Лятна манджа

  • 22 366
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 867
КАРЧЕВА, направих твоята лятна манджа с ориз и кайма, сложих джоджен и дивисил, и се получи едно много пъстро и дъхаво нещо, ей го: А пък как само ухаеее.......... Heart Eyes  bouquet за рецептата!

# 16
  • София
  • Мнения: 5 289
Ами супер,много се радвам че ти харесва,ти потвърждаваш че лятната манджа може да има ралични вариации.Наистина изглежда пъстро Laughing.

# 17
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Ми да споделя и аз една рецептичка.........
Майка ми правеше "Лятна манджа" едно време и мног беше вкусна,та днес реших да се опитам да я направя и взе че се получи доста вкусно.

Значи нужни са зеленчуци,колкото повече толкова по вкусно и разбира се по ваш вкус.
Аз я направих така:

2 тиквички
4-5 картофа
1 голям морков
2-3 чушки-червена и зелена
1 глава лук
1 домат
магданоз и копър също

Всички зеленчуци се нарязват на кубчета и се задушават малко /без доматката/.

Реших да добавя и пилешко месце да не е посно и сварих две пил.бутчета,накъсах ги и ги прибавих към зеленчуците.
Всичко това сложих в тава,можете да си сложите подправки на вкус,аз например добавих малко чесън на прах,чубрица,червен пипер и Вегета.Добавих доматчето,магданоза и копъра,и така добре объркано всичко бам във фурната.Запекох на 250 градуса около 40 мин.Стана много вкусна и лека манджичка,мисля че може да се приготви в различни варианти,като например с ориз,без месо,с кайма и т.н.
Ако на някой му се нрави мойта рецепта и се престраши да я направи,ще се радвам да даде отзиви. Grinning
 

Нрави ми се , нрави ми се и май ще ти идвам на гости  newsm53 newsm62

# 18
  • Мнения: 6 958
В този й вид не бях чувала рецептата. Добре звучи  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 5 289
И добре се хапва eat

# 20
  • Мнения: 6 958

Не се и съмнявам  Peace Ама се питам кога ли ще мога да си похапна така на воля  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт