Задача за втори клас

  • 12 641
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 079
   Светла намислила число. Умалила то със сборът на числата 25 и 15. Получената разлика умалила 8 пъти и получила 5. Кое число е намислила Светла?

Решението- по обратния път: 5 x 8 + (25+15) = 80
Според мен това е най-правдоподобното решение за второкласник. Peace

# 16
  • Мнения: 1 640
Прави се "верижка"от простички задачки,като се тръгва отзад напред в условието на задачата.Във верижката не ползвам хикс,а празно квадратче. Верижки от задачи с липсващо число децата решават и в 1 клас.Ако дадената учителка изрично не е казала,че иска да съставят равенство/уравнение/ с хикс,значи може да ползвате моя вариант.
 

# 17
  • Мнения: 534
Защо имам чувство,че такива задачи решавах в
по-голям клас,към 5-6  newsm78
Боже както съм зле с математиката,как ще обяснявам на децата си не ми е ясно  ooooh!
май ще се падне таз задача на таткото  Whistling

# 18
  • София
  • Мнения: 2 079
Брей! Hug Ставала съм за математик!  Peace

Радвам се, че девойката си е написала задачата за домашното!
Целуни я от мен, Кифличке, та да не плаче повече детИтУ! Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 2 792
 Логиката на второкласник,  поне на този в моята къща, по смъртно не може да схване идеята за обратното изписване и в учебника им го няма, от което следва "Ние не ги пишем така, ние това не сме го учили  Cry"

  Radostin4eto Димана я беше решила задачата вече, просто ми стана интересно какви решения ще дадете, за това я пуснах, но ставаш що да не ставаш  Laughing

# 20
  • Мнения: 1 517
И моя син  е 2-ри клас, не съм виждала такива задачи  newsm78

# 21
  • Мнения: 477
Нека да отгатна - задачката от сборника на Неда Петрова ли е ?
Това със сигурност не е задача от учебника или учебната тетрадка - с тях децата се справят без проблем, но някои учители избират да работят със сборници, където се изисква задължителната намеса на родителя Wink

# 22
  • Мнения: 2 792
 От сборник е, да, на Николина Димитрова, Димитрина Димитрова и Ани Ангелова. По принцип домашното им по матетика обикновено са задачи от сборника и Димана успява да се справи с тях, но тази мисля, че не е удачна за 2 ри клас.

# 23
  • Мнения: 477
Права си, не е удачна за втори клас,
и аз се " мъча " над едни задачи на третокласник, до тук се справям,
но се замислям какво ще правя по-нататък, с тези темпове сигурно в
осми клас ще учат висша математика newsm78

# 24
  • Мнения: 1 299
ми аз не мисля, че задачата е трудна за второкласник...
25 + 15 = 40
(х - 40) : 8 = 5
х - 40 = 40
Отговор 80.

но пък аз винаги съм била фен ан математиката

# 25
  • Мнения: 1 299
Божеее, аз какъв сборник мъчех във втори и трети клас  doh
той беше със задачи с повишена трудност... Shocked

# 26
  • Мнения: 2 792
    Браво на теб, Димана я затрудняват някои задачи, особено когато изписването на задачата изисква от нея знания, които дефакто още не е усвоила.
     

# 27
  • Мнения: 1 299
беаз си бях извратена още като малка - решавах задачите за удоволствие...затова и не мога да преценя става ли за 2ри клас

# 28
Бих написала писмо на тези, които са я измислили. Термин " умалявам" в математиката няма! Има " умаляемо" и " умалител", но действието се нарича " изваждане".
За втори клас решението с х е неподходящо. Тръгва се отзад напред- т.е от отговора, като се използват знанията, че събиране и изваждане, умножение и деления са взаимно обратни действия.

# 29
  • Мнения: 2 792
Бих написала писмо на тези, които са я измислили. Термин " умалявам" в математиката няма! Има " умаляемо" и " умалител", но действието се нарича " изваждане".
За втори клас решението с х е неподходящо. Тръгва се отзад напред- т.е от отговора, като се използват знанията, че събиране и изваждане, умножение и деления са взаимно обратни действия.
  Така е, отзад напред  е най-подходящо в случая, но те не са го учили, писах по-нагоре колко драматично се възприема от нея предлагането на решение, което не са учили, направо я хвърля в потрес  Rolling Eyes
  Работят с едно неизвестно, тя сама си състави уравнението, но изписването на последващите стъпки, я обърка тотално, за това ограничих стъпките със скоби, за да може да разбере последователността на действията.
  А за използваната терминология си права, аз явно вече съм претръпнала и дори не обръщам внимание на подобни недомислици.
 

Общи условия

Активация на акаунт