и да го будя нщем да пишка, защото като спи не дава да го будя, почва да пищи и да се мята и в никакъв случай няма да успея да го накарам да седне на гърне и да пишка...
FlutterНа моя син му махнах дневния памперс, когато беше на 1.6г., но нощния успяхме да го махнем едва на 3.6г. Как процедирах аз. Ами не го будех - и моя спеше много дълбоко. Просто си го изправях прав до леглото /както си спи/ около 2 часа след като е заспал, събувах му гащичките и нежно му казвах да пишка /при момченцата това е хубавото, че не се налага да сядат като пишкат/ Wink. Подлагах му пред бубката цукалчето и той общо взето винаги се изпишкваше. После си го обувах и както си спи директно го слагах обратно в леглото. С времето се научи сам да се изправя като му се пикае - явно вече инстинкта го води и сега нямам никакви проблеми. Party

# 23
  • Мнения: 2 556
ФЕЯТА, извинявай, но това с тормоза над душичката ми дойде нанагорно. Нека ти обясня, че в случай че не вдигнеш детето да се изпишка (ако спи дълбоко, така или иначе не можеш да го събудиш), то се напишква в леглото и ти отново му нарушаваш много по-лошо съня, като го вдигаш, преобличаш изцяло и сменяш чаршафи. А това, че трябва да се изпишква 2 часа след лягане ми е обяснено от двама лекари.

Или може би трябва той като се напишка в 1 часа примерно, да го оставим мокър до сутринта  Shocked Който не се е сблъсквал реално с това, по-добре е да не дава мъдри съвети.

# 24
  • Мнения: 1 640
  Е,добре,но нали детето на авторката на темата все още няма 3 години.За мен то е малко дете и би могло по-късно да покаже готовност за премахване на нощния памперс.Аз това имах предвид в предния си пост.Как ще се подмокри,а оттам ще му се смути съня,като детето ще е обуто с памперс.Ето виж поста ми:
Ох,не ми се струва разумно буденето 2или 3 часа или не знам колко часа след заспиването.Ами че това си е тормоз над душичката.Моля те ,не го прави!
   Остави детето си, ако трябва, с нощен памперс до 4-5-годишна възраст,но не му нарушавай съня.Защото сънят си минава през фази и е важно да е пълноценен.То ясно,че по книги и  педагогики пише,че не бива да се отстъпва от дадено постижение,да,ама са деца и са с индивидуални особености,които може пък да не са разгледани в науч.трудове.Спокойствието на детето да ти е приоритет,а за останалото-времето ще покаже кога ще настъпят полож.промени.

Никъде не казвам:"Остави го по гащи и мокър да спи до сутринта."

# 25
  • Силистра
  • Мнения: 288
Мили мами, мисля че проблемът се състои в това, че детето е спряло да пиша нощем, но след време е започнало пак да се напишва...поне за мен е така.

# 26
  • Мнения: 967
Мили мами, мисля че проблемът се състои в това, че детето е спряло да пиша нощем, но след време е започнало пак да се напишва...поне за мен е така.

Точно това е проблема и за това пуснах тази тема. Не искам да се кометира дали е малък за всаляне на памперса или не, а по-скоро защо след като започна да спи без памперс изведнъж пак пишка и какво е добре да направя по въпроса. Благодаря на всички, които се включиха   bouquet  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 605
Ще споделя и моят опит: на голямата махнахме нощния памперс на около 2г.6м. и до 3 г. нямаше "аварии". След като тръгна на детска градина на 3г. около 2 седмици се напишкваше нощем, аз го отдадох на стреса от адаптационния период. След около 2-3 месеца, когато застудя,  но още нямаше парно, а тя не се завиваше още сама - отново започна. Пак продължи около 2 седмици. През тези периоди аз й слагах памперс за през нощта - по-лесно ми е вместо да пера всеки ден чаршафи, Освен това тя спи много дълбоко и категорично не мога да я събудя.  Тя даже сама ме молеше като заспи да й сложа памперс, за да не намокри леглото.
Малката /почти на 2 г./ от 1-2 месеца е без дневен памперс в къщи и пишка през половин - един час по малко, явно й харесва да получава похвали  Grinning, а през нощта учудващо памперса й остава сух.
След като си изключила други причини, може просто на детето да му е хладно през нощта и затова да му се пишка по-често от преди, но да не се буди.

# 28
  • Мнения: 525
При нас е същото, беше спряла да пълни памперса преди 1.5 год. и ние естествено го махнахме, но от време нс време се напикава. На мен ми прави впечатление, че се напишква когато е леко настинала или е по-хладно.

# 29
Малката ми дъщеря  е на 4г ,а все още има нощи, в които се напишква. Водих я на лекар ..няма някакъв проблем. Според мен тя се усеща, но толкова дълбоко спи,че успява само да се премести на по- сухо,например върху одеалото.Имало е нощи ,в които ме събужда и си казва ,но..и аз не знам какво да мисля, да се притеснявам ли ..или да почакам с притесненията. Не е всяка нощ,но три-четири пъти в месеца се случва. За сега си го обяснявам с наистина мноого дълбок сън.

Общи условия

Активация на акаунт