Столче за кола - помогнете в избора

  • 8 558
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 271
Чико КЕЙ 1 - много сме доволни, имаме го от година и нещо - средна цена е - 250 лв.

# 16
  • Мнения: 1 014
Нашето е на Bebe Confort - Iseos
http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=5962&lang=1
много съм доволна, защото освен че е мекичко, което не е маловажно, има позиции изправено и почти легнало положение, но и възможност да се разширява и настрани. Това последното е супер удобно през по-студено време, когато детето е по-облечено.
Цената е по-височка, но си заслужава - първо - отговаря на последните норми за безопасност (гарантирано, а не като някои съмнителни фирми), второ  - ако е по-малко детето, както при теб , имаш възможност да монтираш столчето в посока обратна на движението.
В Малечко има наистина голям избор, ние от тях го купихме.
Единственият недостатък на почти всички столчета, вкл. и това (имала съм и CHICCO) е, че материите през лятото запарват.  Затова препоръчвам и памучен калъф за стола - има ги също в Малечко. Друга марка са и трябва да се провери задължително дали стават на избраното столче.

# 17
за мен инглезината са най- качествени но все пак си е въпрос на избор нали така

# 18
  • Мнения: 3 356
Ние сме с Concord Ultimax, то се води от 0 до 18 кг /до 4 години/, и има легнало положение  Peace

Ние сме пак с Concord ,но Trimax , води от 0 до 18 кг /до 4 години/,но няма легнало положение,само полулегнало.Разглабя се до седалка и така може да се ползва и след 18 кг.Малко по-ефтино е от другото-395 лв.
Concord -а е моят фаворит  Peace

# 19
  • Мнения: 186
Здравейте!
Тази класация на Аутобилд мисля, че ще ви е полезна при избора.Старичка е, но все пак...
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/390/63/

# 20
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979

Ние сме пак с Concord ,но Trimax , води от 0 до 18 кг /до 4 години/,
Грешка  Peace (човешка) Mr. Green, Конкорд ТРИМАКС е група 9-36 кг. Облегалката на гръбчето се ползва до 18 кг, а след това се разглобява и се ползва само седалката до 36 кг.

За мен най-важният показател при избора на такъв стол е не цвят на тапицерията, фирмата или др., а резултатите от краш тестовете.
 В крайна сметка този стол е за колата, а при тези ненормални условия на шофиране и още по-ненормални шофьори по улиците искам най-доброто! ПО-добре 100-200 лв отгоре отколкото ...

Горещо препоръчвам и аз КОНКОРД ТРИМАКС.

# 21
  • Мнения: 3 356
Мнооогооо съм завеяна  smile3506

# 22
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
ние сме с Чико Кей 1 /290лв./ 9-25кг. май (за максимума в кг. не съм сигурна), взехме го преди 2-3 месеца, малката беше 8кг. но не ни беше проблем - бързо влезе в норма, харесва ми това че има опция за полегнало положение, че бебка редовно задремва...доволна съм и го препоръчвам  Peace

# 23
  • Мнения: 154
Интересно, и
ние сме с Чико Кей 1 /290лв./ 9-25кг. май (за максимума в кг. не съм сигурна), взехме го преди 2-3 месеца, малката беше 8кг. но не ни беше проблем - бързо влезе в норма, харесва ми това че има опция за полегнало положение, че бебка редовно задремва...доволна съм и го препоръчвам  Peace
И нашия стол е на ЧИКО кей1, но чак да има полегнало положение - не съм забелязала. Верно, че има няколко положения,ама чак пък и за спане. Не се заяждам, учудвам се децата ви как заспиват в подобно положение Peace
Иначе избора на Чико кей 1 е добър.

# 24
Явно никой не знае Инглезината, а гарантирам че е по- хубава и като визия и катоудобство и като сигурност. Аз гласувам за нея. Peace

# 25
Явно никой не знае Инглезината, а гарантирам че е по- хубава и като визия и катоудобство и като сигурност. Аз гласувам за нея. Peace

А какво ще кажете за новото столче на БебеКонфорт със завъртане на 90 градуса - http://www.bebeconfort.com/UK/voiture_axiss.htm

# 26
  • София
  • Мнения: 44 122
Явно никой не знае Инглезината, а гарантирам че е по- хубава и като визия и катоудобство и като сигурност. Аз гласувам за нея. Peace

А какво ще кажете за новото столче на БебеКонфорт със завъртане на 90 градуса - http://www.bebeconfort.com/UK/voiture_axiss.htm

това според мен е безмислена "екстра" и колко струва това чудо...?

# 27
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Интересно, и
ние сме с Чико Кей 1 /290лв./ 9-25кг. май (за максимума в кг. не съм сигурна), взехме го преди 2-3 месеца, малката беше 8кг. но не ни беше проблем - бързо влезе в норма, харесва ми това че има опция за полегнало положение, че бебка редовно задремва...доволна съм и го препоръчвам  Peace
И нашия стол е на ЧИКО кей1, но чак да има полегнало положение - не съм забелязала. Верно, че има няколко положения,ама чак пък и за спане. Не се заяждам, учудвам се децата ви как заспиват в подобно положение Peace
Иначе избора на Чико кей 1 е добър.


не го приемам като заяждане  Hug
казвам че има полегнало, а не легнало положение, степените не ми изглеждат удобни за спане и столчето не става на легло, ама мойта госпожица заспива и степените ми служат да не й виси главичката напред, така се обляга настрани и спи  Mr. Green честно казано аз така не мога да спя...но дежата явно успяват

# 28
  • Мнения: 85

Ние сме пак с Concord ,но Trimax , води от 0 до 18 кг /до 4 години/,
Грешка  Peace (човешка) Mr. Green, Конкорд ТРИМАКС е група 9-36 кг. Облегалката на гръбчето се ползва до 18 кг, а след това се разглобява и се ползва само седалката до 36 кг.

За мен най-важният показател при избора на такъв стол е не цвят на тапицерията, фирмата или др., а резултатите от краш тестовете.
 В крайна сметка този стол е за колата, а при тези ненормални условия на шофиране и още по-ненормални шофьори по улиците искам най-доброто! ПО-добре 100-200 лв отгоре отколкото ...

Горещо препоръчвам и аз КОНКОРД ТРИМАКС.
Аз също съм харесала КОНКОРД ТРИМАКС. Обаче не съм го виждала на живо и малко се колебая. В магазина, в който ми го препоръчаха, ги продават по каталог.
Lioness, може ли да те помоля за пуснеш една реална снимка, ако имаш, това ще ми помогне да се ориентирам по-лесно.
Другото, което съм харесала, е Chicco Key 1, него съм го виждала на живо. Така, че все още не съм решила.

# 29
  • Мнения: 366
   Аз пък мисля, че не е толкова безмислена ескта това с въртенето, защото и ако го сложиш столчето по средата и ти седнеш отзад можеш да обърнеш детето към себе си и да се забавлявате например... естествено хубаво е да се види и на живо как точно стоят нещата, аз за сега харесах AXISS и ISEOS, ще се наложи да ида до Малечко да разгледам по така, ама пък се чудя и за рекарото.... а маже ли някй да даде снимка на това Chicco Key1ллл толкова го хвалите, а аз не знам за какво говорите..
 Има ли столче , което да прилягва повече, децата наистина много спят в колата, а пък си е неудобно да спиш седнал... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт