Атина

  • 9 032
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 336
На мен не ми стигна общо около 2 месеца да обикалям из Атина, пак ми се ходи  Simple Smile
Май месец е около 25-30 градуса, същото е през октомври, а през ноември се къпах в морето, ех спомени  Heart Eyes

# 16
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
За топло, няма да е много топло Wink. Екскурзията е хубава, но много кратка, за 5дни всъщност ще прекосите цяла континентална Гърция. Пътя е добре разпределен за да не ви скапват много, но всъщност на ден ще изминавате около 500км. София-Солун около 320км, Солун-Катерити около 100км, Катерини- Атина около 450км, Атина- Пелопонес около 100км. За Атина панорамна обиколка за 4ч ми се вижда малко, то за толкова се прави трудно обиколка на София, а Атина е три път по-голяма.
Според мен си е много път за 5дни, но пък всичко е въпрос на вкус и дали обичате да пътувате с автобус.
Весело изкарване!

# 17
  • Хасково
  • Мнения: 726
още един въпрос- ако решим сами да си организираме гръцка вечер ще се справим ли с менюто-само на гръцки ли е. (питам защото като бяхме в Париж се налагаше да търсим заведения с меню с картинки)

# 18
  • Мнения: 2 839
Мисля, че навсякъде менюто под гръцкия надпис има и английски. И това е добре, защото много не отбират от ингилизки сервитьорите. Показваш на английски, а те си четат отгоре гръцкото  Mr. Green
Пък и меню не ти трябва, поръчваш каламарес, чипура и каридес и готово. А да .. и узо с дзидзаки  Mr. Green

Моля, ако има гръцкоговорящи да не ме линчуват  Twisted Evil

# 19
  • София
  • Мнения: 1 456
Ако под Дзидзаки имаш предвид снежанка - мисля , че й казват Цацики: ) И да не забравите да хапнете октоподчета:)

# 20
  • Мнения: 2 839
Хахахаха да, дзадзики беше  Laughing

# 21
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ако под Дзидзаки имаш предвид снежанка - мисля , че й казват Цацики: ) И да не забравите да хапнете октоподчетаSimple Smile

Дзадзики e Wink

# 22
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
още един въпрос- ако решим сами да си организираме гръцка вечер ще се справим ли с менюто-само на гръцки ли е. (питам защото като бяхме в Париж се налагаше да търсим заведения с меню с картинки)
Хаха, нямаш проблеми с това  Peace И да не говорят английски, гърците са много оправни  Laughing
Да знаеш как вкусно ни оправиха нас в едно рибно ресторантче на Пиреус! Ммммммм супер беше всичко! Ядохме пихме и се веселихме, без даже да погледнем менюто. Е, накрая сметката беше  Money Money Money но си заслужаваше удоволствието!

Общи условия

Активация на акаунт