Отговори
# 585
  • Мнения: 29
Ние днес дадохме дипломата за превод и легализация. Убедиха ни, че вече не е нужна нотариална заверка и си снимаха направо самата диплома. Продължавам да имам съмнение дали не сгрешихме.
Получихме и Европейско приложение на АЕ, но в него няма оценки, само резултатите от матури и общ успех.
И аз съм подала за превод и няма нужда от заверка. Също в НАЦИД подадох за апостил с електронен подпис.

# 586
  • Мнения: 27
Здравейте, момичета!
Имаме нужда от помощта Ви. Дъщеря ми пише бакалавърска работа и във връзка с нейното изследване търси немскоговорящи участници, които да попълнят анкета.
Попълването отнема около 20 минути. Анкетата е напълно анонимна и всички отговори ще бъдат използвани единствено за целите на бакалавърската работа.
Ще бъдем много благодарни на всеки, който отдели време да помогне. Ако имате немскоговорящи приятели или познати, ще се радваме и ако споделите анкетата с тях.

Линк към анкетата: https://scheitern.sawtoothsoftware.com

Благодаря от сърце на всички отзовали се!

# 587
  • Мнения: 334
Здравейте, имам притеснения относно изчакване на прием в Австрия и паралелно кандидатстване в България за всеки случай. Но резултатите за първо класиране от тук ще са готови на 6 юли, а от Австрия поне края на юли. Миналата година тук бях чела, че не е пречка да я запишем, а при прием в Австрия - да я отпишем от тук и запишем там.
Някой смята ли да кандидатства по този начин и на двете места?

# 588
  • София
  • Мнения: 20 515
Попълних  анкетата Simple Smile  Ако дъщеря  Ви  е регистрирана  във  фейсбук  групата  за  студенти  в Германия, може  да  пусне  анкетата там.  Винаги има  хора,  които  се  отзовават  и  попълват.  Моите  дъщери навреметo си бяха  пуснали тaм анкетите  за  папката за DSD2 . Даже  темата на  голямата ми девойка беше точно Erneuerbare Energien  Simple Smile

# 589
  • Мнения: 27
Попълних  анкетата Simple Smile  Ако дъщеря  Ви  е регистрирана  във  фейсбук  групата  за  студенти  в Германия, може  да  пусне  анкетата там.  Винаги има  хора,  които  се  отзовават  и  попълват.  Моите  дъщери навреметo си бяха  пуснали тaм анкетите  за  папката за DSD2 . Даже  темата на  голямата ми девойка беше точно Erneuerbare Energien  Simple Smile
Много, много благодаря! Пуснала е в различни групи, да, дано да откликнат  членовете на съответните групи.

# 590
  • София
  • Мнения: 9 417
Здравейте, имам притеснения относно изчакване на прием в Австрия и паралелно кандидатстване в България за всеки случай. Но резултатите за първо класиране от тук ще са готови на 6 юли, а от Австрия поне края на юли. Миналата година тук бях чела, че не е пречка да я запишем, а при прием в Австрия - да я отпишем от тук и запишем там.
Някой смята ли да кандидатства по този начин и на двете места?
Да, а и много го правят това.

# 591
  • София
  • Мнения: 20 515
Единственият негатив  е  загубата на някаква  част от семестриалната такса за нашия университет.  Няма  да я  върнат цялата.

# 592
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 918
Попълних и аз.

# 593
  • Мнения: 27
Благодаря от сърце!

# 594
  • Варна
  • Мнения: 947
Здравейте, имам притеснения относно изчакване на прием в Австрия и паралелно кандидатстване в България за всеки случай. Но резултатите за първо класиране от тук ще са готови на 6 юли, а от Австрия поне края на юли. Миналата година тук бях чела, че не е пречка да я запишем, а при прием в Австрия - да я отпишем от тук и запишем там.
Някой смята ли да кандидатства по този начин и на двете места?
Няма проблем да се запише в БГ университета, но при отписване таксата за първия семестър не се връща.

# 595
  • София
  • Мнения: 20 515
В София  конкретно, доколкото знам, удържат  %  само, не  цялата семестриална  такса (разбира се,  ако говорим за отписване  преди старта на  учебната година).

# 596
  • Мнения: 6 615
Изпратих линка  на сина ми да попълни анкетата.
Не съм писала напоследък, но то няма и какво. Митко готви бакалавърска работа и чака резултат от кандидатстване за магистратура. Чакаме всички със стаен дъх. Септември започва практика във F1 Audi и  иматрикулацията му е важна.  Би трябвало до седмица две да има резултат. В Мюнхен е супер лято, но моето гардже или  се поти в библиотеката , или бачка . Чакаме го през август да си дойде за малко, ще си замине с кола за да може да пътува до Инголщат за практиката  .

# 597
  • София
  • Мнения: 9 417
В София  конкретно, доколкото знам, удържат  %  само, не  цялата семестриална  такса (разбира се,  ако говорим за отписване  преди старта на  учебната година).
20-30 %, по спомен, примерно  СУ

# 598
  • София
  • Мнения: 20 515
ГД,  това с  температурите е непоносимо, тези дни май очакват и  по-високи да  станат..Не знам за Бавария в  момента, но дъщеря ми вчера  след  работа  е обикаляла  Лудвигсхафен,  Манхайм,  Хайделберг и  още няколко в околовръст с колата в  опит да  си намери  мобилен  климатик, от  онези, на  които им  изкарваш  маркуча  през прозореца.  При нея конкретно сигурно е ад,  понеже,  да,  кокетно  апартаментче,   уютно, ама  е на  тавански етаж,  скосено и с  големи  прозорци на  тавана.  Сауна...иначе нощем заспиваш, докато гледаш звездите, хаха.  Звънна ми вчера почти ревяща от безсилие.  Първо не  видяла  долу наемодателите да ги пита  дали  може  да пробива  за  вътрешно  тяло. Отделно   при  този температурен  пик се отказала,  понеже монтажът ще се  забави. Обясни ми, че  обратно на всякаква  логика (при нормални условия, естествено)  стои  сега по-дълго на работа (отива рано-рано), че  да е на  халдно и да  си  пуска  в  стаята  климатика на  температура,  която на нея  й е кеф.. Но аз нали  съм  състрадателна  душа, от  сутринта  търся онлайн, навсякъде  всичко  разпродадено, но  упоритостта ми беше възнаградена  с една  нещастна  последна  бройка  в  ОБИ  в  Ландау.  Резервирах  я и след  работа  ще  шофира  дотам да  си я  вземе.  Като й  пратих  "изненадата"  в чата, радостта  прозираше и в  думите  й..  Нощес не  могла  да  спи,  къпала  се няколко  пъти.

Последна редакция: вт, 23 юни 2026, 12:00 от Просто русалка

# 599
  • Мнения: 6 615
Русалка, не знам за този ми син, но другия и девойката му ходили специално на шопинг за летни дрехи Simple Smile
В Амстердам усилено садят дървета за сянка. А за  Мюнхен -  града се е изнесал  в  Английската градина и около Изар.

Общи условия

Активация на акаунт