Професионални серии за коса - Kerastase, Paul MItchell и др.

  • 90 362
  • 628
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 115
vertigo , серията Цимент е с лечебна цел, ползва се, както вече съм писала, само веднъж и след като свършат опаковките се сменя с друга серия.  Naughty

В самия край на моите шишенца, дори започна леко да ми се бели главата и от салона ми казаха, че е време да го спирам, защото вече ми изсушава кожата.

 
Благодаря ти за бързия отговор  bouquet И аз предположих, че няма да е добре да ги ползвам прекалено дълго, макар че съм очарована в момента. Силнички са. Ще видим до кога косата ми ще се чувства добре, а след това ще си ползвам Лореал професионел, купих цяла серия малко преди цимента и сега така си стоят Laughing

Всъщност мен ме притеснява това, че продължавам да се изрусявам силно и така или иначе след време една част от косата пак ще е силно изтощена. Говоря, разбира се, за няколко сантиметра от корена, надолу по дължините не я третирам. И затова се чудех няма ли през известен интервал от време да е необходимо пак да ползвам този цимент за да не се стига до положението в което беше - суха и на места накъсана.

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 11:21 от vertigo

# 226
  • Мнения: 37
Здравейте,
подсетена от вашата тема, реших да потърся шампоана на Керастаз за обем и така се озовах и аз в салона на Витоша 12 в София. Само да вметна, че преди това обиколих още няколко салона, които уж работят с Керастаз, но се оказа, че към момента работят само с Профешънъл продуктите на Лореал.
Резултатът от посещението ми е, че почти ми отказаха да ми продадат Керастаз и ме убедиха да купя шампоана за обем от Профешънъл серията.
Още не съм го ползвала, може и да съм доволна, но все пак искам да попитам.
Моята коса е боядисана, но не е изсветлявана - казаха ми, че шампоаните с цимент са подхранващи и се препоръчват само за обезцветявани и много изтощени коси. И тъй като косъма ми е мек и фин, то шампоана volumactive на Kerastaz щял да е тежък за моята коса и нямало да има нужния ефект.
Не съм клиентка на салона и не мога да кажа нищо - добро или лошо, но въпреки това не съм много убедена в това, което ми казаха.
Бихте ли споделили мнение или опит за ползването на volumactive серията? Вие смятате ли, че косата ви трябва да е полумъртва, за да й сложите маска с цимент и че ако е в нормално състояниое, това би й навредило?

# 227
  • Мнения: 13 512
всичко,което четеш тук е писано от непрофесионалисти, така че напълно можеш да се довериш на специалистите в Кало. Прии положение,че Керастаз е  доста по-скъпа серия, нищо не би ги спряло да ти я продадат, освен  професионални  съображения,след като са ти видяли косата.

# 228
  • Мнения: 37
Разбира се, знам че мненията тук не са професионални и също така споделям мнението ти относно продажбите - в крайна сметка купих шампоан за 25лв, макар че исках да купя този, който струваше 33лв, така че в този смисъл изглеждат коректни.
Просто доверието ми се разклати в момента, в който казах, че си мия косата 2 пъти седмично и девойката каза, че това е ПРЕКАЛЕНО малко. Аз се "оправдах", че косата ми просто не се замърсява прекалено бързо и единствено ме дразни, че губи лесно обема си и е твърде мека, за да запази форма по-дълго време - и бях посъветвана да я мия дори всеки ден, без да се притеснявам, че това може да я съсипе.
Ето това много ме озадачи и изпаднах в чуденки и колебания относно консултацията.  Embarassed

# 229
  • София
  • Мнения: 463
Volumactive и цимент серията са две различни неща. Продуктите да обем НЕ са за тънки и слаби коси определено, защото по действие уплътняват косъма и той-става по-тежък, съотвенто тънка коса би залепнала за главата на притежателката си така да се каже.
Докато циментите са за увредена и обезцветена коса и нямат такъв ефект ,но пък страхотно подхранват -аз има ваната за сила и възстановяващия цимент, като съм с тънка коса ,но имам кичури и крайщата са ми сухи Peace
Два пъти миене си е оптимално, не се притеснявай изобщо.

# 230
  • Мнения: 37
Volumactive и цимент серията са две различни неща. Продуктите да обем НЕ са за тънки и слаби коси определено, защото по действие уплътняват косъма и той-става по-тежък, съотвенто тънка коса би залепнала за главата на притежателката си така да се каже.
Докато циментите са за увредена и обезцветена коса и нямат такъв ефект ,но пък страхотно подхранват -аз има ваната за сила и възстановяващия цимент, като съм с тънка коса ,но имам кичури и крайщата са ми сухи Peace
Два пъти миене си е оптимално, не се притеснявай изобщо.
И VolumActive, и  Bain de Force шампоаните са от една и съща серия - Resistance. Доколкото аз разбрах, във VolumActive-шампоана също има цимент, но смятах, че е в по-ниска концентрация, отколкото в Bain de Force.
За обема - вероятно има логика в това, че уплътняването на косъма прави косата по-тежка. Но, тогава как се постига обем при по-фина коса?  newsm78 А и моята коса е поуплътнена от боядисването, не мисля, че прекалено фина и като цяло добре понася всякаква "химия" /боя, не-билкови шампоани и т.н./.
Естествено, че не смятам да си мия косата по-често, отколкото усещам, че има нужда, но за пръв път чувам от фризьорка /или каквато и там консултантка да беше девойката/ съвет за често миене на коса.  newsm78

# 231
  • София
  • Мнения: 463
Те всичките продукти са Керастаз , обединяващото наименование на серията не е решанащото в случая -ефекта им е твърде различен и косата за която са подходящи също . Дори в сайта на Кало студио са отделени Volumactive и циментите Peace

# 232
  • Мнения: 37
Те всичките продукти са Керастаз , обединяващото наименование на серията не е решанащото в случая -ефекта им е твърде различен и косата за която са подходящи също . Дори в сайта на Кало студио са отделени Volumactive и циментите Peace
Да, аз именно от сайта на "Кало" се насочих към VolumActive, смятайки, че би бил подходящ за мен.
Само да спомена, след като става въпрос, че сайта не е актуален- в 3 от салоните, в които питах /от 4/ не работят с Керастаз /т.е.информацията не е достатъчно детайлна и поради това - некоректно подвеждаща/, а един от салоните не е вече към веригата "Кало", макар че фигурира в списъка и работи с Loreal Professionel. На "Витоша"12 пък изобщо не знаеха за съществуването на сайта.
В сайта на Kerastase продуктите за коса са разделени на следните големи групи: Nutritive, Resistance, Reflection, Specifique, Dermo-calm, Soleil. Серията Resistance, която включва и двата шампоана, за които говорим, се препоръчва: - for chemically or naturally weak hair /Bain de Force/; - for fine, fly-away hair /Bain volumeActive/; - for dehydrated, tight scalps or hair-losing vitality /Bain Age Recharge/. Аналогично и другите групи продукти обединяват третиране на по 2-3 по-специфично разделени проблема и за всеки се препоръчва конкретно решение /шампоан и т.н./ Това на мен ми говори, че продуктите от една група имат общи основни компоненти и различни добавъчни за вариантите вътре в самата група.

# 233
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Мисля да си купя " циментовата" серия, но дали е подходяща за косата ми. Боядисана руса и естествено, суха. кои продукти да купя за начало?

# 234
  • Мнения: 115
Мисля да си купя " циментовата" серия, но дали е подходяща за косата ми. Боядисана руса и естествено, суха. кои продукти да купя за начало?

Циментовата серия е вълшебна, за около месец напълно преобрази косата ми. Истинско чудо е, без да преувеличавам. Но е доста силна, ако косата ти не е чак толкова изтощена, може би ще ти дойде прекалено тежка. Най-добре се консултирай в самия салон, където продават Керастас, там ще те насочат към най-подходящото за теб.

# 235
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Мисля да си купя " циментовата" серия, но дали е подходяща за косата ми. Боядисана руса и естествено, суха. кои продукти да купя за начало?

Циментовата серия е вълшебна, за около месец напълно преобрази косата ми. Истинско чудо е, без да преувеличавам. Но е доста силна, ако косата ти не е чак толкова изтощена, може би ще ти дойде прекалено тежка. Най-добре се консултирай в самия салон, където продават Керастас, там ще те насочат към най-подходящото за теб.
В Плевен няма салон който да работи с Керастас. Ще я поръчам от друг град и няма как да се консултирам. почти 10 год съм руса така,че няма как да не е изтощена косата ми. Ще дам отчет като започна да я ползвам Laughing

# 236
  • Варна
  • Мнения: 3 415
тъй като ви чета май се навивам и аз за циментовата серия, макар че косата ми не е толкова изтощена, колкото суха (и аз сум руса + това че отпреди да се изруся косата ми беше ужасно суха сега е просто отвратителна  Sick)...имам шампоан от серията и се чудя за тази маска...като ви слушам колко сте доволни да взема да пробвам ли  newsm78
а то има ли продукти за сухи коси, които не са изтощени... Peace

# 237
  • Мнения: 115
Мисля да си купя " циментовата" серия, но дали е подходяща за косата ми. Боядисана руса и естествено, суха. кои продукти да купя за начало?

Циментовата серия е вълшебна, за около месец напълно преобрази косата ми. Истинско чудо е, без да преувеличавам. Но е доста силна, ако косата ти не е чак толкова изтощена, може би ще ти дойде прекалено тежка. Най-добре се консултирай в самия салон, където продават Керастас, там ще те насочат към най-подходящото за теб.
В Плевен няма салон който да работи с Керастас. Ще я поръчам от друг град и няма как да се консултирам. почти 10 год съм руса така,че няма как да не е изтощена косата ми. Ще дам отчет като започна да я ползвам Laughing

Ами серията по принцип я препоръчват именно за изрусени коси. Макар че наистина е по-добре първо да направиш консултация. Защото все пак зависи от доста неща. Едно е да се изрусява тъмнокестенява коса с блондор до бяло, друго  - да се изсветли една светлокестенява коса с 2-3 тона само с боя. Това имах предвид. Но все пак ти си знаеш състоянието на косата и с какво я третираш, ако е много суха, изтощена и се къса, тази серия е за теб. Пробвай и дано останеш доволна, продуктите са наистина супер Simple Smile

# 238
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
В Бургас знаете ли някой салон в който се продава керастас и адреса да кажете.Скоро ще минавам от там. хем ще мога да се консултирам,хем да си купя

# 239
  • Мнения: 13 512
В Бургас знаете ли някой салон в който се продава керастас и адреса да кажете.Скоро ще минавам от там. хем ще мога да се консултирам,хем да си купя
Салон "Слава" ,  но не му знам адреса.

Общи условия

Активация на акаунт