Ухапана в детската градина.

  • 1 876
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 640
   На всяка цена сподели /добронамерено/с учителките  притесненията си относно ухапването и относно евентуално повтаряне на ухапването.Помоли ги да говорят с майката на хапещия,за да обърне внимание на детето си да бъде по-сдържано спрямо Дариа.Майката трябва да се уведоми.Тя пък от своя страна да поговори с детето си,да го посъветва да е внимателен с дамите и т.н.    Ех,поне на времето така постъпваха нашите майки-съветваха ни да бъдем добри другарчета!Спомняте ли си?!

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
А на баЩа й zабо не е питал като я е вzимал?

Защото не бил видял ухапаното...

# 17
  • Мнения: 2 792
 Аз не бих правила проблем в детската градина, бих ограничила разговорите до мен и нея, ако за нея това е проблем, ако обвинява изцяло другото дете и смята, че е жертва също бих разследвала, но само това, което казва тя, ще прибягна до елементарно обективирине.

# 18
  • Мнения: 3 932
А има ли шанс дъщеря ти на свой ред  да  е ощипала, сритала или причинила др. телесна повреда  Wink на Гого без видими следи???  newsm78
При децата понякога това става много бързо и понякога не може да се реагира на секундата (пък и едва ли учителката би могла да се намира посъщото време в къщичката). Предполагам, знаеш го от личен опит, така че излишно е да се обвиняват учителките (без конкретен повод естествено)...просто се опитай да разбереш истината за ситуацията.
И разбира се, че ще ги попиташ как точно е станала "Случката"...

На мен лично ми е еднакво неприятно ако детето ми е ухапано или то е ухапало друго и само се моля да не се засека с родителите на потърпевшия (това малко офф)

# 19
  • Мнения: 4 629

 Но пък никой нищо не е казал на баща й  Thinking

Ей това е странното  newsm78 Питай защо

# 20
  • Мнения: 1 520
Аз бих поразпитала за ситуацията. Въпреки, че учителките сами ще кажат за случилото се.
Нашите учителки обикновено са в течение на какво се случва, но не всеки път са успели да предотвратят.
За оплакване - незнам.
 
На Теди една мома му прищипа пръстчето, нокътчето ни после падна.
Ситуацията е след съвсем невинна ситуация, без умисъл. Теди и досега разказва за случката и казва "Тя Мира без да иска ето така на вратата и дъръ дъръ".

Намирам ги за сравнително нормални подобни ситуации сред децата. Стига да са без крайности.

Последна редакция: чт, 19 апр 2007, 13:49 от SmaRt

# 21
  • София
  • Мнения: 1 352
Мдааа, неприятно. Но се случват такива неща. Митко беше ухапал едно дете по пръста в яслата.
Лелите така ме награбиха - като чели аз съм ухапала детето, а не Митко. И той много се разстрои.
Бяха му се карали много, даже по-късно той сподели, че едната леля го е плеснала.
Казвам го в смисъл, че родителите не са виновни за някои постъпки на децата си. Не е нужно да се караш с майката на Гошко.
Много ми е странно обаче, как госпожите не са видели, че Дари е ухапана. Тя не е ли плакала?
И ухапване на бузата да не го забележи и татко и?
Аз бих говорила с госпожите чисто информативно - да им кажа какво се е случила и просто да им обърна внимание да наблюдават повече децата.

# 22
  • Мнения: 967
Не мисля, че трябва да се прави трагедия от такиа неща, все пак са деца, но определено трябва да кажеш на учителките, без да звучи като обвинение към тях, за да може да си имат едно на ум, че това дете хапе и да го следят по-зорко. Освен това учителките може да говорят с този Гого и да го смъмрят повече така да не прави или да кажат на родителите му да поговорят с него у дома по въпроса. Тъпо е да обвиняваме учитлките в такива ситуации с коментари от сорта къде блеят  Confused Ми моето собствено дете падна от един стол и си счупи предно зъбче, одкато аз стоях на една педя от него и даже го държах за ръка  Rolling Eyes Инцидентите не може винаги да се предотвратят, но трябва да им се обръща внимание, за да не станат честа практика.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
Мерси за мненията.

А има ли шанс дъщеря ти на свой ред  да  е ощипала, сритала или причинила др. телесна повреда  Wink на Гого без видими следи???  newsm78
.....................
На мен лично ми е еднакво неприятно ако детето ми е ухапано или то е ухапало друго и само се моля да не се засека с родителите на потърпевшия (това малко офф)

Е, аз си знам детето и първото, което я попитах беше: "А ти какво му направи?"  Thinking

И на мен ми е еднакво криво и притеснено и от двете страни на такива ситуации.

Gercho, вашите лели са прекалили.  ooooh! Осебено като знам колко мил и чувствителен е Митко... А Дариа е захапана на бузата, но по към брадичката и като е с пусната коса се скрива...

Днес сутринта попитах какво се е случило и ми обясниха, че е било 'любовна" захапка, а не са се карали децата. Учителките определено бяха обезпокоени. Обясних им, че баща й е бил по-изплашения, аз знам, че такива неща се случват и са нормални.

П.С. Е, стои и още кървавата градинка ама току виж това подсказало на моята девойка, че е добре да си играе и с момичета, а не само с момчета.  Rolling Eyes Crossing Arms

# 24
  • София
  • Мнения: 1 352
Днес сутринта попитах какво се е случило и ми обясниха, че е било 'любовна" захапка, а не са се карали децата. Учителките определено бяха обезпокоени. Обясних им, че баща й е бил по-изплашения, аз знам, че такива неща се случват и са нормални.

П.С. Е, стои и още кървавата градинка ама току виж това подсказало на моята девойка, че е добре да си играе и с момичета, а не само с момчета.  Rolling Eyes Crossing Arms
Ах тази любовчийка...  Hug
Ще внимавам когато се навърта около Митко, да не му направи тя на него някоя любовна градинка на бузката Laughing
Жива и здрава да ти е!
Целувки от нас.  Heart Eyes

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Истината е, че хапливите деца са ясни на всеки един от персонала и могат да ги държат изкъсо.
Иса - много е неприятно. Бих обърнала внимание, да. И бих си посъветвала детето да отвърне със същото. Повярвай ми - това е спасението.
Подстрекавам отбраната, не нападението. И го правя, след като през '99г. директорка на частно школо в Банкя каза, че това е методът.

Съседчето хапеше наред поне 1г - 1г. и нещо... Щерката редовно беше с оградки. Но веднъж я ухапа моята и онази като ревна... като наду вой, че боляло и било гадно... И спря да хапе.  Grinning

# 26
  • Мнения: 4 406
Ох, мойто е от хапливите деца. ако знаете какви следи оставя по баща си... бузи, рамене, ръце, драма направо.
в яслата беше ухапал Вальо заради неподелена играчка. Безпрекословният метод на възпитание на сестрата изискал да накара Вальо да ухапе синът ми - вероятно за компенсация... Вальо показал завидно по- голямо количество разум от сестрата и отказал.
всичко това ми се сервира с равнодушен тон същата вечер.
извиних се лично на родителите на Вальо, а синът ми- на самия Вальо и не сме задълбавали повече

# 27
  • София
  • Мнения: 1 352
Ох, мойто е от хапливите деца. ако знаете какви следи оставя по баща си... бузи, рамене, ръце, драма направо.
в яслата беше ухапал Вальо заради неподелена играчка. Безпрекословният метод на възпитание на сестрата изискал да накара Вальо да ухапе синът ми - вероятно за компенсация... Вальо показал завидно по- голямо количество разум от сестрата и отказал.
всичко това ми се сервира с равнодушен тон същата вечер.
извиних се лично на родителите на Вальо, а синът ми- на самия Вальо и не сме задълбавали повече
Peace
Абсолютно не одобрявам принципа - хапят ли те хапи и ти.
Смятам, че с обяснения и разговор може да се постигне повече.

# 28
  • Мнения: 8 999
Аз съм от другата страна - майка съм на дете, което хапеше! Добре, че му отмина този период, защото вече си представях как, след 20 г. му нося цигари в затвора. Ами - случва се! Случва се и да паднат, и да се сбият, и да се скарат, и да се пооскубят. Не мисля, че госпожите имат някаква вина за това. Детето ми е хапало друго дете на два метра от мен - става за части от секундата и не можеш да реагираш навреме, това е.

# 29

не може така да хапе детето, но да се оплакваш на директорката, нищо не се постига ,аз бях детска учителка ,директорките и учителките са тандем ,даже много често се подиграват на капризите на родители , присмиват се и се възмущават заедно с учителките-факт

Общи условия

Активация на акаунт