Как викат децата ви на бабите си?

  • 5 300
  • 163
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 451
На свекърва ми и казва просто "баба", може би, защото живеем на близо и се виждаме всеки ден. А моята майка я нарича "баба Веси", нали живее на 300км от нас... Но "маминка" е вече прекалено. Една е майчицата на този свят.

# 16
  • Мнения: 5 391
Все още детето не говори, но го уча да казва "баба", не ме интересува кой как иска, важно е моето становище по въпроса.

# 17
  • Мнения: 434
Майката е само една и това съм аз.Нашите баби не са имали претенции как да им казва,но дори и да имаха никога не бих го позволила,те са баби и край!

# 18
  • Мнения: 377
Баба естествено те са си такива за внуците си.И за мен това маминка звучи превзето и тъпо обръщение!

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
баба

Освен "маминка", съм чувала и за още едно, подобно обръщение. То е "мамче-стара".  Sick

# 20
  • Мнения: 2 631
 Joy Joy Joy
... или "стара майко"!  Sick
Но така едно близко детенце се обръща към прабаба си.

# 21
  • Мнения: 85
Баба. Никоя от бабите не е имала претенции, но дори да се бяха появили такива, аз не бих ги уважила. Бабата си е баба!!! Маминка ми звучи доста лигаво.

# 22
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Баба,другите са ми малко префанцунени!

# 23
  • Мнения: 2 910
Баба, за друго обръщение не е и ставало въпрос.

# 24
  • Мнения: 2 956
Баба ,ама малко модифицирано в "Бабиии"  Laughing

# 25
  • Мнения: 219
И на трите казва "бабо" ,свекърва ми отначалото му говореше на "мамо" и след няколко остри забележки които си пропусна през ушите та се стигна до грандиозен скандал от моя страна като ми падна пердето вече се научи че и се полага бабо.

# 26
  • Мнения: 5 790
Вика й "баба", а понякога дори и по име. Детето си има една майка и не виждам причина да нарича бабите си с "маминка" или нещо подобно.

# 27
  • Мнения: 6 461
Баба . Peace
И двете ми деца се обръщата към майките ни по този начин.


Освен "маминка", съм чувала и за още едно, подобно обръщение. То е "мамче-стара".  Sick
Аз съм го чувала като "старата майка" Laughing

# 28
  • Smallville
  • Мнения: 994
Баба,а ако и се подмазва за нещо и казва баби или бабче hahaha

# 29
  • Мнения: 603
Ще й казва баба или по име. Бебе Йо си има една майка, маминка, мамче и това съм аз. На който не му харесва ще я вижда на снимки от Коледа и Великден. Това е положението.

Общи условия

Активация на акаунт