Книгата която промени живота ВИ...

  • 40 824
  • 204
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 14 118
Бях дете,когато прочетох "Петата височина"от руски автор,но не го помня.Разказва се за живота на едно момиче по време на обсадата на Ленинград.Не мога никога да я забравя.....

Не съм сигурна дали е същата книга, но Елена Илина. Запомнила съм как възпитаваше детето в първи клас.
Имаш 2 часа да си напишеш домашните. Слага будилник. Ако не е успяла, прибира всичко и детето отива без домашно. 
"четвъртата височина" е книгата, с автор елена илина.

а относно обсадата на ленинград, да не би да е - ''хлябът от онази зима''? Rolling Eyes



Мисля, че беше "Четвъртата виочина" Wink - за младата и дисциплинирана Гуля. Много обичах тази книга. Благодаря, че ми напомнихте за нея!
Точно така "Четвъртата височина" ooooh!Имаше един момент,когато майката даде сапун,много скъп за един картоф.Описанието на момента,когато свариха картофа и как не смееха да го докоснат.Затова се възхищавам на руския народ,страшен дух имат тези хора.Какво ли не са преживели...

Мисля че бъркате няколко книги. "Четвъртата височина" е за Гуля Корольова - играе във филми, дисциплинирана е, комсомолка - пример за младото поколение - винаги съм и се възхищавала.
В тази книга няма нищо за обсадата на Ленинград. Няма нищо и за размяна на сапун за картоф. Също няма нищо за писането на домашните по този начин, явно това са примери от други книги. Сигурна съм, защото препрочитам по много пъти книгите, тази съм я чела поне 30 пъти, преди година си я препрочитах отново.

# 106
  • Мнения: 3 353


Вашите слаби места, Уейн Дайър,
първо четене 1989 година

И при мен беше така,даже си я откраднах от библиотеката Embarassed,много ме е срам,но тя наистина преобърна начина ми на мислене.И продължението и също,но съм забравила заглавието.

Не знам дали под продължение имаш предвид "Ще го видиш, когато повярваш в него", но  наскоро се сетих точно за тази книга.
Гледах филма "Тайната" и през цялото време имах чувството, че чета отново книгата на Уейн Дайър.

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 686
"Срещи с БУРОВ" - Памукчиев
Срещи с банкера Буров преди смърта му. Той описва, че на всеки 45 години нашата мила родина винаги започва на чисто. Казва на комунистите:"И вие ще се оядете, и вие ще паднете ....... на нашата мила държава и е писано на всеки 45 години да започва на чисто, жалко че няма да съм жив за да ви видя тогава"

"Целебният глад" - Лидия Ковачева

"Дъщерята на Калояна" - Вера Мутафчиева

"Чичо Томовата колиба" - Хариет Бичър Стоун

# 108
  • София
  • Мнения: 1 603
Книга, която чак пък да е променила живота ми  newsm78, но от най-любимите:
Като малко дете - всичко на Астрид Линдгрен /особено Емил от Льонеберя/, Незнайко, Крокодила Гена.......
Като по-голямо дете - Винету, Синовете на Великата мечка и всички подобни /да не изброявам, че списъкът е дълъг/,
Като "голяма"-
Малкият принц, Земя на хората и другите на Егзюпери
Зорба гъркът и всичко на Казандзакис
На изток от рая и всичко на Стайнбек
Полет над кукувиче гнездо и Песента на моряка - Кен Киси
Татко, Гордост, Илюзии, и другите на Уилям Уортън
Сигурна съм, че пропускам нещо любимо.....

# 109
  • Пловдив
  • Мнения: 14 118



"Дъщерята на Калояна" - Вера Мутафчиева


Фани Попова-Мутафова   bouquet

# 110
  • Мнения: 11 747
"Война и мир" - Лев Н.Толстой - най-любимата ми книга,книга за всичко в този живот!Няма по-съвършена книга!

# 111
  • Мнения: 9 865
"Любов по време на холера."

"100 години самота" - абсолютно и непоклатимо... но има толкова още да чета, чееее

# 112
Чак пък да промени живота ми не, но имам няколко любими:
"Червено и черно"-Стендал
"Рембранд" (разказва се за целия живот на Рембранд)
"То", и няколко други на Стивън Кинг
 ooooh! Thinking  Май това са ми най-любимите.
Ще следя обаче темата, защото съм луда по книгите

# 113
  • Мнения: 7
"Климати" на Андре Мороа. Страхотна книга!!!

# 114
  • Мнения: 588


КАРЛСОН КОЙТО ЖИВЕЕ НА ПОКРИВА

# 115
  • София
  • Мнения: 2 109



"Дъщерята на Калояна" - Вера Мутафчиева


Фани Попова-Мутафова   bouquet

ииииииииии, как я забравих тази книга
цялата четирилогия всъщност, чела съм я наистина в захлас Party

# 116
  • Мнения: 899
"Кутията на Пандора" от Елизабет Гейдж - прочетох я на 14, доста сексуален роман, но определено много ми пволия на разбиранията за човешките взаимоотношения. Сега вече нямам какво да взема от нея.

"Хляб по водите" - Ъруин Шоу. Чела съм я над 30 пъти. Толкова дълбока, необикновено сияеща с простата си фабула.

"Железният светилник" , "Преспанските камбани", "Илинден", "Гласовете ви чувам" на Димитър Талев. Първата и последната най-вече.

Тези трите са изиграли най-съществена роля в оформянето на житейските ми позиции.
А "Сбогом на оръжията" на Хемингуей и всичко на Ремарк, само ги затвърдиха.

# 117
  • Мнения: 154
прочела съм доста книги, но книгата, която до голяма степен промени живота ми е
ИЛЮЗИИ на РИЧАРД БАХ
малко книжле с удобно извадени истини, които не са чак толкова сложни, но много верни

Съвпада абсолютно с моето мнение за това книжле Simple Smile. Обичам си го и до ден днешен и не мога да простя на една "високоинтелектуална" фръцла за исказването "твърде наивно за мен"... #Cussing out

# 118
  • Мнения: 4 806
никоя не е променила живота ми

всяка променя живота ми с нещо

            и двете твърдения са верни

изреждането би било хроника на живота ми - няма да го правя

# 119
  • Мнения: 154
"Франки Фърбо", "Последна любов", "Татко", "Гордост", "Пилето", "Илюзии" - книги, които значат много за мен. Удивително е как художникът си личи в книгите на У.Уортън!

Общи условия

Активация на акаунт