Всяка нова сутрин слънчице изгрява, а СЕПТЕМВРИ малък бебо ще ни сгрява!

  • 13 071
  • 301
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 141
Саморасличе , невероятно преживяване и  много положителни емоции ти желая   bouquet newsm76   loveuuu
Бабаитке , пазисе много и не се тревожи всичко ще бъде наред. smile3525
Ванче , много добре изглеждаш , но аз съм почти на 100% сигурна ,че тази снимка не я видях нито вчера ,нито оня ден там , вече съм отбора на разсеените  newsm78  ooooh!  Joy Напрово незнам какво да кажа, почти  всеки ден разглежда албума smile3555

# 241
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Момичета, какви витамини пиете?
На мен ми предписаха Hipp natal active - като сок е.


И аз пия същите, ама си ги предписах сама  Peace

# 242
  • София
  • Мнения: 6 334
Привет и от мен!

Да се отчета от прегледа снощи - бебо върви добре, всичко е О.К., близо 300 гр. тежи и е ок. 20 см. дългичко (от глава до пети Simple Smile). Слушахме пулса, гледахме кръвотока през пъпната връв, доки каза всичко е супер. Беше много смешно - докторът се дзвери сигурно 30 мин. да види какво има м/у крачетата (щото знае, че сме и любопитни), но бебко спинкаше и не се виждаше много добре, а и се оказа, че пъпната връв минава м/у крачетата (аз замалко да реша, че съм видяла пишле  Laughing Blush), та пак не знаем пола. Но пък на няколко пъти си показваше личицето, видяхме и профила (ми прилича на батко си като бебе, бебешка физиономийка  Laughing Laughing). Качила съм 2 кг. последния месец, общо 7 до тук  ooooh! ooooh!, доктора само ме погледна и нЕмаше думи. Whistling Взе ми секрет (аз що страх брах, че ще боли, хем знам, че е само с една клечица), кръвното ми е нисичко, но така по-добре, че нали при бременните високото е по-опасно. Пусна ми изледванията, изписа ми витамини и флуор (казах му, че ноктите ми се чупят и зъбите и венците ми са зле). Матката ми е вече на нивото на пъпа, даже малко по-високо, плацента - предна и висока. Сигурно около час бях в кабинета и съм много доволна. Grinning Следвашият преглед ми е на 18-ти и сигурно и татито ще дойда, та дано вече бебо се покаже момче ли е, момиче ли е.

За ехографа - гледа ме на всеки преглед (т.е. на всеки 2 седмици), уговорката ни е - 1 безплатен, 1 платен (20 лв.). Каза, че здравната каса поемала май само 3 ехографски прегледа за цялата бременност, но при него така бил практиката.

Бабаитке, консултирай се с друг лекар и ако се наложи си полежи няколко дни, дори и в болница (ако може и в къщи). Важното е бебо да е добре. Аз казах на доктора, че като се наведа (примерно да взема нещо от земята) и ме боли ниско корема (много странно и неприятно ме свива, но не точно като контракция). Каза, че е нормално, защото по някакъв начин напрягам матката и тя реагира. Странно, защото с предишната бременност не ме е боляло така, по-ниско е сега бебето ли? newsm78

 Whistling Какъв отчет съм дръпнала....

И аз чакам с нетърпение почивните дни, да се наспя, да си поизчистя, дано да не вали, че малко и до Витоша икаме да отидем, да пуснем Емко да тича наволя.

  bouquet

# 243
  • Мнения: 141
Аз пия Центрум-Матерна много съм доволна ,  защото почти не се сещам за  Crossing Arms натурални витамини ,но след седмица ми свършва опаковката и ще правя 15 дина почивка и днеска ще си купя и зимафлуор на мен зъболекарката ми каза,че за моите зъби е задължително, защото стават ужасни , а от другия месец ще ходя и да ми ги прави.

# 244
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Здравейте мили момичета!  bouquet
Какви са тези 3 безплатни прегледа на ехограф. Мен до сега ме гледаха поне 4 пъти и не съм плащала нищо. Вече съвсем се обърках. Моята докторка поне за сега не ми прави проблеми с всички необходими изследвания.Всичко си върви нормално-мерене, теглене, изследвания, ехограф.
Вече си записах час за ФМ при Блаев на 02.05. - стискайте палци всичко да е наред. Нямам търпение да видя бебчето.
Утре отиваме на село! Много съм щастлива - обичам си еленския балкан! Hug Hug Hug
Хубав ден и приятна почивка на всички работещи мами!!! Hug Hug Hug

# 245
  • София
  • Мнения: 6 334
И на мен ми изписа Хип Натал - но през ден ги изписа да ги пия. Аз каквато съм разсеяна напоследък (забравям и желязото да си пия) ще трябва да си правя пак напомняния на тел.

Уфф, снощи да ви се оплача - щастлива тръгвам от поликлиниката, газ с колата да стигна навреме да взема Емко от градината, успях, е последен беше, но не закъснях много. Обаче нали съм забравана - не се сещам да си зареждам тел. и батерията му падна (щото и издържа дълго и не говоря толкова много и хич не се сещам). Взех малкия, напазарувах малко от Женския пазар и колата не ще да пали. Confused Shocked (Нали е стара и ни прави проблеми от време на време). И не мога да се обадя на Иво, а и знам, че той ще се шашка. И скапах и акумулатора да опитвам да запаля. Добре, че наблизо имаше от тези кабинки за международни разговори та звъннах на Иво поне да знае какво става; дойде с един наш приятел, бутнаха някакви жички и запали. Whistling Whistling

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 10:23 от Ваня

# 246
  • София
  • Мнения: 771
Privet momicheta. Molq da me izwinite za latinicata, no mi e preinstaliran laptopa i sym oste bez kirilica. Dosta nesta bqh namislila da napisha, dano ne zabravia nesto.

V sriada biah na konsultacia v poliklinikata, kolkoto da otbiem nomera, meriha me i me pitaha dobre li sym i stiga tolkova Wink Praven mi e edin ehograf, kogato se zapisah i drug edva li ste mi predlojat, no az i ne iskam, taka ili inache si hodia na chastno. No ako hodite samo v poliklinikata e po-dobre da se interesuvate i nastoiavate za ehograf, zastoto na malko mesta gi praviat tolkova chesto po sobstvena iniciativa. Kachila sym 2 kg za poslednia mesec i sym obsto 55 v momenta. Bebeto si myrda mnogo aktivno i az go usestam mnogo nisko, a i samiat korem mi se struva dosta nadolu.

brevy i babaitka, da si naliagate zadnicite, da ne stane niakoia belia, che posle ste syjaliavate.

sladka_mama, mnogo se iadosah za komentara na rezultata ti ot screeninga. Ami zasto izobsto se pravi tova typo izsledvane, samo da si vkarvame v glavite pritesnenia. Vsystnost i pri nisyk risk e dobre, a pyk pri visok risk - ne e strashno. Ama che logika. Na pechalbarstvo sa go udarili s tova izsledvane mai   #2gunfire

Inna, mnogo me razsmia tvoia malchugan. Kakvi misli se vyrtiat v malkite glavici, ne e za viarvane. Moiat Dani naskoro progovori, pyk kolko mu razbira glavata ot bebeto, ne mi e isano. Vchera vecherta se prigotviame za kypane i toi idva i zapochva da me gali po korema i kazva "Haide budu bebe, vreme kypeme", demeh "Haide sybujdai se, bebe, vreme e da se kypem". Chesto mu govori i kogato iade nesto se opitva da mi go sloji na korema, da iade i bebeto  Grinning

Karen, Oviesse se namira na 2 etaj na Sofia City Center do KFC. Tova e goliam magazin i ima drehi za vsichki, i za jeni, i za myje, i za deca, kakto i stoki za doma. Osobeno sladurski dreshki ima za bebeta i za momichenca.

Da ne propusna mladojenkata. Samorasliche, bydi naj-stastlivata bulka i sypruga.


Lek den na vsichki. Nie ste pochivame za 2 dni v Chiflika do Troian. Priatni pochivni dni i dano ne sym vi dosadila s tazi latinica.

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 11:25 от kali

# 247
  • Мнения: 1 896
Гледам че за флуора сте писали - имайте предвид, че винаги като се дозира, трябва да се вземе предвид каква вода пие човек, защото в някои води го има много, а натрупването му е токсично - той не може да се изхвърля от организма.
Миналата бременност пих по малко зимафлуор, ама за кратко, щото бях чела кофти неща за него. Сега стоматоложката ми не ми го препоръча, защото дозирането било много сложно нещо и е прекалено опасно ако се превиши дозата. Разбрахме се да си взема някаква минерална вода с повече флуор. Обаче то какво излезе?
Девин син етикет съдържа 4 мг флуор на литър - това е равно на 4 таблетки зимафлуор. Тоест ако изпиеш литър и половина такава вода, все едно си взел 6 хапчета  #Crazy
А дневната доза е 1 и дори тогава има опасност от предозиране!
Хисар пък съдържа даже 5 мг на литър. А някои мами си пият такива води и вземат хапчета зимафлуор в добавка  #Crazy   
Ми то така може да стигнеш до 9-10 пъти повече от дневната доза.
Така че който ви го предписва, ако не ви е питал каква вода пиете, значи ви говори наизуст и не си върши работата свястно.
Аз в крайна сметка си купувам едно шише Девин син етикет и пия само по 200гр (приблизително) на ден от него, а в останалото време изворна. Може да ви е смешно, но така си флуорирам зъбите. По този начин получавам все едно малко под 1 таблетка зимафлуор дневно и то по по-естествен начин - от водата, както го е предвидила природата.
Между другото, ако ви е интересно, в ЕС вода с повече от 1,5 милиграма флуор на литър няма право да се продава като нискоминерализирана и подходяща за ежедневна употреба. Само че Девин просто от тази година са сложили едно предупреждение на етикета и пак си я продават. Кой чел, чел.

# 248
  • Sofia
  • Мнения: 7 047
basilisk , изобщо не знаех тези неща за минералните води!  ooooh!
Добре, че си пия изворна Девин. Рядко минерална Горна баня.
Останалите  води като Хисар, Банкя и др. просто са ми неприятни на вкус  Sick
А като прочета някъде "трапезна " вода го разбирам като чешмяна.  Rolling Eyes

# 249
  • Мнения: 76
кокошчица
виж в Приложение №7 към националния рамков договор колко ехографски прегледа ти се полагат в зависимост от възрастта и в кои месеци следва да се правят. Публикуван е на сайта на НЗОК

# 250
  • Мнения: 76
Успях да си намеря страхотни дрехи в Овиесе. Много ниски цени и много удобни. Разгледайте там.

Kъде се намира това Овиесе?


Момичета, какви витамини пиете?
На мен ми предписаха Hipp natal active - като сок е.

Аз пия "О Мами" от самото начало на бременността, предназначени за бременни.
Цената е около 8.60

# 251
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
И аз ти благодаря за инфото за мин. вода, basilisk! Току-що видях, че на зелената "Хисаря" има много дребен надпис: "Съдържа флуорид над 1,5 мг/л. Не е подходяща за всекидневна употреба от деца под 7-годишна възраст." Тогава не бе трябвало и за бременни да е много подходяща... Ние пием такава на работата, но аз май повече от 200 мл не изпивам на ден. А чешмяната ни вода в Кърджали е като минерална и според повечето зъболекари тук не е нужно да се набавя допълнително F.

# 252
  • София
  • Мнения: 1 433
Аз също пия по една - две чаши Девин на ден, а останалата вода, която пия е чешмяна, филтрирана прз кана Брита. А за витамините пия Пренатал, каквито пих миналата бременост.  bouquet

# 253
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Ние вкъщи пием само трапезна вода.
Не бях обръщала внимание на съдържанието, но като се прибера след обед непременно ще го сторя!
Благодаря Ви за ценната информация! Hug Hug Hug

# 254
  • Мнения: 1 896
"Не е подходяща за всекидневна употреба от деца под 7-годишна възраст." [/i] Тогава не бе трябвало и за бременни да е много подходяща...
Ми то по принцип бременните уж имат леко завишена нужда от флуор, така че за останалите е още по-неподходяща. Най-хубаво би било да я смените, особено щом и в чешмяната ви вода има флуор, ама не знам дали по някакъв начин можеш да повлияеш на това.
Както и да е, добре че обърнах внимание колко е, че миналата бременност се наливах със син Девин на корем. Добре поне че на детето не съм давала, той сигурно доста флуорирано мляко е получил от мен.

Общи условия

Активация на акаунт