Коя работа е по-добра за жена - ИТ или икономика?

  • 2 865
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 363
"обикновен кодировач" - що за безумно определение
Перличка, определението изобщо не е безумно, а си е част от реалността и от схемата на движение и развитие в кариерата на софуерния бизнес.

Иначе имам близка, която е на 50 и малко, и тя е от простите кодировачи, но в момента е началник отдел развой

щом е началник отдел развой, значи отдавна не е прост кодировач, а дава задачи на простите такива Simple Smile

проблемът в ИТ бизнеса, особено в частта разработчици на софтуер е валиден еднакво и за мъже и за жени. не се програмира до пенсия, това е положението. вариантите за изход са различни - проектанти, ръководители на проекти, на звена по развитие, консултанти в разни сфери с допирни точки с ИТ, тотално преквалифициране... за мъжете възможностите просто са повече, включително и към началнически позиции.

аз работя като проектант, водя и проекти за разработка на софтуер. давам работа на кодировачи. и аз съм кодирала навремето. колегите ми, които работят същото като мен, са на средна възраст 45 години. има възможности, а и нещата се развиват постоянно.

# 16
  • Мнения: 3 116
Jam, а кой ще направи мениджър или шеф една майка  Tired

Колкото и да си добър, те отсвирват. Това не е само за ИТ, а за всяка една професия  Tired

Не съм мислила, че е толкоз зле положението. Все се надявах, че ако си добър, отговорен и т.н. имаш шанс за развитие. Да, ама не  Sick

# 17
  • Мнения: 4 965
Jam, а кой ще направи мениджър или шеф една майка  Tired

Колкото и да си добър, те отсвирват. Това не е само за ИТ, а за всяка една професия  Tired

...


Ааа, не съм съгласна с това. Примери имам доста. Няма да я направи шеф, ако тя няма желание и гледа да си тръгне 1/2 час преди работното време или звъни през 5 мин. да пита как е детето. Ако работи, обучава се и има желание, детето не е пречка.  Peace

# 18
  • Мнения: 3 116
Jam, а кой ще направи мениджър или шеф една майка  Tired

Колкото и да си добър, те отсвирват. Това не е само за ИТ, а за всяка една професия  Tired

...


Ааа, не съм съгласна с това. Примери имам доста. Няма да я направи шеф, ако тя няма желание и гледа да си тръгне 1/2 час преди работното време или звъни през 5 мин. да пита как е детето. Ако работи, обучава се и има желание, детето не е пречка.  Peace


Азаф, докато бях бременна работех по 11 часа на ден, преди това също. Обедна почивка - що е то ?! Като родих си оставих детето на 4 месечна възраст на детегледачка. Недей така  Peace Всъщност до голяма степен нещата зависят от компанията за която работиш  Thinking

# 19
  • Мнения: 945
Jam, а кой ще направи мениджър или шеф една майка  Tired

Колкото и да си добър, те отсвирват. Това не е само за ИТ, а за всяка една професия  Tired

Не съм мислила, че е толкоз зле положението. Все се надявах, че ако си добър, отговорен и т.н. имаш шанс за развитие. Да, ама не  Sick

 newsm78 При мен пък с лопати да ги ринеш (работя в Германия). До сега не съм zабеляzвала някой да ме дискриминира от това, че съм жена, а и още повече чужденец. Напротив, zа 2 години съм се иzдигнала толкова много в работата си, колкото никой друг колега не е успял. А и не виждам колежките ми да се чустват дискриминирани... Учудва ме това, което пишеш. Още повече, че не живееш в България (айде zа БГ по може да си представя такова нещо)...

# 20
  • Мнения: 3 116
Jam, а кой ще направи мениджър или шеф една майка  Tired

Колкото и да си добър, те отсвирват. Това не е само за ИТ, а за всяка една професия  Tired

Не съм мислила, че е толкоз зле положението. Все се надявах, че ако си добър, отговорен и т.н. имаш шанс за развитие. Да, ама не  Sick

 newsm78 При мен пък с лопати да ги ринеш (работя в Германия). До сега не съм zабеляzвала някой да ме дискриминира от това, че съм жена, а и още повече чужденец. Напротив, zа 2 години съм се иzдигнала толкова много в работата си, колкото никой друг колега не е успял. А и не виждам колежките ми да се чустват дискриминирани... Учудва ме това, което пишеш. Още повече, че не живееш в България (айде zа БГ по може да си представя такова нещо)...

Все още съм в България.

# 21
  • Мнения: 3 116
Между другото, възможно е това просто да е политика на компанията в която работя. Имам някакви подозрения, но късничко се усетих  ooooh! Но примерно вчера една майка ми се оплака, как й съкратили позицията защото детето много боледувало. Това е положението  Sick

# 22
  • Мнения: 4 965
Амиии, моето мнение (вкл. от личен опит) е, че единственото по-трудно (ако си с малко бебе) е да започнеш на ново място и от нулата. Тогава те гледат под лупа, но покажеш ли хъс, въпреки, че имаш дете, няма начин да не те оценят.

...Но примерно вчера една майка ми се оплака, как й съкратили позицията защото детето много боледувало. Това е положението  Sick


Това е и моята идея - ако непрекъснато отсъстваш "заради детето" е нормално да не те дооценят. Никой в работата не оценява как си гледаш детето и дали вкъщи ти е чисто. Оценяват други неща - вкл. и ангажираност към задълженията.

# 23
  • Мнения: 945
Между другото, възможно е това просто да е политика на компанията в която работя. Имам някакви подозрения, но късничко се усетих  ooooh! Но примерно вчера една майка ми се оплака, как й съкратили позицията защото детето много боледувало. Това е положението  Sick


Предполагам, че проблеме е бил не това, че детето боледува, а че тя често отсъства от работа. Въпреки, че тук хората са доста толерантни, никой не се радва ако не можеш да се справяш със zадълженията по една или друга причина.

Това да си майка тук не оzначава, че си сама отглеждаща детето си. Много мои колежки се редуват с половинките си кой да вzеме болничен. Други вzимат детегледачки в такива случаи. Или временно единия от родителите работи от дома, или и двамата минават на половин работен ден докато детето е болно, а остатъка от деня работят от къщи. Има много варианти, но при почти всички се иzисква съдействието на половинката...

И се съгласи, че не можеш да бъдеш "самотна" майка на 100% и шеф едновременно, който държи всичко под контрол...

# 24
  • Мнения: 3 116
Това е и моята идея - ако непрекъснато отсъстваш "заради детето" е нормално да не те дооценят. Никой в работата не оценява как си гледаш детето и дали вкъщи ти е чисто. Оценяват други неща - вкл. и ангажираност към задълженията.

Ми то, като ти боледува детето какво да правиш, да го оставиш само вкъщи  Tired Другият вариант е да не раждаш деца  Thinking

За всичките тези 4 години, не съм взимала болничен за себе си. Може да прозвучи странно но съм ходила с 39 градуса температура на работа. Когато малката боледува взимам болничен, като преди това търся всевъзможни варианти да го избегна. Последният път се върнах по време на болничен на работа, въпреки че ми режат болничните като пари и то яко. Имам лаптоп вкъщи и няма значение отпуска или болничен, обаждат ми се и работя. Когато бях бременна не ме пуснаха на курсове, защото съм била бременна (не че сега ходя).

Просто искам да кажа, че ако някой е имал късмет да попадне на подходящо място, други не са го имали.

Разбира се, винаги можеш да си намериш нова работа  Peace

# 25
  • Мнения: 3 116
Това да си майка тук не оzначава, че си сама отглеждаща детето си. Много мои колежки се редуват с половинките си кой да вzеме болничен. Други вzимат детегледачки в такива случаи. Или временно единия от родителите работи от дома, или и двамата минават на половин работен ден докато детето е болно, а остатъка от деня работят от къщи. Има много варианти, но при почти всички се иzисква съдействието на половинката...

В нашата компания, не може да се работи на половин работен ден. Може да работиш от вкъщи, но ако си в болничен, иначе не може. Детегледачка се опитах да намеря, но в БГ никой не иска да гледа деца на повикване. Единствено остана съдействието на половинката.

Момичета, не ме разбирайте погрешно, не се оплаквам. Просто представям другата страна на нещата  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 945
Момичета, не ме разбирайте погрешно, не се оплаквам. Просто представям другата страна на нещата  Heart Eyes

Според ман много хубав диалог става... аz напълно те раzбитам. Просто ми се иска да ти покажа, че може и "иначе".   bouquet

# 27
  • Мнения: 3 116
Момичета, не ме разбирайте погрешно, не се оплаквам. Просто представям другата страна на нещата  Heart Eyes

Според ман много хубав диалог става... аz напълно те раzбитам. Просто ми се иска да ти покажа, че може и "иначе".   bouquet

Ооо, разбира се че може Simple Smile Просто изчаквам подходящия момент  Hug

Гери   bouquet

# 28
  • Мнения: 4 965
Аз съм на мнението на Гери.
Изобщо, откакто работя, съм ползвала болнични само за бременността и тогава работех от вкъщи (с изключение на 1-2 седмици преди и месец след раждането).
Болнични за децата също не ползвам - редуват се баба ми, бавачка и в краен случай мъжа ми (при него болничните не са проблем, а и не взема повече от 2 пъти в годината).
След като се върнах на работа, работех от 10 до 22 ч. Видях, че не ме устройва и си смених работата, а към старата работя на граждански договор.
Беше ме страх, че трудно ще намеря нова работа, но не се оказа проблем (при това, с близнаци на 2 г.). Само за няколко месеца минах 1 ниво напред в структурата и сега ми предлагат специализация, след чието преминаване в началото на другата година ще мога да мина още едно ниво напред, но ще ме лиши от време с децата ми (ама те растат, но растат и моите години и не мога да чакам).
Въпрос на личен избор.
А и след 6-7 г. планираме 3-то дете, което е още по-силен стимул, защото тогава дори самата аз навярно вече няма да имам желание да "правя кариера".


А темата наистина е много интересна, но е твърде субективна.
Засега, лека вечер   bouquet.

# 29
  • Мнения: 3 116
Бабите като са далече става доста трудно  Thinking

Лека вечер момичета и от мен  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт