кръщене

  • 3 797
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 159
Е добре щом той казва сигурно е така, много са ми минали през главата Laughing
Другата година ще сме вече към 2 години, кой знае какви фасони ще сме се научили да правим Crazy

# 16
  • Мнения: 1 314
Аз пък знам, че е хубаво детето да се кръсти преди годинка/може да е само някакво суеверие/, но кръщенето на дъщеря ми беше предния ден преди първия й рожден ден. Беше в малката църква Св.Никола зад Шератон, там сключихме и църковния брак, избрахме си я защото и мъжа ми е Никола. Сега сина ми е на 7 месеца и мисля да направим кръщенето лятото./разбира се пак там, нали вече е семейната ни църква/! А след кръщавката, както подобава-почерпка в заведение, че гостите са ни много! Grinning

# 17
  • Мнения: 601
Чувала съм, че датата на кръщенето трябва да се избере на хубав ден. В смисъл - на именния ден на детето, на хубав църковен празник или пък на на някоя хубава за теб дата. На моите тепърва им предстои и може би ще е лятото. Може би на 15.08.- на Голямата Богородица. Но не съм решила къде.

# 18
  • Мнения: 417
Ние смятаме на кръстим малката на осми септември,тогава се роди и тогава има имен ден.Мисля,4е е много подходящо.За сега сме решили в манастир.

# 19
  • Мнения: 2 908
Аз съм избрала къде-на Троянският манастир,но не съм избрала кога.чудех се за 15.08-обаче на манастира става лудница,поповете се занимават с празника и мисля че няма да може тогава...изнасят иконата,осветяват я и има над 2000 души народ...Мислех сега за 06.05 на Гергьовден,защото е кръстена на дядо си Георги-ама се сетих късно-преди ден ooooh!и сега няма време да организираме.Ще мисля...Определено ще е преди октомври и преди годинката Grinning

# 20
  • Мнения: 4 621
Все още не сме я кръстили, но мисля да изчакам,защото към настоящия момент ми се струва "мисли невъзможна" Hug

# 21
  • Мнения: 208
Аз ще ставм кръстница на 3 годишно момиченце.
Знаете ли някаки задължитлни неща , които трябва да приготвя освен хавлия , сапун и дрешки?
 Ще ви бъда благодарна ако ме посъветвате нещо или споделите с вас как е било

# 22
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Момичета помагайте  newsm78,
ще си идваме в България през Септември и съпругът ми иска да кръстим бебо.Аз съм кръщавана, но тои не е.Това проблем ли е ?
Кръстницата е кръстена.
Благодаря! Hug
Вили

# 23
  • Мнения: 601
Момичета помагайте  newsm78,
ще си идваме в България през Септември и съпругът ми иска да кръстим бебо.Аз съм кръщавана, но тои не е.Това проблем ли е ?
Кръстницата е кръстена.
Благодаря! Hug
Вили

И бащата трябва да е кръстен.

# 24
  • Русе
  • Мнения: 659
Момичета помагайте  newsm78,
ще си идваме в България през Септември и съпругът ми иска да кръстим бебо.Аз съм кръщавана, но тои не е.Това проблем ли е ?
Кръстницата е кръстена.
Благодаря! Hug
Вили

И бащата трябва да е кръстен.
Не е задължително бащата и майката да са кръстени, за да се кръсти детето. Важното е кръстникът да е кръщаван.

# 25
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Момичета помагайте  newsm78,
ще си идваме в България през Септември и съпругът ми иска да кръстим бебо.Аз съм кръщавана, но тои не е.Това проблем ли е ?
Кръстницата е кръстена.
Благодаря! Hug
Вили

И бащата трябва да е кръстен.
Аууууу проблем  newsm78 тои не иска да се кръщава. newsm78
Тццццц тцццц тццццц каква ще я мислим....
Вили
Благодаря ти Пеття  bouquet

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз смятам да оставя детето ми да избере само дали да бъде кръстено или не. Не го знам дали ще е вярващ и дали ще е християнин.

# 27
  • Мнения: 2 616
Аз смятам да оставя детето ми да избере само дали да бъде кръстено или не. Не го знам дали ще е вярващ и дали ще е християнин.

Вярата се възпитава, човек не се ражда вярващ или не! Поне аз и съпругът ми мислим така, което беше и причината да кръстим мъника веднага щом стана на 40 дни.

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз смятам да оставя детето ми да избере само дали да бъде кръстено или не. Не го знам дали ще е вярващ и дали ще е християнин.

Вярата се възпитава, човек не се ражда вярващ или не! Поне аз и съпругът ми мислим така, което беше и причината да кръстим мъника веднага щом стана на 40 дни.
Съгласна, но вярата е и личен избор, нали?

# 29
  • София
  • Мнения: 1 230
А може ли да е кръстник, а  не кръстница? А двама кръстници - мъж и жена?
Извинявам се на авторката, че използвам темата   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт