Има ли "отработване" на празниците в страните, в които живеете?

  • 3 960
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 700
Момичета (според мен), в Бг се отработват дни, които се взимат ОКОЛО официално обявените празници. Например- ако четвъртък е Деня на благодарността и почиваме, то в петък да ни дадат почивка и после да си го отработваме.
Правилно ли съм разбрала?


Да.

# 16
  • Мнения: 7 914
няма подобно нещо...ама то има си хас и да се отработват 7/8-те празнични дни за цялата година Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 3 880
има си хас и да се отработват 7/8-те празнични дни за цялата година Rolling Eyes
И в БГ не се отработват празничните дни, а тези които са между празничните и уикенда. За тези дни става дума....
Няколко пъти се спомена по-нагоре, ама гледам, че пак има обърквания Wink Peace

# 18
  • Мнения: 1 436
И в БГ не се отработват празничните дни, а тези които са между празничните и уикенда. За тези дни става дума....
Няколко пъти се спомена по-нагоре, ама гледам, че пак има обърквания Wink Peace

Ами тук като изключим Коледа, Нова Година и 4ти юли, празниците се движат и са еди-кой-си понеделник на еди-кой-си месец. Така че няма много случаи "на между празниците и уикенда".  Peace

Ако празника е във вторник или четвъртък, зависи от фирмата дали се прави 4-дневен уикенд или не. Най-много мразя 4 юли да се пада сряда (както тази година) защото няма никакъв гювеч под формата на още почивни дни Crazy

ако случайно някоя фирма реши, че може да затвори за един ден, ти се взима от отпуската  Wink

Това в САЩ е незаконно. Как така те те спират да работиш, пък ти го взимат от отпуската?

# 19
  • Мнения: 7 914
има си хас и да се отработват 7/8-те празнични дни за цялата година Rolling Eyes
И в БГ не се отработват празничните дни, а тези които са между празничните и уикенда. За тези дни става дума....
Няколко пъти се спомена по-нагоре, ама гледам, че пак има обърквания Wink Peace
уф, извини ме... аз по принцип като прочета въпроса и веднага отговарям и не чета постингите преди моя...а в този случай и след моята публикация не ги почетох  Blush


 та по въпроса.. тук няма подбни междупразнични почивни дни.. или поне аз не съм ги"усетила" Peace

# 20
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Тук има общо 8-10 почивни дни за цялата година,не се отработват,1 път на година се събират 4 почивни дни (четв-неделя)

Ако говориш за Деня на Благодарността, петъка е работен.

В Щатите има нещо друго, ако р.д. на Мартин Лутър Кинг или Деня на президента се падне сряда примерно, празнува се понеделника, за да стане тридневен уикенд. Но това не важи за всички празници (Juturna горе даде пример с 4 юли, тази година сряда, дърво).

# 21
  • Мнения: 811
В Испания по4ивните дни са 15 плюс още няколко,които са си за отделната провинция или град,та стават доста.Не се отработва  Naughty

# 22
  • Мнения: 1 363
Елате при нас, в училището на мъжа ми -частно - се отработват банк холидейс  Close

# 23
  • Мнения: 1 793
Елате при нас, в училището на мъжа ми -частно - се отработват банк холидейс  Close


 Shocked това за пръв път го чувам - да се отработват банк холидейс.  Ама, че странно.

# 24
  • Мнения: 2 825
Ами в Испания досега не се е случвало май да се отработна нещо  newsm78, даже когато един праник се пада например във вторник, дават гратис и понеделник, и правят т.нар. Пуенте (или мост)  Mr. Green

 Flutter Flutter Flutter тези дни са ми най-любимите  Wink

# 25
  • Мнения: 3 932
Отработването не е правило, но има и тук фирми, които го практикуват-наш познат отработва три поредни съботи дните около коледа, за да се получи около седмица поч1ивка например...

# 26
  • Мнения: 636
Говорим за различни неща. Например ако празникът се пада в четвъртък:

В България би се почивало и в петък и след това петъкът се отработва. Всичко е честно и почтено.
В Испания (доколото прочетох, може би и другаде) въпросният петък се почива без да се отработва след това. Какъв късмет имате  Laughing
В останалите кътчета почиваме във въпросния четвъртък и в петък сме обратно на работа. Каква несправедливост  Crossing Arms

Аз лично предпочитам да отработвам както е в Бг. А що се отнася до количеството (и качеството) на извършената работа през отработения ден... ами и ние толкова работим в хипотетичния петък от примера по-горе.

Но каквото и да избере правителството на съответната държава, най-добре е правилата да са за всички фирми. А не моята фирма да почива в едни дни, а фирмата на мъжа ми - в други. Губи се смисълът от почивен ден, когато не можем да го прекараме заедно.

# 27
  • Мнения: 3 367
Тук има общо 8-10 почивни дни за цялата година,не се отработват,1 път на година се събират 4 почивни дни (четв-неделя)

Ако говориш за Деня на Благодарността, петъка е работен.

В Щатите има нещо друго, ако р.д. на Мартин Лутър Кинг или Деня на президента се падне сряда примерно, празнува се понеделника, за да стане тридневен уикенд. Но това не важи за всички празници (Juturna горе даде пример с 4 юли, тази година сряда, дърво).
така е,и понеже и р.д. на Мартин Лутър Кинг и Деня на президента  не се празнуват от вси1ки,средно по1ивните дни са сигурно около 5-6/година;
и доколкото аз знам няма отработване,по1ива се баш на празника,ако се пада в 1етвъртък-лошо,в петък си е работен ден..

# 28
  • Мнения: 3 932

Но каквото и да избере правителството на съответната държава, най-добре е правилата да са за всички фирми. А не моята фирма да почива в едни дни, а фирмата на мъжа ми - в други. Губи се смисълът от почивен ден, когато не можем да го прекараме заедно.

Абе, Гери, има си смисъл, ти недей... Mr. Green

Сори за офа, не можах да се въздържа...

# 29
  • Мнения: 3 880
Например ако празникът се пада в четвъртък:

В България би се почивало и в петък и след това петъкът се отработва. Всичко е честно и почтено.
В Испания (доколото прочетох, може би и другаде) въпросният петък се почива без да се отработва след това. Какъв късмет имате  Laughing
В останалите кътчета почиваме във въпросния четвъртък и в петък сме обратно на работа. Каква несправедливост  Crossing Arms

Има и четвърти вариант (както в Германия, Италия и някои други страни) там въпросният петък също се почива, но се приспада един ден от годишния отпуск, което не е чак такава загуба и е най-добрият вариант ми се струва. А на БГ-варианта кое му е честното, щом ще ми резнат после 50% от някой уикенд Wink

На нас тук през следващия 1 месец ни се падат 3 такива "моста"  smile3533
Е, то на мен сега всеки ден ми е мост, ама друго си е и семейството да си е в къщи Wink

Общи условия

Активация на акаунт