Дайте впечатления от Априлци(и Чифлик), моля

  • 11 174
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 622
Значи ние направихме така:

Понеже не сме ходили друг път в Априлци, решихме да изпробваме и двата хоотела Панорама и Априлци. Единия ден ще сме в единия, другия , в другия хотел  Peace

На 13-ти ще сме в Чифлик, хотел Дива. Смятаме на път за Чифлик, да минем през Троянският манастир, дано тоова заведение и Бели Осъм, да са ни на път, че да ги посетим за обяд.

ДАли ще стане така организацията?  newsm78

# 31
  • Мнения: 1 937
Ако сте решили да посетите Троянския манастир горещо препоръчвам да продължите до Бели Осъм.Там,в центъра се намира механа Колибито.Е те такова иедене нема!!! WinkТова е най-прекрасната кръчма на света!!!Колкото народ е отишъл,все доволен е оставал.
Колибито се намира в Черни Осъм! Селото е след Орешак.
Бели Осъм и Чифлик са съседни села.

# 32
  • Varna
  • Мнения: 103
Преди два дена се върнахме от Дива. Като цяло изкарахме чудесно, но имаше и кофти моменти.
1. Всяка вечер идваха младежи (не гости на хотела), които до 3-4 часа се забавляваха шумно в басейна. Особено първата вечер беше ад. След оплакване на рецепцията шума малко понамаля, но не спря.
2. Когато правих резервация един момък ми предложи малък апартамент, тъй като сме с 2 малки деца и няма място за 2 доп.легла. Оказа се обаче, че прозорците на този  апартамент гледат към терасата на ресторанта. Имахме доста разправии в тази връзка. така и не разбрах защо ни предложиха този апартамент, при положение, че хотела беше празен.
БУБА искайте стая възможно по-далеч от басейна (в новата част). Иначе хотела бива. На хубаво място е (Вениките са на пътя). В детския басейн е малко хлъзгаво и първия ден моите доста вода глътнаха (в НИКАКЪВ случай детето не трябва да е само), ние се редувахме и винаги един възрастен беше при децата в басейна.
В Дива ве4еряхме само първата вечер, след това само във Веника палас. Кухнята е страхотна. Следващият път мислим да отседнем там, хотела е много хубав.
Давам линк със снимките,  на които се вижда терасата на ресторанта - http://community.webshots.com/album/559117495DKVmtZ

# 33
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 513
Точно така-Клибито е в Черни Осъм.Извинявам се за грешката си!

# 34
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Да, свързах се с Веника Палас, цените за юни още не ги знаят. Сега двойна стая е 80 лв, можело да стане 100 лв тогава, още не знаят...

Изобщо не се учудвам... Тия хора там (в частност шефът на Веника) идея си нямат от това как се прави туризъм! Може да са направили читав хотел, но да не знаеш какви ще са ти цените след месец! .. Но не се учудвам - преди около 2 месеца провали един голям семинар на фирмата на мъжа ми - първо нямаше никакъв проблем, беше запазил хотела, не искаше капаро, понеже по принцип не правел резервации (!!!), и накрая 10 дена преди семинара се оказа, че половината е капариран от други и искаше да мести част от хората на друго място. Ставаше дума за поне 50 души и 3 дена пълен пансион - понеже отказа друго - уикендите се пълнел хотелът и за да няма загуби това му беше условието. Добре, че бързо намерихме друг хотел, макар и в последния момент.
Няма да стъпя там, макар че ми харесва регионът!!! Ще ида примерно в Априлци или във всеки друг хотел...
Така че не разчитайте на резервациипо телефона, аз не бих разчитала и на предплатени!

# 35
  • Мнения: 5 622
В Дива стаята била на 4-я етаж. То нямахме и много възможност за изббор. Имало само две свободни стаи са тогава.. А и аз не знам нищо. Не съм ходила друг път  Thinking

Смятам, че 4-я етаж е все пак далеко и високо за да е шумно. Или поне се надявам да е така...

Във Веника палас, как са цените в ресторанта? За отсядане там не искам, защото ми се струват пресилен малко цените, които казват за юни  Peace

В другите хотели за дните, които резервирахме, се вмъкваме на косъм в старите цени. От 15 юни ще ги променят с новите  Peace

Дано да няма проблеми с резервациите, защото иначе рискувам да си проваля почивката с разправиии  Stop

# 36
  • Мнения: 2 109
Цените в ресторанта на Веника според мен са нормални.

# 37
  • Мнения: 9
За всички,които са очаровани от кухнята на механа "Колибито" в с.Черни Осъм - същите собственици стопанистват механа "При войводите" в гр.Троян.Ако минавайки през града я посетите няма да сте разочаровани, както от кухнята така и от обстановката.

# 38
  • Мнения: 3 153
За Априлци няма две мнения-от възможностите там х-л Априлци реновираните стаи, е най-добрият избор. В Априлци басейните не са с минерална вода, но това няма голямо значение всъщност. За Чифлика не мога да кажа актуално инфо, не сме ходили там от 2-3 години, но х-л Дива го знам и е добър избор също:)
Приятно изкарване и ще чакаме снимки:)

# 39
  • Мнения: 55
Аз съм ного доволна от Априлци. Но информацията ми е малко стар, защо спахме там пред около 2 г. и малко а .. и тогава нямахме дете. Когато човек вече е сдете гледа с по-други очи на всичко, нали Wink

# 40
  • Мнения: 1 046
http://www.visit.bg/staedte/fewo.php?hotid=207
Някъде има, страница, ама не мога да я открия имат страхотен детски кът , закрит, който ако не дай си боже завали може да се ползва, отделно има и външен детски кът,Открито и заградено и може детето да се пусне без притеснения. Има и басейн .Като цяло сме много доволни , а гледката е невероятна. Ходим всяка година задължително.
Коментара отдолу, не ми е много ясен-аз досега не съм попадала на подобни неща, а от 4 години съм си посетител.
За Марагидик също мога да кажа хубави неща, само незнам дали последните два етажа, са ремонтирани.Че аз като ходих бях попаднала там и се върнах някъде години назад.


# 41
  • Мнения: 5 622
За Априлци няма две мнения-от възможностите там х-л Априлци реновираните стаи, е най-добрият избор. В Априлци басейните не са с минерална вода, но това няма голямо значение всъщност. За Чифлика не мога да кажа актуално инфо, не сме ходили там от 2-3 години, но х-л Дива го знам и е добър избор също:)
Приятно изкарване и ще чакаме снимки:)

Благодаря. Така или иначе това ни е окончателния избор. Надявам се наистина да е добър.


http://www.visit.bg/staedte/fewo.php?hotid=207
Някъде има, страница, ама не мога да я открия имат страхотен детски кът , закрит, който ако не дай си боже завали може да се ползва, отделно има и външен детски кът,Открито и заградено и може детето да се пусне без притеснения. Има и басейн .Като цяло сме много доволни , а гледката е невероятна. Ходим всяка година задължително.
Коментара отдолу, не ми е много ясен-аз досега не съм попадала на подобни неща, а от 4 години съм си посетител.
За Марагидик също мога да кажа хубави неща, само незнам дали последните два етажа, са ремонтирани.Че аз като ходих бях попаднала там и се върнах някъде години назад.




Радвам се на споделената информация, но за тази година всичко вече сме планували, но може някой друг да се възползва от инфото все пак  Peace

# 42
  • Мнения: 5 622
Момичета, върнахме се Simple Smile

Впечатленията ми са следните:

Хотел Панорама- Априлци- много сме доволни като цяло, за съжаление откриването на басейна беше в петък, а ние бяхме там в понеделник, та се разминахме за малко с него(а детето така искаше да се плацика и питаше само кога ще си обува банските..)

Втората ни вечер в Априлци беше предвидена за хотел Априлци и отидохме с позитивни очаквания. ЗА наш лош късмет, никой не ни беше предупредил, че в хотела ще ни очаква строителна площадка, както и, че басейна не работи..Не можехме да разочароваме отново детето, та се наложи да отменим резервацията от там и да търсим друг хотел..В крайна сметка в цената от 64 лева трябваше да има включено и ползване на басейн  Rolling Eyes

Оказа се, че малко по-надолу от хотел Априлци, съвсем в центъра на града има друг, страхотен, много спретнат и дори луксозен хотел ( Hotel Center), който беше 3***+ И закуската(супер обилна  Crazy) и стаите и басейна и обслужването, всичко беше на ниво!Може би това е нашият хотел, защото пак бихме отишли там. Определено! Двойна стая(с балкон, луксозна се води) със закска, ползване на басейн, джакузи и сауна е 88 лева. НО си струва всяка стотинка  Wink

Единственият минус е, че нямат голям и озеленен двор като в Панорама, но на детето и така му беше добре и в никакъв случай скучно  Flutter. Пред хотела е ресторанта, който е като самостоятелно заведение, не е свързан към самия хотел и има много посетители(явно е предпочитано място) Цените в ресторанта- съвсем нормални.

Kato кача снимки от хотела, ще ви пусна, да го видите  Peace


В Чифлик, бяхме в хотел Дива, както и бяхме резервирали и платили предварително капаро...- Стояхме една вечер. Мисля, че ако бяхме предвидили повече време, щяхме да умрем от скука..Иначе всичко беше много добро, нямам никакви оплаквания нито от хотела, нито от обслужването всичко беше много добре   Peace

Общи условия

Активация на акаунт