Отговори
# 15
  • Мнения: 1 436
Я, кленът бил чист явор  Mr. Green

G&J, отдавна мисля да си завъдя цвете на балкона (имам балкон голям, и една голяма празна саксия  наследих с него) и с този ананас дето почти сам се гледал... Мъжът ми  сигурно ще реагира така #Shocked

Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 04:07 от Juturna

# 16
  • Мнения: 3 932
Това кофи за кленов сироп ли са? Shocked Че той така ли капе от дървото? Майтап....

Кофи, кофи са си, чиста проба (поцинковани) и да, така си тече, е, има и някакви съвременни съоръжения, но това е в оригинален вид...за теб майтап, а аз го видях с очите си  Laughing

# 17
  • Мнения: 28
на ананаса само зеленото ли се откъсва или трябва, да се отреже и  част от плода и в колко дълбока вода се потопява /како ваза или само малко, за да не изгние/?

# 18
  • Мнения: 2 617
Toва дърво го забелязах миналата седмица:



Нарича се nespola, същия ден имах удоволствието да опитам от плода:



Много ми хареса, не е много сладко, леко.

# 19
  • Canada
  • Мнения: 272
Ананаса и аз си го разсаждам, ама не в градината Laughing В къщи няма проблеми, само дето още нямам ананасче Wink Аз лично режа зеленото и го потапям във вода (долната част). Може с години само във вода да си го държиш.
Колкото до клена - има го и в Бг, ама не пуска прословутия сироп. Само в Щатите и Канада се добива сока, и то заради големите разлики в дневните и нощни температури ( май трябваше да са над 15 градуса, поне това си спомням)

# 20
  • Мнения: 811
Toва дърво го забелязах миналата седмица:



Нарича се nespola, същия ден имах удоволствието да опитам от плода:



Много ми хареса, не е много сладко, леко.
И в Испания е доста разпространено.Нисперос се казват плодовете,дори се продават.Ама защо да си купувам,като ги има по улиците  Mr. Green...Не съм го опитвала.

# 21
  • Мнения: 2 617
 аlest, всъщност онзи ден си купих неспола (или на испански неспос, както казваш), които бяха испанско производство, понеже за тези тук сезонът им още не бил дошъл  Simple Smile

# 22
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
това последното го има и при нас, казват му бусаа, като бременна много добре ми действаше за да не се наливам с вода!

# 23
  • Мнения: 2 257
на ананаса само зеленото ли се откъсва или трябва, да се отреже и  част от плода и в колко дълбока вода се потопява /како ваза или само малко, за да не изгние/?

Само зеленото. Аз го държах в проста пластмасова чаша от сода, от половин литър, доливах вода и седя, докато не пусна тънки, но здрави бели коренчета (като брада). Не изгни. Беше потопен само долу, в основата и коренчетата, после го засадих  в голяма саксия . Моите са в големи саксии, на двора, но не в почвата.

# 24
  • Мнения: 2 617
това последното го има и при нас, казват му бусаа, като бременна много добре ми действаше за да не се наливам с вода!
Ха ха, сигурно заради това и на мен толкова ми харесва  Laughing Embarassed

# 25
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Нисперос на чист бг са мушмули  Laughing

А за ананаса, май ме запалихте и мен  Blush hahaha, ще взема и аз да пробвам  Rolling Eyes


Сори за офф-а.
Тук пък не съм виждала още нещо, което да не съм срещала никъде досега  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт