Какво ми слите за униформи в детските градини?

  • 5 524
  • 152
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 370
За детската градина-против униформата. Naughty
От училищна възраст нагоре-да.
Толкоз.

# 61
  • Мнения: 46 526
На мен ми пречи. Не бих я повела на разходка с униформа.
Да не говорим, че виси с баща си на кафето пред блока, почти докато стане време за лягане, така ще бъде и след градина, толкова много деца се събират, голяма игра пада, няма да я затворя вътре. И като се прибере трябва да пера и униформа и дрехите, с които е била след това и домашни (ако проноси до тогава)  Crazy

# 62
  • София
  • Мнения: 6 999
На мен ми пречи. Не бих я повела на разходка с униформа.
Да не говорим, че виси с баща си на кафето пред блока, почти докато стане време за лягане, така ще бъде и след градина, толкова много деца се събират, голяма игра пада, няма да я затворя вътре.

Е, това е твой избор - след като ти пречи - ще переш.  Peace Принципно не би следвало да има проблем да поиграе 1-2 часа с униформата, с която е играла цял ден...

Както казах и по-горе - въпрос на избор. Аз бих предпочела място с униформа.

# 63
  • Мнения: 4 187
Все ми е едно! Принципно нямам нищо против  Peace!

# 64
  • Мнения: 2 722
Твърдо "за" - петната от белина и при нас са проблем.
Ако се въведе униформата ще процедирам както правя сега - 5 дни от седмицата - 5 комплекта дрехи /респективно униформи/. Предполагам че ако някой се опасява че не може да си го позволи финансово ще трябва да мине с два комплекта  newsm78
Винаги има начин да бъде избегнат проблема с бързото израстване на дрехите.
Мен лично не ме притеснява че дрехата ще унифицира детето ми - та това е само една дреха в крайна сметка.

# 65
  • Мнения: 5 468
Аз бих предпочела място с униформа.
И аз Peace..., но не съм така фанатично настроена за градините, както за училището.
За училище, наистина ще се надявам, ако не са въведени до тогава навсякъде, поне да намеря училище, в което има някакъв въведен ред и стил Sick.

# 66
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... Какво пречи униформата?  newsm78

Или пък, какво срамно има в това. Със сигурност, ако е задължителна униформата, София няма да е единственото дете с нея навън. А за кафето пред блока пък няма никакви грижи. Колко ти му е да се качат за 2-5мин. да се преоблече и хайде пак вън?!

Ла Бомба - сладки сте, да..., но без "балконЯ", не мога да те позная  Laughing Laughing

П.П: какво ви пречи прането и гладенето, се дивя и се мая?!  Rolling Eyes Shocked

# 67
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
ОК приемаме, че има задължителни униформи в ДГ. Сутринта детето пита: "Мамо, защо трябва да обличам всеки ден това, а не мога да си облека блузката с Ариел, много я обичам, моля те, моля те."

Вие сте.

# 68
  • Мнения: 14 133
Аз съм против униформите! В детската градина бяхме с еднакви престилки, после в училище също, в гимназията -униформи, чак на края хванах промените... Прекалено съм обременена, за да ги приема, униформи, всички деца еднакви - нееее...
Peace

# 69
  • Мнения: 1 364
ОК приемаме, че има задължителни униформи в ДГ. Сутринта детето пита: "Мамо, защо трябва да обличам всеки ден това, а не мога да си облека блузката с Ариел, много я обичам, моля те, моля те."

Вие сте.


Против униформите!
В градината носихме манти, беше ужасно.
Не я харасвах, а и всеки ден с нея...

# 70
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
ОК приемаме, че има задължителни униформи в ДГ. Сутринта детето пита: "Мамо, защо трябва да обличам всеки ден това, а не мога да си облека блузката с Ариел, много я обичам, моля те, моля те."

Вие сте.

Бих му казала същото, което ще му кажа, ако не иска да ходи на градина, не желае да си подреди стаята, не желае да ляга, иска да сложи лятната си рокля, когато вън температурата е под нулата и т.н. и т.н. ... Има правила и задължение, които се спазват както от мама и татко, така и от децата.
Не познавам родител, който да дава на децата си да правят винаги всичко, което те пожелаят  Crazy
И аз обичам да ходя с дънки и секси блуза, но в работата като не дават  Thinking

# 71
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
ОК приемаме, че има задължителни униформи в ДГ. Сутринта детето пита: "Мамо, защо трябва да обличам всеки ден това, а не мога да си облека блузката с Ариел, много я обичам, моля те, моля те."

Вие сте.

Бих му казала същото, което ще му кажа, ако не иска да ходи на градина, не желае да си подреди стаята, не желае да ляга, иска да сложи лятната си рокля, когато вън температурата е под нулата и т.н. и т.н. ... Има правила и задължение, които се спазват както от мама и татко, така и от децата.
Не познавам родител, който да дава на децата си да правят винаги всичко, което те пожелаят  Crazy
И аз обичам да ходя с дънки и секси блуза, но в работата като не дават  Thinking
мери,
дънки и секси блуза само в петък на casual day не става ли? Joy Joy Joy
Съгласна съм със всичко , което  си написала.Ако оставим децата да диктуват условията  от сега после ще викаме нани 999, нали?
И ще си скубем косите..... smile3511 smile3511 smile3511
Вили

# 72
  • Мнения: 1 446
За униформата , но разделение винаги ще има.

# 73
  • Мнения: 920
Така и не разбрах този стремеж към униформи.

Петната от белина - защо решихте, че по униформите няма да се лепят.
Финансово - освен дрехите, които има детето, трябва да се купят още 5 комплекта. И за разлика от другите дрехи, които може да купиш от Илиянци или от Бенетон по избор, за тези нямаш избор.

# 74
  • Мнения: 10 758
Така и не разбрах този стремеж към униформи.

Петната от белина - защо решихте, че по униформите няма да се лепят.
Финансово - освен дрехите, които има детето, трябва да се купят още 5 комплекта. И за разлика от другите дрехи, които може да купиш от Илиянци или от Бенетон по избор, за тези нямаш избор.
Заради това.....

Ла Бомба, да... хубаво беше Simple Smile Бих се радвала пак да въведат униформи в ясли и градини. Особено при по-малките надцакването кой има по-по-най-модна дрешка е много досадно и задължаващо за родителите.
Точно.И не само при по-малките е това.Не всеки има мъзможност да купи на детето си обувки или маратонки за 100 - 200 лв, дънки за пак толкова и т.н.На мойте деца все още не им прави впечатление облеклото, но съм била свидетел няколко пъти на такива случки - "можеш ли да ми купиш маратонки като на Пепи, 150лв струват". Е как да стане бе синко, като заплатата ми е 300 лв.Аз хубаво ще ти ги купя, ама после ще ми ядеш опинците цял месец.

Общи условия

Активация на акаунт