Спите ли в едно легло с детето си

  • 4 934
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 663
мамо кенга, трябваше анкета да пуснеш : Flutter

# 16
  • Мнения: 3 146
Анкетата е анонимна и всеки може да гласува, дори да не храни детето си с ад.мляко........и нямаше да е точна извадката.

# 17
  • Мнения: 1 517
Аз съм от "кърмещите", но също съм на твърдото мнение, че всеки трябва да си знае леглото. Беба никога не е спала с нас в едно легло, най-много сутрин да я вземем при нас да си поиграем. И аз смятам, че може да я смачкаме; че някак си не е хигиенично; а какво ще стане, ако до 2-3-години спи при нас и изведнъж решим да я сложим отделно - едва ли ще се съгласи лесно. Вярно, по-трудно ми е нощем, като се събуди и ревне, но това се случва 1, макс. 2 пъти на нощ. Аз самата никога не съм спала при родителите си. Случвало се е да идва майка ми при мен, ако сънувам кошмар, но аз при тях - никога.
Бях чела статия от френски психолог, който казваше, че не трябва да вземаме децата при нас, така не им правим услуга, а точно обратното. Това беше един от съветите му към родителите. Но и аз така си го чувствам.

# 18
  • Мнения: 3 663
че защо им е да го правят...
всъщност то всякакви хора де..
ама сега какво - ще се броим ли Simple Smile

# 19
  • Мнения: 318
От първия си ден спи в нейното легло, а от 9 си месец и в стаята си.

А, и да уточня: до 3 месеца беше на смесено хранене, след това само на изкуствено.

# 20
  • Мнения: 46 518
Спи си в нейно легълце, обожава го и като я сложа ми е много сладко как се разтяга една усмивка и започва игра с цялата зоологическа градина там. Аз нощем много се въртя и става страшно Embarassed Освен това не заспива, ако съм в стаята, а ако лежа до нея абсурд. Иначе като ми види гърба и е захъркала Sleeping

# 21
  • Мнения: 834
Не не спим заедно все пак и аз съм човек и не искам секса да се превърне в мираж Grinning

# 22
Не.
За статистиката интересен факт: Големият ми син, когото кърмих кратко, дори спеше в друга стая. Сега кърмя малката и тя спи в нашата спалня, но в креватче, което НЕ е допряно до нашето легло.
Горното беше опит да опороча статистиката - просто нямаме трета спалня за бебка, иначе и тя не би спала в една стая с нас  Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 2 952
Извинявайте, аз съм горния гост  Embarassed  Embarassed

# 24
  • Мнения: 987
когато мартин ядеше в 3 часа през ноща наистина спеше при нас . просто ми беше по лесно - предьрпвах си го кьм мене , нахранвах го и двамата продьлжавахме да си спим ( не се разсьнвахме ) .  но откакто спря да се сьбужда вечер ( от вторият месец )  си спи в неговата стая на неговото легло .  така свиква да е самостоятелен  и да си заспива сам

# 25
  • Мнения: 7 821
С Вики се е случвало инцидентно по време на коликите да го взимам при нас, а с Дани даже нямам спомен да се е случвало  Embarassed  Wink , но той си беше по-спокоен по принцип.
Иначе съм против - "Всяка жаба да си знае гьола"  Grinning .
Даже скоро Вики беше с висока температура и го взех през нощта при нас, че да не събудя Дани, но по-едно време той ми вика "Мамо спи ми се, искам да си легна в леглото!"  Grinning .
А това да изгониш мъжа си и да го смениш с детето направо го смятам за лошо и неправилно - приятелката ми така стигна почти до развод  Sad .

# 26
  • Мнения: 3 777
Цитат на: petty
Аз съм от "кърмещите", но също съм на твърдото мнение, че всеки трябва да си знае леглото. Беба никога не е спала с нас в едно легло, най-много сутрин да я вземем при нас да си поиграем. И аз смятам, че може да я смачкаме; че някак си не е хигиенично; а какво ще стане, ако до 2-3-години спи при нас и изведнъж решим да я сложим отделно - едва ли ще се съгласи лесно. Вярно, по-трудно ми е нощем, като се събуди и ревне, но това се случва 1, макс. 2 пъти на нощ. Аз самата никога не съм спала при родителите си. Случвало се е да идва майка ми при мен, ако сънувам кошмар, но аз при тях - никога.
Бях чела статия от френски психолог, който казваше, че не трябва да вземаме децата при нас, така не им правим услуга, а точно обратното. Това беше един от съветите му към родителите. Но и аз така си го чувствам.

Абсолютно същото и при нас. И аз кърмя, но всеки си има легло. Голямото легло е за нас с тати, бебо си има негово и компромиси за това не се правят. Пък и малчо си знае и си спи спокойно цяла нощ в неготово легло.

# 27
  • Мнения: X
Цитат на: Ellypr
С Вики се е случвало инцидентно по време на коликите да го взимам при нас, а с Дани даже нямам спомен да се е случвало  Embarassed  Wink , но той си беше по-спокоен по принцип.
Иначе съм против - "Всяка жаба да си знае гьола"  Grinning .
Даже скоро Вики беше с висока температура и го взех през нощта при нас, че да не събудя Дани, но по-едно време той ми вика "Мамо спи ми се, искам да си легна в леглото!"  Grinning .
А това да изгониш мъжа си и да го смениш с детето направо го смятам за лошо и неправилно - приятелката ми така стигна почти до развод  Sad .


И аз мисля, че е много лошо да изгониш мъжа си в друга стая или на друго легло, за да сложиш детето на неговото място.

# 28
  • Мнения: 7 106
Само не разбрах какво общо има секса, със спането на майката и бебето в отделна стая Rolling Eyes ? Аз спя в отделна стая с Ева, но секса ни никак не е ощетен, напротив поне през вечер се отдаваме на това занимание Blush , понякога и в късният следобяд дори, ако беба спи. Аз мисля, че бих се чувствала по-неудобно, ако поради някакво стечение на обстоятелствата детското креватче е в спалнята, а детето ми вече на 1-2 години се събуди случайно по време на "церемонията" или пък да правим кекс със лепенка на устата, за да не събудим детето. Да колкото съм изчела тук във форума, не всеки разполага със отделна стая за бебето, тогава как става секса със дете на 2-3 години във същата стая Thinking ?

# 29
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Значи, освен където пиша за изкуствено хранещата си братовчедка, която спеше с детето си доскоро (и засега е единствена от тези редици, практикуваща това ужасно, ужасно нещо), искам да подчертая дебело, че съвместният сън съвсем не означава изгонване на бащата или спиране на секса.

И аз, и братовчедка ми си държим мъжете в семейното ложе; също така ние секса съвсем не сме го прекратили (има други стаи), а явно и те, защото чакат второ бебе.

Общи условия

Активация на акаунт