Kажете моля ВИ как готвите пилешките дробчета?

  • 20 836
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 899
Готвя ги с отвращение Simple Smile Иначе много обичам да ги ям, ама да не съм ги виждала сурови.
По-най простия начин - загрявам повечко олио, слагам една глава лук в тенджерката. След като се позапържи мятам и дробчетата и бъркам почти непрекъснато. Ако се налага добавям мазнина. Към края поръсвам с много черен пипер и сол.

# 16
  • Мнения: 5
ето и моята рецепта Winkзапържваш 1 глава лук,сваряваш 1 чаша ориз,омешваш накрая дробчетата с лука и ги запържваш,добавяш и соев сос ,накарая прибавяш и ориза,много бързо се приготвя а и е много вкусно и апетитно Simple SmileБОН АПЕТИ

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Дробчета,лук,гъби,сол,черен и червен пипер и малко чубрица,доливам с бира и в йената и във фурната.Бързо,лесно и вкусно.
И аз така!

# 18
  • София
  • Мнения: 1 423
Задушавам дробчетата, прибавям лук и гъби и малко вино (може и бира) и оставям на котлона за 15 мин. После черен и червен пипер, малко чубрица. Става бързо и лесно  Peace
Много ми харесва и форумската рецепта с топеното сирене  Peace

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Най ги харесвам пържени с лук.

# 20
  • Мнения: 526
Най ги харесвам пържени с лук.
И аз така! Само че изстисквам обилно лимонов сок и поръсвам черно пиперче.И,на всичко това,разбира се,задължително... beer

# 21
# 22
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
1. Правя дроб-сърма с пилешки дробчета /мъж ми друга не яде/. ooooh!
2. Измивам ги хубаво, отцеждам ги максимално от водата и ги овалвам много хубаво в брашно+сол. В тиган с нагорещена мазнина ги пържа от едната страна и като ги обърна от другата прибавям нарязан лук и ронена чубрица.

# 23
  • Мнения: 155
Аз ги правя в гювечета в микровълновата,стават супер бързо и лесно.Дробчетата се измиват и овалват в брашно и сол.Ако обичате лук на дъното на всяко гювече се слага ситно нарязан лук,след това дробчетата,щипка черен пипер и кимион,по две лъжици кетчуп на гювече,лъжица олио и кафена чашка вода.После в микровълновата за 10мин на макс(моята е 800вата).
Който иска да пробва.

# 24
# 25
  • Мнения: 8
Задушавам дробчетата в нагорещено олио до готовност и ги изваждам в подходяща купа.
В същото олио задушавам лук, чушки, домати и повечко гъбки. Когато всичко е готово го изсипвам върху готовите дробчета и поръсвам с нарязан на дребно магданоз.

# 26
Моята рецепта е Дроб фантазия  Около 1/2кг дробчета ги изпържвам в повечко олио като станат почти готови добавям една тарелка нарязани на кубчета гъбки и около 200 300 гр беконче пак на кубчета 1с.л соев сос солчица и продължава пърженето докато изври водата и станат гъбките приятно опържени . Сипвам ястието в по-голям съд без мазнината и пожелание отгоре нарязвам 1връзка пресен лук като го обърквам хубаво.Готово. Hug

# 27
  • Мнения: 972
Аз най ги обичам с бира  Peace

# 28
  • Мнения: 663
Аз най ги обичам с бира  Peace
Може ли, да споделиш ,как ги приготвяш с бира .  chef

# 29
  • Мнения: 972
Дробчетата с повечко лук, че така ги обичаме всички ги слагам в тавичка, подправям на вкус - сол, черен пипер и т.н. После заливам с бира и във фурната. От бирата дробчетата стават по-меки и дори като изстинат са си вкусни.

Общи условия

Активация на акаунт