нужда от помощ и то веднага,моля!

  • 1 900
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 497
С какво тогава може да навреди отиването на погребение?

С много неща!!!!!
Зависи колко емоционална. Пък и може по много други начини да покаже почит и уважение към жената лека и пръст! Не са хубави никакви отрицателни емоции. Така че едва ли би могла да помогне на някого с нещо, най-много да НАВРЕДИ на себе си и на бебчо.
Не ходи!

# 16
  • Мнения: 4 621
Не препоръчват да се ходи, за да не се разстроиш и да навредиш на себе си и бебчето. Ако си сигурна, че ще издържиш, може да отидеш. Все пак това е християнски ритуал и няма нищо демонично в него.
Моите съболезнования!
Peace Моите съболезнования

# 17
  • Мнения: 368
Първо, приеми моите съболезнования.
И аз не знам друга причина освен тежката емоционална травма.
Аз лично не знам дали бих отишла. Аз много обичам роднините на съпруга си, точно толкова, колкото и моите, и по природа съм силно емоционална и тежко приемам загубата. Ето - още плача всеки път като се сетя за моя дядо, въпреки че са минали 20 години от тогава, а бях дете!!!

Всичко зависи от теб, но по-добре си го спести. Почети я със свещичка и се пази!

# 18
  • Мнения: 317
Спести си го ! В момента нямаш нужда от такива емоции !    Naughty  Когато бях в осми месец свекърва ми почина - не отидох на погребението , защото  така го почувствах . Най - важното в момента е  бебето ти - мисли само за него . Все пак решението си остава твое разбира се !

# 19
  • Мнения: 2 039
Бог да я прости жената  Flowers Rose

Аз също съм чувала, че бременни жени и до 1 година след раждането на детето не бива да ходят на погребения. И за мен логиката е, за да не се разтройват. Ти сама реши дали да отидеш
Подкрепям  Peace Много съжалявам  Sad

# 20
благодаря ви много за отговорите!Съгласна съм много със Daniela z s.Все пак няма да отида Cry,благодаря ви!

# 21
  • София
  • Мнения: 4 294
Не се ходи Naughty
Ще се справят и без теб, а ти си гледай спокойствието  Peace

# 22
  • Мнения: 617
Мойте съболезнования. По добре си спести това напрежение.

# 23
  • Мнения: 439
Да почива в мир Flowers Rose
спести си този стрес

# 24
  • София
  • Мнения: 3 524
Мойте съболезнования. По добре си спести това напрежение.
Много съжалявам и аз, но по-добре недей да ходиш, опитай да намериш нещо позитивно да те разсейва. Hug

# 25
  • по света
  • Мнения: 1 587
И аз мисля че е редно да си спестиш подобно изживяване,още повече че това е баба на съпруга ти,имам предвид че е възрастен човек и т.н.Ако става въпрос за по-близки може би. 

# 26
  • Мнения: 1 138
 Flowers Rose моите съболезнования.

по темата: когато аз бях бременна почина моята баба, не ходих на погребението. не знам защо не било хубаво.

преди две седмици почина дядо ми и ми казаха че не било хубаво да ходя защото Вики не бил кръстен, но майка ми питала в църквата дали може, попа казал че само бременни не ходели на погребения. На дядо отидох.

 Flowers Rose

# 27
  • Мнения: 1 745
Моята баба също почина на 17.04. 07 (3 дни след сватбата ми). Бях много разстроена,но и моята майка ме посъветва да не ходя и я послушах.И без това нервите ми са доста опънати от както забременях (4 месеца вече)... Не че не ми беше адски тъжно и трудно,но като не си там и не слушаш плача и риданията на другите е по-добре. Cry

# 28
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Първо мойте съболзнования! Flowers Rose Flowers Rose
Аз знам освен, че не трябва да ходи на гробищата и да не докосва пръст от там  newsm78. Незнам точно защо?
Може би точно заради отрицателните емоции.Колкото и да се държиш,тя ви е била близка,така че няма да мине без : newsm45, а това на теб не ти трябва точно сега.
Относно другите суеверия, знам че там където има взета булка (с предстоящ брак), както и бременна жена - не се подава (т.е. нищо не трябва да се изнася от къщата), но за яденето на подавки  newsm12

# 29
  • София
  • Мнения: 1 877
Преди всичко - съболезнования и да почива в мир жената!

Аз пък мисля, че трябва да направиш това което чувстваш! Особено ако ти е била близка, мисля, че трябва да отидеш, стресът няма да си го спестиш така или иначе... Hug

Общи условия

Активация на акаунт