как да се справя с гаденето

  • 8 809
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 500
Пробвай с Деган. Помага.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 079
Ще спре, на мен по учебник спря да ми се гади точно като свърши 3 мес...
И по някакво чудо ми се гадеше предимно вечер, та лежах като пребита след работа...
Почивка, положителна настройка, солени неща, лимони (на мен МНОГО ми помагаха), каквото ти се хапва, но по мъничко, иначе ефектът е обратен. Същото и с течностите - използвай максимално разнообразието на сезона, от пресин плодове и зеленчуци и си прави фрешове.

# 17
  • Мнения: 1 098
На мен нямаше нещо, което ми помагаше. Гаденето и повръщането продължиха до 16г.с., след това съв повръщала още 2 пъти през около един месец. Но до 16 г.с. си беше редовно. После всичко се забравя мн бързо. Успех!

# 18
  • Мнения: 789
И при мен си беше целодневно - сутрин от 7 като стана, та чак до 23-24 като си легна. И не само гадене, ами и гадното повръщане Sad Продължи повече от 20 седмици.... Помагаше ми непрекъснатото ядене, независимо на какво. Май предимно тестени храни. Гледай да си почиваш повече - събота и неделя спането до 11 ми действаше супер Simple Smile Успех  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 3 679
Ох, и аз съм на това дередже - гади ми се денонощно и киселини имам и така ми се подува корема...Лекарката ми каза да избягвам храни, богати на целулоза. Наливам се предимно с айрян и то соленичък - май само това спасява положението и то временно. Също и содата ми помага, ама малко. Забелязах, че като хапвам и ми е добре, обаче не мога да се тъпча непрекъснато...ще стана 100 кила  Sad
Ще взема да пробвам този джинджифил и аз - дано помогне.

# 20
  • Мнения: 1 212
Без майтап, аз ядях в момента в който усетех пристъп на гадене.Имаше ефект ! Peace

# 21
  • Мнения: 1 409
На мен най-ми помагаше закусването сутрин рано Peace

Леко бременеене Hug
И при мен имаше ефект,но не беше много дълготраен.Още малко изтрай и след това ще изчезне
Успех Peace

# 22
  • Мнения: 1 104
При мен гаденето беше предимно вечер и много ми помагаше газираната вода и тестени работи. Успех и търпение!

# 23
вчера пробвах джинджифила, направо съм потресена как добре ми подейства. Вярно че е голяма гадост, люти и е кисело, но наистина действа добре, дано не е временен ефект, но дори и така да е един ден да не ми е лошо си е направо дар Божи.
Благодаря ви момичета за подкрепата!

# 24
  • Мнения: 374
Моето гадене продължи до 4-ия месец и отначало изобщо не ядях. По съвет на акушерката ми като се събудех сутрин си хапвах 1-2 хапки насила още преди да стана - соленки, солетки, бисквитки. Ставах 10-15 минути след това. Хапвах си точно в определени часове до към 5-ия месец. Гаденето ми не спря веднага, но значително намаля. Може би ако не бях започнала да се храня, сигурно щях да си повръщам до края на бременността. газирано изобщо не пиех, защото и без товакоремът ми беше ужасно подут. Лека бременност ти пожелавам!

# 25
  • Мнения: 120
Аз бях така. Даже спрях работа . Отслабнах с 4кг. Направо бях като парцал. Ядях само варени картофи и сухар. Мислех че няма свърш-ване този период. Но когато влезнах в 4мес. извезнъж гаденето спря. Неможех да повярвам.  Спомен нямаше от отвратителния период на 3месеца лежане на легло и повръщане. Така че още толкова и свършва.На мен ми помагаха и соковете от фреш лимон с мед.

# 26
  • Мнения: 3 537
Аз смучех лукчета. Grinning

# 27
  • Мнения: 1 896
вчера пробвах джинджифила, направо съм потресена как добре ми подейства. Вярно че е голяма гадост, люти и е кисело, но наистина действа добре, дано не е временен ефект, но дори и така да е един ден да не ми е лошо си е направо дар Божи.
Благодаря ви момичета за подкрепата!

Стига бе, на мен даже ми е вкусен. Ти как го направи? Ако ти е прекалено люто, може би трябва да го разредиш повече. А кисело не би трябвало да е, освен ако не си сложила лимон. Може да си го подслаждаш или да го направиш с мента, въобще всякакви варианти стават. Той си мирише на коледни сладкиши, може би е просто защото не ти е познат вкусът и затова те дразни. Ама знам ли - все пак си бременна, всякак може да ти действат вкусовете и миризмите.  Grinning
Все пак много се радвам, че не ти се гади днес, карай все така.  Peace

# 28
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Има едно  хомеопатично лекарство - Ипека или май беше Ипекакуана - на мен ми помагаше понякога, а иначе 4 месеца си бях дежурна в тоалетната поне 2-3 пъти дневно  Laughing. Лека бременност

# 29
  • София
  • Мнения: 2 181
Ми аз да не те отчайвам,но ми се гадеше от началото до края и нищо не ми помагаше.
Май обаче съм единичен тежък слуай била.
Лека бременост! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт