Спермограма

  • 23 078
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
А бихте ли препоръчали добър андролог от София?Съпруга ми има намалена подвижност на сперматозоидите и явно това ни е проблема вече 2 г. и половина.Доктора каза да пие вит.Е и Трибестан,дали това е достатъчно?Някой знае ли билки за подобряване на подвижността?

# 16
  • Мнения: 4 324
silvi 35 ако мъжът ти пуши, нека спре.

Аз давам на моя и фолиева киселина да пие Wink

# 17
  • Мнения: 4 306
Silvi, ето координати:
Д-р Милен Кацаров
уролог-андролог
тел. 02/8525852
ул. Шандор Петьофи №39
понеделник и сряда от 14:30 до 16:30ч.

# 18
  • Мнения: 4 589
I moiat maj e hodil pri Katcarov, kazvat che e nai-dobria v tazi oblast. Za sajalenie negovata diagnoza ne beshe mnogo dobra (za nas). Nie sega piem bilki, koito sa ni dadeni ot d-r Grisha Jeliazkov.
Ne viarvam neshto da stane s tiah, no ne ni prechi da probvame.

Uspeh

# 19
  • Мнения: 81
Някой знае ли начини за повишаване на показателите?

# 20
  • Мнения: 1 950
silvi 35, л-карнетин по 2000 мг на ден. Сутрин 1000 и вечер 1000.
any_1, всичко е строго индивидуално. На някои мъже резултатите се повлияват от хранителните добавки и антиоксидантите, на други не. Ако има някакъв физиологичен проблем, след отстраняването му също се наблюдават подобрения.

# 21
  • Мнения: 939
Цветунчо, този л-карентин с каква цел се дава? по-точно - при какви причини се прилага и с/у какво се бори, щото за всеки е строго индивидуално, пък с нашите мързеливи опашатковци, никой не ни е давал л-карентин.

# 22
  • Мнения: 1 950
Ами за подвижност, за допълнително енергия.

# 23
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Верити, не пуши, обаче пие бира почти всеки ден.
Вера, благодаря ти за координатите. Ще се възползваме.
Цветунчо,
L -карнитина не го ли дават за отслабване? Моят и без това е доста слаб и се чуди как да вдигне килограми,при това положение може ли да се взема без да повлияе на теглото?

# 24
  • Мнения: 4 306
 silvi 35 , L-carnetine подпомага за изгаряне на мазнините и освобождаването на енергия /за това се използва с цел отслабване/, но ако приемът му е съчетан със спорт има андрогенен ефект, способства за натрупване на мускулна маса.  В тази връзка се взима често от спортисти и културисти.

# 25
  • Мнения: 110
Заключение от СПЕРМОГРАМА:
16% с нормална морфология т.е под нивото,
Въпросът ми е следният: Може ли с нещо да се повлияе на този резултат ?
БЛАГОДАРЯ ВИ!

# 26
  • Мнения: 4 324
Заключение от СПЕРМОГРАМА:
16% с нормална морфология т.е под нивото,
Въпросът ми е следният: Може ли с нещо да се повлияе на този резултат ?
БЛАГОДАРЯ ВИ!

pisanka_01 кой каза че тази морфолоия е под нормите? Каква морфология правихте?
Защото при морфологията по Крюгер, нормите са над 14 %, а 16 са си един добър резултат.

Ако мъжът ти пуши, да спре. Трябва максимално да се ограничи количеството на приеманият алкохол, това означава най-много по 50 гр концентрат от време на време и бирата влиза в това число - от време на време без прекаляване.

Консултирайте се с андролог. Добре е да приема някои витамини - А, Е и антиоксиданти.

# 27
  • Мнения: 110
Предварително се извинявам за невежеството,
морфологията не е по Крюгер , а тази при която нормата е 30% Cry
Тези витамини А и Е по схема ли се пият или....
Докторът каза ,че все пак има шанс, да се получи и по нормален начин, но ще видим. Нищо не предписа на мъжа ми . Rolling Eyes
Тази морфология, освен с витамини с нещо др. повлиява ли се ?
БЛАГОДАРЯ ВЕРИТИ  bouquet

# 28
  • Мнения: 59
Здравейте, момичета! Какво ще кажете за следната спермограма :
Обем - 2 мл
Ph - 8.5
вискозитет - нормален
време на втечняване - 15 мин
Сперматозоидна концентрация - 40 млн/мл
общ брой нормокинетични сперм - / има такава черта /
сперм с нормокинеза - %
сперпм с хипокинеза - 40 %
сперм с акинеза - 60 %
Интересува ме защо няма сперматозоиди с нормокинеза и какво означава това? Само да допълня, че това ни е втора спермограма и при първата процентите бяха :
с нормокинеза - 48 %
с хипокинеза - 28 %
с акинеза - 24 %
Благодаря ви предварително !

# 29
  • Мнения: 939
pisanka_01 , от опит ще ти кажа, че с витамини... почти нищо няма да постигнеш. При андролог ходили ли сте? Някакви други изследвания на мъжа правени ли са? Разширени вени (варикоцеле) има ли?
vbn27, според тези стойности... къде е правена тази спермограма и къде първата? колко време е разликата между двете и мъжът имал ли е някакви боледувания през това време? Защото според резултатите от последната ти спермограма.... стойностите са меко казано отчайващи, докато при първата - тези 48% с нормокинеза (нормална подвижност) са си доста добре (е, не превъзходно, но дават шанс). рН е висок, обемът е малък. Идете в специализирана клиника и направете спермограма там с 3 дни въздържание.

Общи условия

Активация на акаунт