Чакаме по едно, две или три ... - АПРИЛ щедър е, нали

  • 13 383
  • 295
  •   1
Отговори
# 45
  • Попово
  • Мнения: 687
добро утро!мисля ,че току що ми падна тапата....беше около 20гр течност + някакво лигаво нещо като сопол  Sick.....обаче всичко беше с прозрачен цвят,а вчера на тоновете ми казаха че имам много контракции,които аз обаче не усещах...та въпроса ми е-мислите ли че ще издържа до понеделник (тогава ми е секциото) или да почна да се подготвям ???Мерси предварително  Simple Smile
май е тапата Simple Smile бегом към болницата Simple Smile и успех Hug

# 46
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 166
Честито на Мелодия и на Ванесаст!!!!
Аз съм обнадеждена от вчерашният ми преглед. Главичката е съвсем ниско долу, плацента 3 степен, шийка скъсена с 50%, разкритието ми беше 2см., но доки го направи на 3 см. , както и ми отлепи околоплодният мехур. Последните две неща бяха толкова болезнени , че направо си припомних гадостта от раждането - изби ми пот на струйки отвсякъде и очите ми се напълниха със сълзи. Но пък аз сама си го изпросих , защото му казах да помогне с каквото може. Неговата констатация беше , че до понеделник трябва да съм родила. Дано ! Моят термин всъщност е точно понеделник и като гледам как съм психясала от една седмица вече , направо не мога да си представя ако започна и да пренасям какво чудо ще стана.
Може пък бебка да не иска да е овне , а телче! Laughing

# 47
Според мен това не е тапата ти защото на мене преди 3 дни ми падна подобно нещо и все още не съм родила. аз знам че няма ли розова кръв значи не е тапа:)))
Но аз не съм компетентна по - добре зжунни и питай доктора ти токй ще ти каже най - добре:)))
И все пак ако има нещо - СТИСКАМ ПАЛЦИ!!!

# 48
  • София
  • Мнения: 1 740
Марта, от сърце ти пожелавам да почне по-скоро раждането, тази болка при лекаря да е най-силната която си изтърпяла, да мине бързо и лесно и да си гушнеш скоро малкото съкровище. Знам, че за теб не е за първи път, но аз съм запленена от чудото, което държа в ръцете си. People Angel
Пожелавам на всички, които още чакат пожелавам докато изпишем тази тема да ви запиша всички като родили вече мами  Simple Smile

# 49
  • Попово
  • Мнения: 687
Това е от мама Stassy: Вчера - 20.04.2007 в 21.15ч. се роди бебе Калоян 3650гр/52см. Минало е относително бързо и лесно. Поздрави и целувки на всички
Честито на мама и тати, бързо възстановяване и много късмет на бебчо Hug

# 50
  • София
  • Мнения: 1 740
Ех че хубаво, тъкмо пожелах и почнаха да валят бебета. Честито на Stassy, да и е жив и здрав сина и много да ги радва.
Айде да е повлякла крак пожелавам!

# 51
  • Мнения: 91
Добро утро момичета!
Успех на Марта и Емили-ска. Мисля си, че до ден-два ще ви поздравим за геройството от раждането. Дано да съм добър пророк. Laughing
За чайчето на ХИП за колики - сутрин приготвям 100 мл. Белослава преценява колко ще изпие между храненията. Вече съм споменавала, че малката лакомия приема всичко що й се дава. Не ми е пила чай повече от 40 мл на денонощие. Иначе коликите облекчаваме с ИНФАКОЛ и съм много доволна. Чайчето е за профилактика и е вместо водичка по съвет на педито.
Честито и на мама СТАСИ за бебе КАЛОЯН!!! Да й е здравичък и много послушен!  bouquet  bouquet  bouquet

# 52
  • Попово
  • Мнения: 687
Всички имат много поздрави и целувки от мама Sissi и малката кукличка Криси  Hug  bouquet

# 53
  • Мнения: 350
ЧЕСТИТО БЕБОЧЕ НА МАМА Stassy!Здраве и много късмет в живота да има момченцето!

# 54
  • БГ
  • Мнения: 735
честито  newsm30на мама Stassy newsm51 smile3525  да е живо здраво и много щастливо!!!
при мен днес няма изгледи за раждане, айде дано Stassy е повлекла крак, че много се изнервям аз ,излизам на разходка сега, на всички от мен-слънчев ден Hug

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 37
Здравейте! Hug
Аз успях да се добера до компютъра!!!! Mr. Green  Crazy
Честито на всички обебили се мами!
   bouquet

За чайчето на ХИП - Какво пише на вашите? Ние първо купихме едно - пишеше чай за деца, дава се от 3-тия месец - мъжът ми казал в аптеката "Чай против колики" и му го дали. После пък купихме от лайка - и на него не пише, че е против колики. newsm78

За срещата в Пловдив - Ще има ли??? Ние вече 2 дена излизаме - първо за 1 час, а вчера за 2. Grinning

За цаденето - след всяко кърмене цадя по 200 мл от двете гърди общо. Чета в Кърмаческия, че не било хубаво цаденето, ама нямам идея какво ще стане, ако пропусна. Пък и още не съм си допила антибиотика за възпалението.

# 56
  • Мнения: 367
честито на новите мами

за кърменето след като ми казаха, че имам достатъчно кърма реших да не се цедя повече само, че от тогава беборана на всеки два часа суче, а докато я карах на кърмене + даване на това което съм изцедила едвам я събуждах да яде на 3 час. мисля да продължа с кърмене на 2 часа защото ми е по лесно сега само сутрин се доизцеждам, защото доста са ми напрегнати гърдите и изкарвам 50 мл. със счупената помпа Simple Smile

за замразяването аз си купих стерилни чашки за урина много по-евтини са от контейнерите за кърма и нали са стерилни сипвам и в камерата. има приятелка която 9 месеца се цеди и замразява и не е имала проблем с кърмата и друга която установи че на 4 месец всичката кърма и нова и стара са вкиснати  #Crazy и сега не знам дали си заслужава това цедене ами ако и при мен се развали нещо

чайчето го правя по 25 мл. и го давам с лъжичка (тя повечето го плюе) вчера и дадох 3 пъти а мислех да са 6 не знам тя като не иска.

днес толкова бях изморена от това кърмене на 2 часа, защото и през ноща карахме така, че забравих да и дам капките с вит. Д сега като се събуди ще и ги дам надявам се да не е проблем. те казаха сутрин на гладно, но ние нямаме такъв момент с това папане

за срещата на гребната какво стана аз не знам дали ще присъствам ако успея ще се обадя на някои на GSM

# 57
  • Мнения: 221
Честито на новите майчета - желая здрави бебоци,бързо възстановяване и само щастливи мигове около малките слънчица!

Филка,на нашето чайче Хип пише на руски "чай от копър" и че се дава на деца над 1 месец.И аз като теб помислих,че от аптеката нещо са объркали,макар че мъжът ми е казал че иска чай  за колики.Обадих се и на докторката за по сигурно-няма проблеми да се пие и от по-малки.Посъветва ме да го подслаждам малко ако не го харесва така. Сега си го пием ,но не повече от 50 мл. дневно.
Капки за колики "Еспумизан"взехме вчера и съм много доволна.Нощес се събуждаше само за кърмене и с тати и успяхме да поспим за разлика от предните две нощи.

# 58
  • Мнения: 367
забравих да напиша за шезлогчето. ние вече си го ползваме. тати държи бебока докато и съпонисваме гръбчето и после я поставяме на него като преди това съм сложила една тензухена пелена. на нея много и харесва мисля че и на снимката си личи Simple Smile

# 59
  • Мнения: 17
Здравейте и от мен!!! ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ОБЕБЕЛИ СЕ МАЙЧЕТА!!!
 Grinning
Ние с Алекс от сряда сме си в къщи. Засега повече спи и кротува. Нямам кой знае каква карма, за да я кърмя, а пък и тя я помръзва да суче.  Wink По - лесно й е от шишето.
Хайде чао от мен засега, че дойде време за папане...Да видим пък този път как ще протечат нещата. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт