Дърпа се и реве по време на хранене

  • 1 752
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 249
Започвам да си мисля, че дребната просто не иска да лежи.  Thinking Последните няколко хранения реве и като усети бибата, явно разбира, че иде реч за ядене, а не за скучно лежане и почва да папка. Купих и следващия размер биби (№3 на Авент за 3+ месеца) и да видим. Ама пак е мъка, какво му стана на детето още се чудя.

Млякото не ми се иска да сменяме, тамън си регулира акането и коликите преминават, страх ме е да го сменям...  Confused

Djane, а каква е разликата между Нутрилон и Нутрилон комфорт?

# 16
  • Мнения: 124
И ние минахме през тези бебешки номера. Като го гушна да го храня и ако започне да се пъчи и опъва назад го вдигам да се облекчи и веднага го слагам в кревата му. И му давам да пие от шишето ей така...както си лежи. Не се задавя - никога Praynig.
И всичко си изяжда.
А като сме навън и лежи в количката винаги правя най-много, защото лежейки и гледайки в небесата......мама много яде. пу-пу.
Преди съм виждала майки да хранят бебетата  си легнали и съм се възмущавала, обаче то детето само си го иска.

И спокойно....май наистина има стачки на бебоците.
И ние папкахме НАН1, много добре ни беше с него.

# 17
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
И аз мисля,че е ''криза на разтежа"/можеш да прочетеш по-подробно ввъв фоумите/.т.е.временно и ще отмине.Може би ще си промени брой хранения и ще увеличи количеството на приетата храна.Но в такива периоди в желанието си да направим всичко създаваме  вредни навици-като хранене в легнало положение например. Моята бебка така я бях свикнала,-в леглото и доста време не можах да я отуча.

# 18
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Е то на 3 месеца в какво положение да яде?!Рано и е за сядане.Нимче,това си е индивидуално,но само да кажа,струва ми се че 150 мл са доста голямо количество храна.Не ги гледай тия таблици,там са дадени някакви конски дози.Нека яде,колкото иска не я насилвай,да не се отврати от храненето.
За твое успокоение ще ти кажа,че моята яде по толкова чак сега,на 7 месечна възраст,а е наддавала идеално,даже по много (пу,пу,пу)!
Ако иначе ти се струва сравнително спокойна,не се притеснявай!Като идете на консултация ще я премерите и ще решите с доктора.Нищо няма да и стане от малко по-малко храна,споко!

# 19
  • Мнения: 222
и ние имахме такъв период, но при нас продължи доста дълго, месеци наред, давах мляко с лъжи4ка, бях луднала, какво ли не пробвах, пие6е мляко от 6и6е единствено когато спе6е ина4е бойкот, но с времето не6тата се нормализираха сега си го пие сама и си търси 6и6ето...

# 20
  • София
  • Мнения: 3 249
Кукумявка, мерси много за успокоението.  Hug Радвам се да те "видя".

Явно трябва да се превъзпитам аз, а не да налагам стандарти на детето...  Thinking

# 21
  • Мнения: 104
Нимски и ние бях ме така но за седмица отшумя-бяса Mr. GreenСмених и биберона с по голям и  Hug

# 22
  • Мнения: 556
И при нас е така. Преди два дена й смених биберона с по-голям и сега си изпива всичкото мляко, но докато почне да пие е едно изпъване назад и дърпане. Не знам защо така. преди само докато видеше шишето и си отваряше устата, а сега какво й стана? Дано да отмине.

# 23
  • Мнения: 153
Според мен има 3 варианта на това поведение : или има някакъв проблем с ушите , или дупката на биберона е малка , или ще започва растежа на зъби ( въпреки че за това сте още малки )

# 24
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Виж,това за ушите не ми е хрумвало.
Провери ги верно,поне за да го отхвърлиш като вариант.
Поздрави!

# 25
  • Мнения: 1 263
Ние от няколко седмици имаме същия проблем.Не е от ушите,защото ходихме да ги проверят.Не от броя на дупките на биберона,защото, когато му дам да пие от по-голям размер се задавя.Странното е ,че повече ми се дърпа да пие кърма,отколкото адаптирано мляко. newsm78Преди седмица си пиеше АМ спокойно,а кърмата изплюваше и се въртеше,като смесвах АМ с кърма се получаваше същия ефект.От няколко дни и на АМ започна да ми се дърпа,но снощи открих,че ако му давам млякото от началото до края  без да го прекъсвам за уригване успява да изпие почити цялото количество.   

# 26
  • София
  • Мнения: 13
Здравей. Иние с мойта бебка Яна имаме същия проблем от 3 седмици, при някои хранения/само нощем е ок/. С тази разлика, че сме на смесено хранене и аз реално не знам точно колко яде и винаги се притеснявам, че не е достатъчно, но ето че на консултациите теглото и ме опровергава. Така че мисля, че дечицата си знаят по-добре от нас понякога.

# 27
  • Мнения: 1 263
това с слагането в кревата подейства  Peace докато ми се дърпа  и аз ще опитам да го храня така.След като се нахрани го вдигам да се уригне и сме  готови Wink
вече съм малко по-спокойна ,че изяжда приблизително същото количество,от когато нямахме такива проблеми baby_neutral

# 28
Според мен не го засища това мляко и ние сме със същия проблем.Миналата седмица пускахме разни исследвания гледаха ни коремчето  исписаха ни противоалергично мляко същата работа като вкарам биберона рев и нерви . Такъв проблем  имах и с каката но тя беше на 4 месеца  а сега бебка е на 3 м но мисля да я пробвам . Вчера споделих с моя приятелка  и тя каза че нейното бебче на тази възраст  правило така и прояьло като му дала кисело мчляко./разредено/

# 29
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
УЖАС!!!

Общи условия

Активация на акаунт