Какви изследвания!

  • 2 716
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 236
Кога ви пуснаха изследване за токсоплазмоза?На мен вече два тъти ми взимаха кръв,но за такова изследване нищо не казват.

# 16
  • Мнения: 11 004
Изследванията за СПИН и кръвна група се поемат от Здравната каса! На мен ми ги направиха още в 10 г.с.
За токсоплазмозата - не са ми пускали такова изследване.

# 17
Лекарите ви май си спестяват направленията. Изследването за кръвна група се поема от здравната каса - на мен ми го направиха при регистрацията в 12 г.с. Изследването за СПИН се прави ако ти си съгласна и също се поема от здравната каса.
Peace

# 18
  • Мнения: 266
Кога ви пуснаха изследване за токсоплазмоза?На мен вече два тъти ми взимаха кръв,но за такова изследване нищо не казват.
Изследването за токсоплазмоза не се включва към тези , поети от ЗК. Аз просто отидох в една лаборатория и казах че искам такова изследване и си го платих .
 СПИН се поема от касата . Сигурна съм в това- на мен лекарката ми пусна направление за СПИН, сифилис , хепатит В и кръвна груопа още щом установи бременността и ме регистрира за ЖК.

# 19
  • Сливен
  • Мнения: 62
Аз също си правих всичките тези изследвания и за тях ми дадоха направление, дори и  за токсоплазмоза. Него го правих в петък. Явно лекарите Ви си спестяват тези направления, но те всичките са по Здравна каса.

# 20
  • Мнения: 1 114
СПИН се поема от здравната каса, но не всички лаборатории работят със здравната каса по това изследване. Не е задължително, но има родилни домове, където не приемат без това изследване.

# 21
  • Мнения: 869
Аз те съветвам да си направиш освен задължителните изследвания и изследвания за токсоплазмоза,рубеола,хламидия,цитомегаловирус,генитален херпес.Освен това знам,че е хубаво да е направена цитонамазка от мат.шийка,кръвна захар,белтък на урина,бактеологично изследване,таласемия,васерман,хепатит В.

# 22
  • София
  • Мнения: 17 592
Всички изследвания, за които си питала - вкл. и СПИН - се поемат от касата.

Ако искаш можеш и да правиш изследване за антитела за токсиплазмоза и рубеола, но все едно, не можеш да се ваксинираш, пък и едва ли ще се пазиш повече, от колкото ти е възможно. ПО-скоро е трябвало да ги направиш преди да правиш бебо, ако така си смятала. Урина и без това ще ти изследват ежемесечно, както и захар, Fe и изобщо кръвна картина, не ти трябва да изследваш за таласемия, ако нямаш някакви показания в кръвната картина. Цитонамазка по някое време трябва да ти направят, но вероятно няма да е скоро - повечето доктори предпочитат да не те бърничкат в началото. Васерман и хепатит са задължителни, касата ги поема. Хламидия и херпес - само ако ще раждаш вагинално. Което от сега така или иначе не знаеш. Не се поемат от касата, ако нямаш показания, не са и евтини, особено първото. Излишен разход на този етап...

Общи условия

Активация на акаунт