Отговори
# 15
  • Мнения: 480
Кременчен, за съжаление няма с какво да му се помогне за афтичките на Марти. Още били малки нашите деца, на по-големите се пръскали спрейчета или се давали смучещи  Sad И Наско беше с афтозна ангина, само че в устата имаше само една, а другите бяха по сливичките. В продължение на 3 денонощия вдигше рязко Т до 40 градуса. Сваляхме я с Нурофен и хладки вани. Обикновено 3-4 дни след началото на заболяването, започва подобрение. Стискам палци да оздравявате скоро  Praynig

Иви, да ти е здрав и жив свекъра, да помага  Wink

# 16
  • Мнения: 888
Кременчен направо ми се преобърна всичко в стомаха като прочетох! Cry!Не ви ли действа Хексалгина! ooooh! На Теа ангината също гнойна от предния четвъртък,...нашето доки се консултира с доктори от детските отделения в Русе и я посъветваха да предпише Терцеф- инжекции, иначе да взизаме в болницата...аз бях "за" с две ръце, защото не искам да отбивам Лори, пък и Теа освен с мен с друг няма да стои в болница и така решихме...но антибиотика подейства чак след 3 или 4 прием /ден, бият по 1 инжекция на 24 часа/...чак тогава спрях да давам Хексалгин- вече нямаше температура!
Вашата докторка не предписа ли нещо за афтите!??? newsm78 Кой ден прием на новия антибиотик сте>?
Дано се оправя вече детенце! Praynig

# 17
  • Мнения: 995
Днес е чудесен, слънчев ден!

Честит Рожден ден на Михаела, Иван и Методи! newsm59Да са здрави и щастливи деца!

Благодаря за поздравите към моята Станислава!
Иви,   Heart Eyes        Честит празник на свекър ти!
Както вече писах ние ще празнуваме утре, но днес направихме чудесна разходка. Бяхме на плажа, поиграхме и съответно Ава донесе половината плаж в обувките и косата си.
Отдавна май не съм пускала нови снимки на гуспойцата, но и не бях я снимала Embarassed
Ето я рошла:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=6541&AlbumId=91663

Кременхен, много страшна ангината на Марти! Дано бързо му мине, че да не се мъчи детето Praynig

# 18
  • Мнения: 888
Извинявам се, че занимавам и другите, ама ми се ще да копирам следното за Кременчен:

Афтите (афтозен стоматит) представляват малки ранички по лигавицата на устната кухина. Те се срещат често,но преобладават при децата.

Лечение.
   1.Витамин С или сироп с витамини.
 
   2.Препарати за мазане.
 
   Допреди 5-6 г. педиатрите изписваха стандартно лечение-мазане на афтите с Гранофурин (зелено багрило) и Нистатин лосион. Тези лекарства обаче вече не се произвеждат.
   Сега най-често се изписва Тантум верде, притежаващ директен обезболяващ ефект (поради наличието в състава му на местен анестетик –Лидокаин), противовъзпалителен и антисептичен ефект.В допълнение (и при съмнение за гъбична инфекция) се прилагат и Дактарин орал гел или Фунгостатин суспензия.
 
   3.При данни за сериозна бактериална инфекция по изключение се прилагат и антибиотици,при висока температура -антипиретици (температуропонижаващи средства),при кървене-Калций,Рутаскорбин и Пефлавит С.
   4.При заболявания с намаление на имунитета добър ефект се постига с поставянето на Имуноглобулин (кръвен серум съдържащ готови антитела).

# 19
  • Мнения: 4 070
Мартеа, пиши как е адашката? Hug

пие втора опаковка Зинат. Има разстройство и се моля да не направи алергия и към него. Има подобрение, но продължава ужасната кашлица, сега е в апогея си.
Не ми се пише, да не разстройвам всички, особено по време на РДни.
Брат ми има сериозни проблеми (той е с начална артериална хипертония, откриха я, когато беше на 16), направи две сериозни хипертонични кризи (кръвно 170/150, ужасно близики граници), бяха на лекар с майка (кардио), ще е на 4 вида лекарства, оттук-нататък, 2 пъти дневно, предстоят и други изследвания. Отвсякъде... гадост...

Но това не ми пречи да чета и да се радвам на хубавите новини, радвам се с цялото си сърце за Диана и много, ама много стискам палци всичко да се развие перфектно!

Кременхен, ужасно е с тези кървящи афти, дано бързо се оправя малчо!

Здраве желая искрено на всички!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 437
Мартеа, стига, бе душко...плаче ми се за вас, честно. Стискам палци да се свършат до тук лошотиите. Прегръщам те горещо.

Катка, виждам, че не спиш  Wink

# 21
  • Мнения: 100
Честит Рожден Ден!
 
на Ава, Михаела, Иван и Методи.  bdbaloni
Да растат здрави, щастливи и усмихнати деца, и много ,много да радват майките и татковците си.

Дианка, и аз много се радвам за теб.Дано всичко вече върви само добре,стискам палци.

Мартеа, много ти се събра напоследък.Хайде, дано вече изгрее това пусто слънце и на вашата улица, да оздравее скоро Теа и братчетото ти да се оправи.
Стискам палци и една голяма  Hug от нас.

Кременче и на мен ми се изправиха косите като четох разказ ти.Искрено се надявам,че Марти вече е по-добре и скоро ще пишеш да ни кажеш.Цункай го и го гушни от нас. 

# 22
  • Мнения: 995
Мартеа, кураж Hug
Много е млад брат ти за такава диагноза Confused. Дано изследванията, които предстои да се направят са добри. Знам, че е невъзможно в такъв момент да бъдеш оптимист, но не се предавай! Вярвай, че нещата ще се подредят Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 888

Мартеа една огромна прегръдка и от нас! spoko

# 24
  • Мнения: 465
            Честит рожден ден на Ава, Михаела
        Честит рожден ден и на Иван и Методи
           на всички желая много здраве и усмивки


# 25
  • Мнения: 465
Катка много сладка рожденичка си имаш още веднъж да е жива и здрава!
Ivi много здраве и на свекъра ти!Много са сладки малките в "подписа ти" Heart Eyes
Мартеа кураж да преминат неприятностите около вас, стискам палци и за братчето ти Praynig

# 26
  • Мнения: 480
Мартеа, изпращам ти една силна виртуална прегръдка!  spoko  От сърце ти желая да си силна, а за брат ти се моля  Praynig

Катка, страхотна е Ава, да ти е жива и здрава!  Heart Eyes

Иви, прегръщам те  Hug  Hug много! Страхотна си!

Дианка, страхотно се радвам за теб!  Hug Извинявай, че го пиша чак сега, но с тези болести покрай децата се разсеях   bouquet

Специално благодаря на Красони за това, че ме изпрати в онова чудесно магазинче!   bouquet

Аня, чакаме снимки на малката сладурка Мари, с новия шлифер  Flutter

Гуш-ката я няма напоследък. Дано да са добре  Praynig

# 27
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Честито на всички днешни рожденници. Да са живи и здрави и много щастливи.
Дианка, чудесна новина. Стискам палци все така да се развиват нещата.
Kremenchen, дано по-скоро да се оправи малката душичка. Само като прочетох написаното от теб и ми настръхна косата, а мога да си представя на теб какво ти е.
Мартеа, страшно много ти съчувствам и в мислите си съм с теб. Дано да се оправи братчето ти, а и Теичка да оздравее по-скоро.  bouquet
Иви, да кажеш какво са казали докторите, оздравяла ли е твоята кукличка.

А този букет от рози е специално за порасналата госпожица Станислава, от нашият ерген. Hug

Сиска, много ме притеснява и мен това, че е момче, моето голямо кърмаче. Ивчо се е научил като седне или застане близо до мен да се хваща за гърдите ми и да вика - бапа - така е кръстил кърменето и докато не дам няма мира. Да ама като пътувахме за Русе при нас в купето имаше едно младо момиче и Иво след поредното натискане в мен и кърмене скочи отиде при момичето, хвана го за едната гърда и почна и на него да вика бапа. Rolling Eyes Embarassed
Аниа, аз също не вярвам за три дин да се отбие Мари. Те вече са малки хитрушковци и не може човек лесно да ги залъже.

# 28
  • Мнения: 888
Деспинка много сладък Ивчо от малък им разбира на каките! Joy много се смях с вас, ама на теб сигурно не ти е било забавно! BlushНе се тревожи толкова за това, като му дойде времето сам ще се отбие...пък и насилствено няма да го мъчиш я? Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 888
Ренка ти хубаво ме прегръщаш Hug, ама не пишеш как е зетко? Heart Eyes И Gita и тя се губи... Crossing Arms

Много са сладки малките в "подписа ти" Heart Eyes
Благодаря!  bouquet

и вземете сложете някоя друга снимка в албумачето Hug

Общи условия

Активация на акаунт