Прави ли се панахида когато има бременна?

  • 10 740
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 63
За съжаление всички изнасяния-3м., 6м., 9м. на баща ми ги правихме, когато бях бременна. Не ходих на гробището, не защото ме беше страх, че нещо някой ще направи на мен или бебето, а защото ужасно се разстройвах и получавах контракции. Иначе участвах в подготовката-питки, храна и т.н. Разбира се на изнасянията ходеше съпругът ми.

# 16
  • Мнения: 804
Като бях бременна с малкия ми син,почина дядо ми. Майка ми и баща ми отидоха на погребението,а на мен ми казаха,че той бил в болница и те отиват да го видят. Мъжа ми ми каза чак след 5 часа,че всъщност е починал и те са на погребение. Много зле ми стана,защото той беше човека,който ме е почти отгледал и много си го обичах. Адски тежко го преживях и все си мисля,че по-добре би било за мен ,че не съм отишла.

По принцип си мисля,че това е решение на бременната,но не ми се струва редно на мен самата да носиш живот и да ходиш да се прощаваш с любим човек. Макар така да е и самия живот,един умира,друг се ражда.

# 17
  • Мнения: 1 426
Баща ми почина докато бях бременна - ходих и на погребението, и на 40 дена. Не би ми хрумнало да не отида.
Но според свекърва ми не се ходи, също и на задушница, ако си младоженка или бременна.

# 18
  • Мнения: X
Прави се, за да се почете паметта на починалия.
Ако бременната се разстройва, е най-добре да не присъства.
Всичко останало са суеверия и бабини деветини. Това, което може да ти навреди са силните емоции, нищо друго. Няма пряка връзка между панахидата и бременността.

# 19
  • Мнения: 1 715
Моят баща почина,когато бях бременна в третия месец.Присъствах и на погребението и на всички панахиди.Шест месеца след смъртта му родих дъщеричката си,която днес е на 5 годинки и е жива и здрава.Даже съм сигурна,че дядо й бди над нея и всички негови близки от там кадето е сега надявам се в един по-добър свят

# 20
  • Мнения: 5 468
Защо пък да не се прави панахида, като има бременна? Тя протича, като да си на гости... Събират се хората, ядат, пият и си тръгват. Нищо не се случва, което да разстрои бременната..., а и тя е не по-малко човек от една небременна жена.
Разбирам, да става въпрос за погребение - да..., не е хубаво да ходи, не за друго, а защото е гадно, подтискащо и отчайващо да си на погребение, но на панахида (помен на някой)... не виждам причина да не се прави и да не се ходи.

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
А защо бременната да не приъства? Ако е достатъчно стабилна емоционално и ако избере този начин да изрази отношението си към починалия, какво значение има това, че е бременна?

Точно така! Все едно да ми кажете, че докато бях бременна, не трябваше да ходя на гроба на сина си  Tired Абсолютни глупости са това за мен...

Общи условия

Активация на акаунт