Gledachki

  • 3 090
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 366
quote]
а аз не се върнах на работа след тези 12 седмици. По темата мъжа ми в4ера ве4ерта е гледал по ТВ и е потресен. Мисля,4е "гледа4ката" ще си полу4и заслуженото.[/quote]


E, eize keta  Wink misleh, che sxm sama tuk. Kxde se namirash?!?

a za au pair ne znaq, ne mislq, che e dobra ideq. Tvxrde e angajirashto. Az s babite ne moga da jiveq ta kamo li chujd chovek u doma!?!? Po-dobre chistashka vednxj v sedmicata i bavashka za deteto, a i kato porasne da si e v gradina, zashtoto i deteto ima nujda ot detska komunikaciq...

# 16
  • Мнения: 530
Аз също гледам да не изпадам в излишна параноя по отношение на грижите за Анна от т.нар. 'чужди' хора. От 8 месечна е в ясла - вече сме в трета поредна ясла (не защото не са ни харесвали предишните, но първата я закриха след 1 година, а наскоро се преместихме в нов град) и съм доволна. Самите ясли предоставят пълната информация, правят им проверки и т.н. Тук наскоро пък имаше предаване за яслите, репортери на ВВС под прикритие и доста критики понесоха. И истории за детегледачки съм слушала, преди години особено случая на Louise Woodward, която беше съдена от семейството, в което е била опер в Щатите (в крайна сметка я освободиха....). Но  аз разчитам все пак на интуицията си, на предоставената ми информация (както Хонда писа - досиета, препоръки, говорене с други хора, които си дават децата на съответната гледачка или ясла и т.н.).
От есента Анна ще тръгне на предучилищна и когато аз евентуално се върна на работа, макар че ще бъда на непълна раб. седмица, сигурно ще си намеря гледачка, която да гледа бебето и Анна (след предучилищната, защото тя е само сутрин). Мисля добре да проуча, но не мисля да се поддавам на излишни притеснения от друга страна. А и Анна вече ще е достатъчно голяма, за да може да ми казва какво става и дали е доволна или не.
По отношение на бейбиситъри - ползвали сме най-вече роднини и приятели, но и една от гледачките от предишната ясла на Анна. На нея й имах пълно доверие, но пък излиза малко скъпичко..... Wink по £7 на час. Сега мислим с майките от предродилния курс да си организираме бейбиситинг група - така че да си гледаме една на друга децата - на всяка се дават определен брой точки в началото и който иска да ползва услугите на друга майка 'плаща' с точки (които другат майка съответно може да ползва в бъдеще) и така никой не остава излъган, че е бейбиситвал повече от другия.

# 17
Цитат на: MM
...Сега мислим с майките от предродилния курс да си организираме бейбиситинг група - така че да си гледаме една на друга децата - на всяка се дават определен брой точки ......
Тук има абсолютно същата "система", но научих явно твърде късно за нея. Дано на новото място има нещо подобно

# 18
  • Мнения: 1 425
Аз съм била au-pair в Германия. В семейството, при което живях, бях петата детегледачка. То ме прие много добре, децата също. Сестра ми дойде след една година пак като au-pair в семейство с три деца. Те я експлоатираха от сутрин до вечер, тя нямаше никакво свободно лично време. Стаята, в която спеше, беше в мазето, а леглото и един фотьол, който се разпъваше. За сестра ми беше някакъв кошмар. Тогава аз се обадих в агенцията, обясних за какво става въпрос и тогава сестра ми получи ново място при едно много мило семейство. Това беше преди повече от 6 години.
А аз в момента също съм детегледачка. Гледам 5 деца, от които две са бебета. Те са толкова невинни, милички и сладички, как бих могла да ги нагрубя или нараня. Не мога да си предствя.
 Това което видях по телевизията направо ме потресе, не мога да повярвам че има такива жени.

# 19
  • Мнения: 530
Забравих да кажа, че и аз бях au-pair, когато за пръв път дойдох тук т.е. точно преди 14 г. Embarassed (летят си годинкитееееее ееееей).
Беше за 6 месеца и гледах доста големи деца - на 5 и на 11 години (всъщност най-вече се грижех за 5 годишното момченце, сестра му нямаше много голяма нужда от мен). Намерих семейството по препоръка на приятелка, която работеше за съседско семейство. Запознах се с много от опер-ките в квартала, всички бяха обикновени момичета нито една не бих казала, че беше съмнителна или нещо подобно. Друг е въпроса, че все пак се грижехме за по-големи деца. Повечето момичета опер нямат опит с бебета, нямат и квалификации за детегледачки. Затова и заплащането е много ниско, но съответно им се осигурява храна и квартира, а и целта им обикновено е не да печелят пари, а да видят друга страна, да научат език и т.н. Има и квалифицирани де, но те за мен са си вече nanny, а не au-pair и съответно тарифите им са други. По принцип от опер-ките не се очаква да работят по повече от няколко часа на ден, т.е. не да гледат детето/децата по цял ден. Аз например ги взима и гледах само след училище, давах им да вечерят и след това (а и преди това до 3:30 следобеда)бях свободна. Разбира се всеки се договаря за условията си и т.н. но мисля, че и в днешно време полжоението е горе долу такова, поне като се интересувах преди около година за Анна и беше горе долу така по разните агенции и сайтовете им за помощ в детегледането.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Колко е скапано да си au-pair аз роман мога да напиша, и не си зависи от държавата, ами от семейството в което ще попаднеш. А аз и сега гледам детенце, само че в Бг и мога да кажа, че не съм вдигала ръка да я ударя, никога не съм я обиждала, обаче .... тва с повишения тон....ми викам си........Как да не викам, ей го от вчера - казва ми - гладна съм- добре, ела в кухнята - искам кисело мляко - ами няма кисело мляко в хладилника, има кашкавал, шунка, салам, ориз със зеленчуци - не, искам кисело мляко - ми няма- ама аз искам...... и ми тропа с крак. Скарах се, на висок тон, и наказах - никаква телевизия за тази вечер и няма да чета приказки......ами и аз имам нерви, и не е малка след месец става на 6, много добре разбира за какво става дума.

# 21
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: MM
Аз също гледам да не изпадам в излишна параноя по отношение на грижите за Анна от т.нар. 'чужди' хора. От 8 месечна е в ясла - вече сме в трета поредна ясла (не защото не са ни харесвали предишните, но първата я закриха след 1 година, а наскоро се преместихме в нов град) и съм доволна.


детските ясли и градини са друго, тях не ги броя като оставяне на детето с чужди хора.
именно за Louise Woodward споменавах. както казваш, минават годините...

# 22
  • Мнения: 1 975
абе не знам..... но мен направо ме е страх да си оставя децата с една напълно непозната жена...... и то насаме....  Neutral Face
Знам 4е са много хората които го правят, ама аз не мога... сърцето ми ще изко4и ако го направя....
Ау-пеър....... Да. мислела съм и аз по въпроса да взема едно такова моми4а.... но се отказах. в никакъв слу4ай.....  Crossing Arms .. по-добре да си ходят на градина децата...  Wink

Общи условия

Активация на акаунт