Какви "домашни" животни имате където сте?

  • 2 786
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 461
Съвсем сериозно, пробвахме го в един ресторант в Дубай, в Мадинат Джумейра, много вкусно, но не бих направила разлика ако не знаех.

# 31
  • Мнения: 3 098
Два пъти намирах гуЩер4ета на терасата между цветята.Едното опита свободно падане.Насекоми не съм виждала,но пък напоследък ме у4удва това,4е все по_4есто забелязвам мухи навън.Пти4ки кацат по терасите,даже и такива декоративни от съседни тераси идват.В петък намерихме лястовица.Не можех да повярвам,4е е дошла у нас. Grinning

# 32
  • Мнения: 98

А, някакви странни птички има, кръжат около цветята на съседката - hummingbirds (колибрита?)
присмехулник

# 33
  • Мнения: 2 427
Ние имаме двойка славеи в Камелията,много красиво пеят,а Фло не може да ги понася ,защото ги чувал сутрин и го будели.Мен да ме съвудят трябва да доведат по прозореца керван ревяши камили от онези които са при Ноя.Другооо,гущери,пълни сме!Навсякъде се катерят,размножават се на воля,животинките ,а аз просто ги обожавам.Миналата година имаше едно страшно сладки бебе гущер,което непрекъснато се объркваше и влизаше в къщи ,а аз го хващах и го изкарвах навън за да не би да не го видим и да го спазъркаме под чехъла.В съседство от нас има две много красиви сиви врани.Харесват ми,но много ме притесняват с присъствието си.Страх ме е все да не нападнат Теодор,затова не си го отлкъсвам от очи,когато го изведа в градината с количката.Имаме и ужасно много комари,но тях вече почти не ги бройкам,свикнах им някак си.Нещото което наистина ненавиждам са осите.Имаме точно 4 вида оси и страшно ги мразя,двата вида от които най много ме е страх:едните приличат на обикновената оса само че са 5 пъти по големи и тлъсти,тук им викат стършели(калаброни).Много са нагли ,от нищо не им пука,ти ги гониш и пръшкаш,те само нападат.Настъпваш ги-не мрат гадините.Ужас.Другият вид,също адски нахални и нагли са едни такива оси,слаби и дълги с големи черни крака,дупето и тялото им са съединени с нещо като черна пръчица.Едри са,но са финни.Едно лято си бяха направили гнездо в онова в-у което простирам,не мога да се сетя как беше на български,тръбно е и сгъваемо.Август докато бяхме на море го бях внесла да не го духне вятъра.Прибираме се,пода беше буквално осян с трупове на въпросбите гадини.брррр.Предпочитам тарантулите,змиите и алигаторите!
А каква е миризмата на това язовче?

# 34
  • Мнения: 1 436

А, някакви странни птички има, кръжат около цветята на съседката - hummingbirds (колибрита?)
присмехулник

Това не е ли mockingbird  newsm78? (На никой език ме няма с фауната  Laughing)

# 35
  • Мнения: 2 563

А, някакви странни птички има, кръжат около цветята на съседката - hummingbirds (колибрита?)
присмехулник

Това не е ли mockingbird  newsm78? (На никой език ме няма с фауната  Laughing)



На колибри мязат. Присмехулникът е mocking bird и е друго.

# 36
  • Мнения: 2 427
Гадни противни гларуси #2gunfire, които нападат животни, хора (и мен в това число), един ни счупи стъклото на задната врата,  и голи охлюви, които с лопати можеш да ги ринеш и пак не мож' ги изрина всичките Sick

Пък докато живеехме в Лондон имахме семейство лисици и катерици  Laughing


Сериозно?Как стана така че те нападна Shocked?
И мен ме съмняват много тези врани,въпреки че са невероятно интересни.

# 37
  • Мнения: 98

А, някакви странни птички има, кръжат около цветята на съседката - hummingbirds (колибрита?)
присмехулник

Това не е ли mockingbird  newsm78? (На никой език ме няма с фауната  Laughing)



оф....верно бе  ooooh!

# 38
  • Мнения: 11 315
Аз в момента водя война с един дрозд (иска да си прави гнездо на терасата, а вятъра непрекъснато го събаря и по цял ден мета клечки) и една катерица (изрови ми половината сандъчета да си търси орехите от по-предната година, дето даже поникнаха).
Имаме си и мишки, язовци, съседските котки редовно ни припикават покривалото на пясъчника, врани...

# 39
  • Мнения: 2 825
В нашия двор се разхожда една черна котка, спи на терасата и съответно побърква кучето  Close Не я знаем от къде се взе.
По улиците ни спокойно се разхождат гущерчета и големи гнусни хлебарки  Sick (това ми е най-голямата мъка лятото), хвъркат папагали и още един вид много красиви птички, които пеят страхотно, но така и не разбрах как се казват.

# 40
  • Мнения: 3 388
Снощи, когато се прибирахме, видяхме едно малко таралежче точно пред градинката  Crazy

Имаме и едно птиченце, което пее страшно приятно, но така и не мога да разбера какво е.

# 41
  • Мнения: 1 363
Гадни противни гларуси #2gunfire, които нападат животни, хора (и мен в това число), един ни счупи стъклото на задната врата,  и голи охлюви, които с лопати можеш да ги ринеш и пак не мож' ги изрина всичките Sick

Пък докато живеехме в Лондон имахме семейство лисици и катерици  Laughing


Сериозно?Как стана така че те нападна Shocked?
И мен ме съмняват много тези врани,въпреки че са невероятно интересни.

В момента в който видя , че детето яде долетя зад гърба ми, удари се в мен Close грабна с гадните си остри противни крака закуската на детето, което си седеше мирно и кротко в количката и отлетя. Всичко стана толкова бързо, че даже не можахме да се усетим какво стана.
Лятно време най- редовно се чуват писъци на хора по плажа, които си прихапват и тъпите птици, които са с размерите на куче, направо нападат за да ти отнемат храната.  #2gunfire #2gunfire Оня ден излизам от вкъщи и нещо ниско като мина бързо покрай мен, а то два гларуса, гонят котката на комшиите #2gunfire #2gunfire Изкараха ми ангелите.
Има специален отдел за борба с гларусите при нас. Слагат нещо по яйцата им за да не могат да се излюпят и бог знае какво още правят.

# 42
  • Мнения: 2 427
Ужас Shocked Shocked Shocked,това е като по Xичкок!!!Ужасно е,особено когато се е случило така с детенце.Не му давай тогава да яде навън,че направо тръпки ме побиват.

# 43
  • Мнения: 2 427
Имам предвид не домашни любимци, а такива, които са на свободна практика из къщата или двора ви Simple Smile.
Вчера намерих една огромна стоножка на стената на къщата, направо ми призля.  Rolling Eyes Тука най-ужасните насекоми, които съм виждала са те! Не са едни такива мънички и мижавички, като в БГ, а едни охранени и с много дълги крака  Laughing
Имаме си катерици, зайци, много красиви птичета, дето не ги знам даже какви са, сърнички понякога, лисица, миещи мечки, скунксове ( мале как миришат не е истина!), казват, че и мечка слизала в града през зимата, аз не съм виждала.
Ако се сетя нещо друго ще добавя, а при вас??

Ама как миришат тези скунсове,никой нищо не казва...
Като пропуснем хлебарките и стоножките,направо ви завиждам на фауната.Тук няма нищо интересно. Crossing Arms

# 44
  • Мнения: 7 091
Ама как миришат тези скунсове,никой нищо не казва...
Като пропуснем хлебарките и стоножките,направо ви завиждам на фауната.Тук няма нищо интересно. Crossing Arms

АМи как да ти кажем на какво мирише, като е специфичната миризма на скункс  Laughing Много отвратителна, силна, пареща миризма! Това нещо ако те напръска няма отмирисване! Мие се с доматен сос от пресни домати и пак не се отмирисва.

Общи условия

Активация на акаунт