Казвате ли "обичам те" на децата си?

  • 6 553
  • 187
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 419
Казвам им  Hug не зная дали всеки ден, но почти постоянно.
И те се научиха  Heart Eyes често ме изненадват и с есемесчета с простото "Обичаааааааааааам тееееееееее мнооооооооооого"  Laughing Laughing Laughing

# 166
  • Мнения: 1 187
Постоянно й го казвам и тя ми отговаря със същото.  Heart Eyes

# 167
  • Мнения: 686
Непрестанно я целувам и и казвам,че я обичам

# 168
  • Мнения: 49
Да,казвам, поне веднъж на ден.Все пак синът е тинейджър,и това е .....,но през годините винаги съм го повтаряла,защото съм искала да знае,че без значение какво прави, аз го обичам,безусловно и завинаги и че той е най-хубавото нещо в живота ни.

# 169
  • Мнения: 1 227
Да, целувам я много и често й казвам, че я обичам /тя ми отвръща със същото/. Аз самата не съм получавала ласки като дете и не искам тя да има такава липса.

# 170
  • софия
  • Мнения: 4 991
най-малко по 100 пъти на ден .за мен това са вълшебни думички с чиято магия отраснах и аз самата... Hug

# 171
  • Мнения: 243
По най- малко 100 пъти на ден, също така го прегръщам и целувам, а и той въпреки че е само на 2 год. много се радва. Laughing

# 172
  • София
  • Мнения: 1 951
Да,казвам им го .И те ми отвръщат със същото.Дори в момента съм седнала и дъщеря ми в знак на голяма обич,ми прави прическа.Скубе ли скубе,но търпя,за хубост щом ,ще да е.Много ги обичам!

# 173
  • Мнения: 154
Казвам му го всеки ден, защото толкова много го обичам, че чак ме боли. Целувам да, не само по устата, а на всякъде. Не мисля, че изразяването на обичта по някакъв начин може да обърка детето, напротив ще го направи по-уверен и сигурен в себе си.

# 174
  • Мнения: 5 362
Да,много често.

# 175
  • Мнения: 346
Да, и аз по няколко пъти на ден казвам на децата си "Обичам те", вкл. когато си лягат.  Simple Smile
Прегръщам ги често и им споделям, че винаги за това съм мечтала - да имам три дечица, и то в реализиралата се "подредба" - две момчета и едно момиченце.
Най-често казвам "обичам те" на дъщеричката ми - Маргарита, която е само на 2 месеца и в момента "се гледаме" в къщи   ylinfant
Убедена съм, че с тези си думи карам децата си да се чувстват и да разбират, че са ценени, че са обичани, че са най-важното нещо в живота ни. Така душичката им ликува и красотата и добротата в тях се развиват - ден след ден.  newsm51

# 176
  • София
  • Мнения: 2 968
Когато бях по-малка и гледах някой филм, почти винаги имаше сцена, в която родител казва на детето си "обичам те, миличко" или нещо подобно. А моята майка никога не ми е казвала тази реплика, както и аз не съм я използвала към нея.
Но сега, когато имам дете, всеки ден му казвам, че го обичам, даже по няколко пъти на ден. Казвам му, че той е моята любов и е всичко ценно, което имам на света. Абсолютно всяка сутрин, като го изпращам на ясла, го целувам по устата и му казвам "обичам те, мамо".


Абсолютно същото се отнася и за мен и моето дете Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 177
  • Мнения: 4 068
Непрекъснато. казвам и го дори докато спи, защото съм чела някъде, че на децата трябва да се говори докато спят. Тогава думите наистина достигали до сърцата им.

# 178
  • София
  • Мнения: 626
Казвам му всеки ден!

# 179
  • Мнения: 668
да, постоянно .
големият ми син също ми го казва, а малкият още не може да говори.

Общи условия

Активация на акаунт