Въпрос към адвокат-проблем с биологичния баща

  • 6 082
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Една жена, ти сигурна ли си че този мъж с когото живееш е свестен? и си стурва да ти припознае детеот?
знаеш през какво мина - как за тези малко месеци установи че новия ти приятел си струва доверието?
виж вече двама мъже те правят луда калинка - и сега трети и ти бързаш да правиш чудеса от храброст за да ти осинови детето?
и после ако той пак е поредния ти провал????

успокой се, седни и помисли от колко време познаваш новия "бъдещ баща" и що реши че връзката ви ще продължи достатъно дълго че да бъде баща на децата ти???


извинявай, но за мен е нелогично толкова бързо да взимаш съдбовно важни решения
освен ако целта не е да се отървеш от биологичния
но мисля, че това ще стане като му предявиш иск за покритие на всички разходи които той би поел ако се докаже че е баща на детето....

успех и моля те мисли много тоя път! до сега имаше право на грешки но вече сте трима и то с малко бебе - имай търпение да изпитваш мъжете срещу теб - първо да се докажат достойни да бъдат бащи и после ги прави такива!
цулувки и ако имаш нужда да говориш с някой - имаш ми тел но пак ще ги пратя ако искаш да поклюкарстваме!

# 16
  • Мнения: 624
Щом не са женени няма да стене с осиновяване,осиновява се дете на съпруг ,бившия подписва нотариално заверена декларация.

# 17
  • Мнения: 1 425
Един глас в подкрепа на catnadeen. Не ми се искаше аз да го пиша това, но съм напълно съгласен.  Peace
edna jena, нямаш бърза работа, дай си малко време да помислиш и да опознаеш още мъжа, с който си в момента.  Hug

Последна редакция: сб, 21 апр 2007, 14:52 от Panther

# 18
  • Мнения: 209
Обмислям вариант да остане на името на бившия ми мъж с нотариално заверен от мен документ,че нямам претенции към него.Нито за издръжка,нито за наследство.Просто не искам биологичният баща да има контакт с детето.Доста неадекватно се държи.По принцип за мен е все едно с името на кой е детето.

# 19
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Обмислям вариант да остане на името на бившия ми мъж с нотариално заверен от мен документ,че нямам претенции към него.Нито за издръжка,нито за наследство.Просто не искам биологичният баща да има контакт с детето.Доста неадекватно се държи.По принцип за мен е все едно с името на кой е детето.

това е по-добрия вариант
а няма ли как да го запишеш на свое?
все пак ако онзи го сплашиш с тежки последици по гледане и плащане на издръжщки?
опитай!

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
а и що не го излъжеж че на времето си го излъгала че детето е негово - а всъщност е на бившия ти - че сте имали тайно контакт и не си искала д признаеш с тайнат надежда да живеете заедно?
ще го побъркаш направо... и надали ще риве да го припознава
ех писна ми от неориентирани хора - за биологичния говоря - ту иска детето ту не го иска!?!

# 21
  • Мнения: 1 425
Надя, тук няма да се съглася. Лоша идея е да се продават краставици на краставичар. а така като го слушам биологичния изобщо не е от честните хора.

@една жена. А защо всъщност е цялата история? Бившия ти съпруг притеснява ли се от евентуални твой или на детето искове? Биологичния изявил ли е желание да припознае детето предварително? Или чак след като му каза, че сегашния ти приятел иска да си даде своето име, оня реши да ти прави напреки?

# 22
  • Мнения: 209
Бившият ми мъж до сега не ми е създал проблем за името.Вижда,че биологичният баща не е съвсем в ред и само ме разиграва.Днес го помолих той да говори с него на темата за името.Относно неговата дъщеря няма проблеми с мен нито за виждане,нито за издръжка...предполагам,че знае,че ако бебето остане на негово име също няма да има проблем за него.
Биологичният дойде на изписването на бебето и от тогава до сега мисли дали да даде име или не.Когато разбра,че живея с човек,който би си дал името на детето се сети,че това е негов син и от близо 3 дни само ме плаши със съд в случай,че друг припознае детето.Днес даже тръгна да ми казва как може да ми го вземе по съдебен път.

# 23
  • Мнения: 1 425
Ще ти го вземе на куково лято. Другия път ако ти каже пак - спокойно можеш да му се изсмееш. Откъде ги намирате такива психопати ебаси.

# 24
  • Мнения: 209
Щял да плати на хора да свидетелстват как спя с всеки и можел да ми отнеме родителските права,ако реши. #2gunfire

# 25
  • Мнения: 2 327
Хората са казали, че куче което лае не хапе...
В крайна сметка и сега детето се води на друг, ама не е тръгнал да предявява претенции.
Най-добре остави нещата така както са в момента, не му говори какво смяташ да направиш и толкова.
Заплахите че ще ти вземе детето са съвсем несериозни - питай го какво ще го прави като го вземе. Той ще го кърми и ще му сменя памперса ли Simple Smile И ще седи по цяла нощ буден заради него. Липсата на законово основание е отделно...

# 26
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Аз също мисля, че след като бившият няма против детето да остане на негово име, това е най-добрият вариант.
Аз не съм пример за взимане на трезви решения и само Господ ме пази до сега от фатални грешки, но мисля, че наистина прибързваш, като се доверяваш за трети път на човек, когото на практика не познаваш.
Делата за бащинство и ДНК тестовете струват пари, ако биологичният толкова държи да докаже че детето не е на бившият ти трябва да се поохарчи, прави се че не ти пука и че нямаш нищо против, той сам ще се откаже.
Колкото повече показваш, че влагаш емоция в проблема, толкова повече ще се запъне биологичният само исамо да ти създаде проблеми и да те тормози.
Винаги съм смятала децата си за МОИ, бащите са само фактор, който при добър късмет може да е сполучлив, но не е изключено да не е. Mr. Green
 Важното е ти да имаш спокойствието и силата да знаеш, че можеш да се справиш и сама и не ти е нужен мъж, за да си пълноценна майка.Мъжете са преходни, децата са завинаги. Hug
Не съм адвокат, но имаш пълната ми и искрена подкрепа за каквото и да се нуждаеш колкото е по силите ми - финансово и морално!

# 27
  • Мнения: 1 425
@една жена
Може да светнеш бившия, че подбуждане към лъжесвидетелство се наказва с до 3 години затвор, а лъжесвидетелстването - с до 5.
Пък ако е много ербап - да се пробва.  Twisted Evil
Ама такива мизерници обикновено само приказват - чак ми става смешно колко им е еднакъв репертоара.

# 28
  • Мнения: 624
 Party На неб ти е проблем биологичния баща -да ама той е никой той не фигурира в акта за раждане пред закона баща за сега е бившия ти мъж!
Ако ще водиш дело за оспорване на башинството ще се окаже че бившия не е баща ...тогава в акта отива  на Баща неизвестен -БИО-то пак е никой ....това био няма интерес от припознаване /може да го припознае чак като влезе в сила решението за оспореното бащинство/,щото влече  издръжка има интерес да изпуснете едногодишния срок.

# 29
  • Мнения: 2 863
Мисля, че имам спомен за твоята история.
Затова:
Остави детето с името на бившия ти съпруг- той не ти създава проблеми, а и ти казваш, че ти е все едно на чие име ще е детето. Допуснала си вече биологичният да те тормози, сега го спри, като му кажеш, че е никой в акта на детето, че ако иска да те съди- да те съди  той, за да доказване на бащинството си ако му стиска да плати всички такси и експертизи. Ти си го натискала за  името и за това те разиграва- като спреш, ще клекне и той. Тука Пантер ти е дал хубави реплики.

Подкрепям напълно Катнадийн- много бързо взимаш такива решения и за това става все по-голям миш-маша. Остави така нещата, ако и след 5 години си с този мъж и той те обича и  гледа децата ти- тогава се ожени за него и той може да осинови детето само със съгласието на бившия ти съпруг, за което вярвам няма да имаш проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт