BG Ladies in US - 9

  • 13 213
  • 307
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 393

В Денвър не е лошо, но пък е на много голяма надморска височина. Щом така ти пада кръвното май доста ще те мъчи височинната болест (поне в началото). А и почти всяка зима има сериозни снежни бури.
Ellie, не съм съвсем съгласна с тебе за Денвър. Живеем тука от близо 5 години. Не е толкова голяма надморската височина-около 1500 м. Лятото е сухо и не е голяма жега, зимата е мека. Е, последната година доста сняг падна в Денвър, но като цяло сняг през зимата не се задържа в града. Преобладават слънчевите и топли дни (целогодишно). Характерното за Колорадо е, че за един час могат да се сменят четирите сезона.
Тъй като влажността е доста ниска (около 5-10%) и студа и жегата не се усещат.

# 91
  • Мнения: 810
http://www.americanpregnancy.org/prenataltesting/firstscreen.html 

Ето тук намерих информацията за тестовете и в babycenter сайта.

Зора, с мойта застраховка (hmo) не ме питаха какво искам и какво не, направо ми източиха няколко епруветки кръв. Аз специално си поисках допълнително за хепатит С, за което не са ми искали пари. Приятелка, която е на PPO и предложиха толкова много тестове, че тя отказа тези, които й се струваха лично на нея ненужни.

Ана, благодаря за информацията! И аз си мисля че е така. Това, което ме притеснява от теста за хромозомни нарушения през първия и втория триместър е, че този през втория триместър го дават по-неточен. Както ти каза, явно разделят бременните по вързраст/здравословно състояние и т.н. Обадих се в офиса и те бяха много внимателни, ще ми се обадят с отговор в понеделник.

# 92
  • Мнения: 3 367
Кейси,днес подреждах книги,Цанев има и една сравн.нова  детска книжка "Приказки на Анна",приятна е,преговорихме я на бързо;
*
Я кажете кога за 1 път заведохте деца на пълнометражен филм..Не 1е има нещо особено интересно,само си мислех

# 93
  • Мнения: 3 491
Я кажете кога за 1 път заведохте деца на пълнометражен филм..Не 1е има нещо особено интересно,само си мислех
Детски ли имаш предвид? Големият баща му започна да го води, като беше на годинка и половина, но можеше да издържи 30 минути. Малкият - на около 2 години и половина, заедно с брат му. В общи линии не пропускат нова прожекция на детски филм. Опитвали сме и разни щуротии - да влизаме с киносалон с бебе на 2 месеца или на 8 месеца, но това по-скоро заради собствените ни киномании.

# 94
  • Мнения: 810
Детскитe книжки са ми най-любимия подарък за бебета! Още от сега съм намислила в БГ да им кажа който иска да ми подарява нещо да ми купи детска книжка от български автор. Защото ако не си я поръчам всеки ще купи дрехи, повечето хора не признават книжката за подарък, което е много жалко.

Кои са любимите книжки на вашите дечица, много ми е интересно.

# 95
  • Мнения: 1 800

расизъм и white trash (това от личен опит Shocked)


Хаха, елате да видите какъв white trash е в New Hampshire Mr. Green. Walmart е атракцията тук, почти всички жени ходят с туристически обувки че дори и лятото, няма грим, гордеят се с дългите си сиви коси и е xвалба за тях, ако не са се потригвали една година...звучи малко преувеличено, но си е истина( разбира се срещат се и нормални хора, най-често в южната част на щата). Как мразя този щат и нямам търпение мъжа ми да завърши след месец и да се махам оттук.  animal037

Аз си мислех, че white trash  е по-скоро насочен към класата на човека, а не към външния му вид. А и моите разбирания за white trash са по-скоро тежък курвенски грим и прекалена разголеност.

Тези, които описваш, са по-скоро амевриканци от по-селските райони, необременени от грижа за външния вид.

Тук са специални, те са смесица от двете:) blue collar + white trash, най често.Затова аз cлед здрач сама навън неизлизам. Иначе има от тези които ти опиcваш, но те са младите, а старата генерация са от другия вид...Извинявам  се не бях обяснила добре Peace.

# 96
  • Мнения: 384
Здравейте и от мен. Малко се по загубих но от 1 месец съм пак на работа и съвсем луднах. Засега бебчо ние си го гледаме единия работи сутрин, другия вечер. Най ми е кофти когато работя вечер а на другия ден съм сутринта, на мога да си видя детенцето като хората, прибирам се за 6 часа и обратно. Но засега това е най- добрата опция за Плами винаги мама или татко са при него.
Северна Каролина не е лошо място за живеене, единственото което не ми харесва е че е много влажно, направо не се диша.

# 97
  • Мнения: 24
Пумпал, наистина никои не се сеща за тези детски книжки, а те са толкова интересни за децата. Моят Криси когато беше на 8 месеца му купих две книжки от БГ бяха с нарисувани животинки с малките им. На едната бяха животните в двора а на другата в гората. И двете книжки са с много дебели корици и са гланцирани. та тези две книжки му бяха любимите игра4ки, навсякъде ходехме с тях. много му бяха интересни и много барзо нау4и как правят животните,а и хубаво си по4есваше венците с тях Laughing. И сега въпреки 4е има много анимации и много игра4ки книжките никога не му омразват има такива дето ги знае наизуст и пак ни кара да му ги 4етем.

# 98
  • Мнения: 7 837
Кейси,днес подреждах книги,Цанев има и една сравн.нова  детска книжка "Приказки на Анна",приятна е,преговорихме я на бързо;

Да  Simple Smile Мисля че дори по телевизията бяха пуснали серии.
Опитвам се да чета бг книжки на Сами много отдавна, но все още не мога да задържа вниманието му. Засега с успех е само вечер, преди заспиване. Има една поредица горски случки в римувана стихотворна форма. Това предпочита да му чета засега.


Сега ми е дерт за нова поставка за ТВ, обаче ми се иска да е тип лека секция, повече стъкло, ама и място за дискове и с вратички, ако може... Имам я в главата си, как изглежда, обаче не я намирам из тукашните мебелни магазини. Знаете ли сайтове в интернет?

# 99
  • Мнения: 3 367
Кейси,
аз за теб имах наум за Цанев,не за дете Grinning Моят опит с четене на бг е същия,затова и по-скоро преразказвам,Ния се отегчава и на английски дори ако чета дума по дума

поставки за тв :
tvstands ако гугълнеш излизат милиони,локално погледни в костко,самс,бестбаи и сиркуит сити..

*
блажка,мерси!абсурд ми се вижда Ния да седи 90 мин на едно място,но може да се пробва с нещо по-кратко ..чух че в Бг има филм за Франклин,истински,мисля да експериментираме през септ

*
я кажете какво сте гледали вие наскоро..отиваме на море следв.седмица и искаме да рентнем малко мувита,иначе аз лично си лягам в 9 и не сварвам..

# 100
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Поръчах си български книги от букс.бг, ама доставката им излезе....карай. Ще трябва да си оформя директен канал за внос от България.  Grinning

Българските детски книжки, които имам, са приказки, а на Дани не му се задържа вниманието. Чета му на английски такива кратички: http://www.sandraboynton.com/sboynton/boyntonbooks.html
Иначе показваме книжки с картинки, и учим (все още силно казано учим де) думички на български, тази му е любимата:
http://www.priddybooks.com/book.aspx?bookid=76&seriesid=210

Кейс, Икеа няма ли близо до вас? Виж и в Таргет (онлайн има много повече неща, отколкото в магазините):
http://www.target.com/gp/browse.html/ref=in_se_pagelist/601-4765 … ize=45&page=1

Анет, разбирам те с филмите. Имам 150 филма на нетфликс на опашката и в нас виси от един месец Да Винчи код (който, ако не го гледаме тази седмица, вече го връщам негледан). Поне мъжът ми изгледа последния сезон на The Shield. Последните неща, което гледах бяха Мюнхен (хареса ми), Мари-Антоанет (хареса ми), Неудобната истина (ОК, но нищо ново не научих от филма, може би ако бях живяла в пещера последните 20 години щеше да ми се стори брейкинг нюз Mr. Green). Последният филм, който си спомням, че ми направи впечатление, е Бабел.

# 101
  • Мнения: 7 837
Да, усетих се, как да търся.
И аз мислех, че се водят TV stands, а то било entertainment centers...

От 1 час разглеждам. Хем искам метал и стъкло, хемискам и да е затворено, защото малкия много рови  Rolling Eyes

# 102
  • Мнения: 3 491
*
блажка,мерси!абсурд ми се вижда Ния да седи 90 мин на едно място,но може да се пробва с нещо по-кратко ..чух че в Бг има филм за Франклин,истински,мисля да експериментираме през септ

*
я кажете какво сте гледали вие наскоро..отиваме на море следв.седмица и искаме да рентнем малко мувита,иначе аз лично си лягам в 9 и не сварвам..


От България миналата година купихме 2 DVD-та с Франклин на български - не очаквах, но вървят на нашето DVD без засечка! Много добре са преведени и озвучени.
Последното хубаво нещо, което гледах и абсолютно ми хареса, е "Животът на другите", немски филм, за един ЩАЗИ служител, нов филм е, върви в едно студийно кино близо до нас. Хвърлила съм око на новия филм на Пол Верховен, мисля, че вече е по екраните.
У дома гледаме филми от библиотеката. Да са ми живи и здрави колегите библиотекари, но качествено харчат парите на данъкоплатците.  Пишем се на опашки там и почти всяка седмица гледаме нещо свястно. Неща, които не можеш да видиш по мултиплексите, при нас ги има, дано все така да е.
Препоръчвам датския филм "Двама братя". Анет, може би ще ти е интересен, за един датски офицер е, който изживява гаден епизод в Афганистан и развива post-traumatic stress disorder. Абсолютно автентично и убедително е представен развоят на синдрома, прекрасно изпълнение.
За децата вземи "Curious George", ако не са го гледали. И вие го гледайте, много е сладко филмчето.

# 103
  • Мнения: 404
Аз да си призная без бой, свалих от един сайт около 40 филмчета с БГ озвучение (Спящата красавица, Трите малки прасенца, Франклин, 101 далматинци....) и ги гледа с голям интерес.  Сайта е www.DMCA-removal-from-Google

# 104
  • Мнения: 1 147
Анет, ние онзи ден бяхме на кино, гледахме Fracture, много е добър. Завъртян трилър, доста неочакван, страхотна актьорска игра.  Друго, чувам страхотни неща за Blood Diamond, но е доста кървав, не знам дали е добра идея. Иначе, Babel е страхотен филм, доста тежък, но хубав. Пускат другата седмица на DVD Bobby, изглежда доста добре. Определено препоръчвам The good shepard, много хубав филм, една идея по-муден отколкото трябва, но е много хубав. Иначе, последната "дъвка за душата", която гледах беше The holiday, приятно филмче, леко и разтоварващо. Ерагон беше разочарование.

Общи условия

Активация на акаунт