Много искам бебе - моля, дайте ми съвет.

  • 5 082
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Андромеда, това все едно аз съм го писала. При нас е същия случай.И понеже много време все е уморен кагато съм в ову, говорихме и ми каза, че искал да си поживее, бил на 40 години и не искал когато детето ни стане на 20 той да е на 60 , че сме нямало условия за две деца /живеем в три стаи/ и хиляди др. причини.и така вече две години.Сега се съгласи от известно време,ама се оказа ,че спермограмата ни не е добра.И пак уговорки да пие витамини и т. н.Май е истина ,че като не иска с цялото си сърце не става.

# 16
Е, момичета, да споделя поредното разочарование. Закъсня ми с 2 дни. Вече плахо стисках палци да ме е споходил късметът, но уви... Този месец имах надежда, защото от общо 2 опита, единият беше в що-годе подходящ момент. Но пак не стана. Вече наистина започвам да се притеснявам, макар и да си повтарям, че няма за какво. След 3 месеца ставам на 39 г. Всички знаем, че на тази възраст нещата вече не стават толкова лесно и бързо (а дали изобщо може да станат). Ходих  на лекар, който ме гледа на ехограф и ми направи снимка на яйцеклетките. Според него, овулация има, има "зрели, хубави яйцеклетки, които само чакат да бъдат оплодени" (цитирам!). След този преглед бях страшно оптимистично настроена, но оттогава минаха 2 месеца и оптимизмът ми е на привършване. Мъж ми е много мил, всичко е ОК, но не и в леглото. Една целувка за лека нощ и край! Като гледам как хубаво си играе със сина ни, просто имам чувството, че не му е необходимо друго дете. А пък се радва съвсем искрено на наши близки (и недотам близки) приятели, които чакат деца!
Все си мисля, че трябва да си поговорим за "биологичната" страна на въпроса. Тук ме посъветваха да не му казвам кога са "подходящите" дати. Не съм му казвала, защото той просто не дава да се започне такъв разговор. Би трябвало да е наясно, че на 39 г. една жена има нужда от повече опити и постоянство, за да се получи бебе. Ама вече не съм сигурна, че знае! Струва ми се, че според него рано или късно ще стане. Нищо, че не съм на 25 г. А аз знам, че не е така... Получава се омагьосан кръг. А мисълта, че всеки пропуснат месец може да е последната ми възможност, просто ме довършва.
Момичета, има ли между вас някоя, която да е преживяла такова нещо И да има бебче след това? Вече разбрах, че не съм единствена в подобна ситуация-капан. Но има ли някоя, която е излязла?

# 17
  • Мнения: 2 751
Аз нямам подобен опит, но ще споделя какво мисля.
Според мен мъжът ти се чувства все едно прави секс само и само да стане бебето и затова няма желание. Нормална мъжка реакция. (според мен) Според мен му се фръцкай и го съблазнявай все едно го искаш, а не все едно искаш да правите бебе.
Знам какво ти е на теб, но не му го показвай.
Мъжете са малко по-различно устроени.
И моят като знае че нещо трябва да го прави по задължение, се държи доста особено, така че според мен реакцията му е нормална.
Другият вариант е да не иска дете, но не ми се вярва, по нещата, които описваш.
Според мен се чувства притиснат.  Peace

# 18
Kalli, може би си права . Само че как да му се "фръцкам" и да го съблазнявам, като се чувствам отблъсната. Когато той искаше дете, не се отлепваше от мен, гушкаше ме, обаждаше ми се през деня. С една реч - идилия. Но след като се роди малкият, нещата се промениха. Излиза, че му бях необходима само като инкубатор. Сега има мечтания син, държи се добре с майка му - какво повече. А, забравих - аз не мога да споменавам или намеквам, че искам секс, защото "тези работи не се казват". Разбирай: жената няма право да ги казва. Отвратителен характер! Обича ме, сигурна съм. Дори понякога го казва (като знам повечете мъже колко обичат да казват тези две страшни думички  Grinning ). Но не дотам, че да ми даде детето, което искам. Което според него искаме и двамата.

# 19
  • Мнения: 2 751
Мъжете са сложно нещо  Confused
Нещо в твоите писания ми беше подсказало, че и той иска дете, не помня точно какво.
Ако е така подходи към него по подходящ начин да поиска секс в определеното време.
И аз не знам. Всеки мъж е различен и не мога да преценя, но според мен трябва да играеш малко актриса.
Аз лично мразя този подход, за да получа своето, но определено съм установила, че действа.
Жената върти всичко, нали знаеш  Wink
Не знам какво да ти кажа, освен да ти пожелая успех! Hug  bouquet

# 20
  • Мнения: 410
С мъжа ми имаме едно момченце на 4 години. И двамата искаме още едно дете. Дотук добре. Обаче вече 5 месеца уж опитваме, но аз започвам да се съмнявам дали той наистина иска да стане бебе, или не. Т.е. не се пазим, но съвсем случайно се оказва, че всеки месец по време на овулацията ми той или е изморен и заспива като пън на дивана, или не е в настроение. Музата му идва в периодите, когато бебе може да стане само по чудо. Поне 5 пъти сме говорили за това, но без успех. Ако повдигна въпроса, той се сърди, че за тези неща не се говорело (демек - неприлично било). Като му напомних, че преди да направим сина ни, той непрекъснато повтаряше "искам бебенце, нали ще ми родиш детенце... ", той заяви, че не помнел такова нещо!!! Като му говоря за бебеправене, съм го притеснявала и той по задължение нищо не можел да направи. Аз му обяснявам, че то става в определени моменти, не всеки ден, освен това съм на 38 години - следователно забременяването е по-трудно и трябва да сме по-упорити. Той се цупи и мълчи. Казах му, че ако не иска друго дете, просто да ми каже. Отговор : Аз не съм казал, че не искам!
Вече не знам какво да правя. Вярно, че насила хубост не става, ама ако действително иска бебе, както искам аз, трябва да положи известни усилия, нали?
Пиша това, за да чуя вашите мнения. Къде греша? Дали някоя от вас е минала по същия път и може да ми даде съвет. Пък и да споделя с някого....
saglasna sam s mnenieto na mnogo ot momichetata che majete ne triabva da znayat za UVO.az sasto kato kaja na moia maj koga e nai dobroto vreme i toi se sardi,chuvstval se kato bik i t.n....... taka che reshih da ne kazvam a kato doide vremeto da mu se omilkvam i dr.jenski neshta i da stava ako e pisano neznam veche

# 21
  • Мнения: 561
Аз пък не съм съгласна с мнението на повечето. Какъв партньор е това, с когото не мога да говоря за секс или свързани с това проблеми. Моят мъж сам изчисляваше овулацията ми и преди това не искаше и да чуе за секс за да има 3 дни въздържание, спираше и бира да пие в този период. След като явно имате трудна комуникация, няма да стане с говорене.
А, не си ли мислила, че просто не иска да има деца и знае много добре биологичната ти възраст и знае много добре кога горе-долу е овуто и нарочно го избягва!!! Извинявай, ама толкова па прищипан, че не ще за овулация да говори, нещо не ми се вярва. Разбира се, ти най-добре си го познаваш.
Ако твърдо искаш дете, въпреки неговото нежелание, използвай друга хитрост, кажи му, че менструацията се е изместила да го объркаш и когато си в ову, той да мисли, че си в нефертилен период.

# 22
  • Мнения: 1 446
Андромеда, подкрепям изказванията на повечето момичета.

Личният ми опит посочи, че в месеца, в който не споменах думата бебе, правихме много и редовно секс. Недей да се настройваш така срещу мъжа си, те просто са по-различни от нас, имат нужда от повече внимание, търпение и обич. Не се дразни, купи си тестове за овулация или мери БТ, за да си сигурна кога ти е овулацията, а после го приласкай. В крайна сметка аз бих предпочела да си запазя семейството и нервите, отколкото да се боря с всички сили за бебе.

Успех!

П.С. Защо не се регистрираш Simple Smile

# 23
  • Мнения: 364
Моя съпруг да не е нещо сбъркан! Shocked
Вече взех да се чудя! Crazy

Съпругът ми знае всичко, което знам и аз. Изчете доста статии, без да го карам. Овулаторния график го знае перфектно, смята си дните даже - днес секс, утре сух режим, значи днес няма да се пие биричка.... Rolling Eyes!
При гинеколога ходим заедно, той присъства, когато ми взимат секрет. Когато ме гледат на ехограф, той се пули пред монитора, а лекаря подробно му обеснява кое, какво е. Попива всяка дума от гинеколога ми, после ровичка в нета.
Вчера ме пита - "Какво каза доктора, има ли доминантен фоликул, който ще руптурира?" /нямаше възможност да дойде с мен на прегледа/ Joy
Интересно му е,  обича да е информиран, а не да оставя нещата на случайността. Той възприема планирането на дете, като нещо, в което участват двама души, следователно гледа да участва активно.....не само в леглото! Joy
Еххх, ако критерия за бременност беше информираност, до сега доста двойки да са забременели! Wink

Съвета ми е - разпечатай статията за овулаторния график и я тикни в ръцете на съпруга си!
Да прочете, че не е лесно да забременееш с яйцеклетка, която живее 24 часа и сперматозоиди, които живеят, може би по-малко! Peace
Използвай женски хитрости - сложи статията на видно място в тоалетната - няма начин да не я прочете, повярвай ми! Joy
Успокой се, ако не подейства, прелъсти го! Party
Дано скоро да се похвалиш с резултати! Hug

Последна редакция: сб, 16 юни 2007, 23:39 от love_sunrise

# 24
  • Мнения: 2 422
УСПЕХ   Hug  bouquet

# 25
  • Мнения: 405
Различни хора, различни начини за постигане на целта.
Моят мъж много искаше бебе.
Но ставаше по същия начин.По времето на УВО винаги не беше подходящ момент.
После и аз започнах да го усещам - стреса от броене, следене и дебнене.
Мъжът ти не го прави нарочно, прекалено голям стрес е.
А ти си жена, можеш да си хитра, прелъстителна, мила, загадъчна, или каквато си  пожелаеш  Hug
Омагьосай го малко..   Mr. Green

P.S. Близка приятелка на кумата ми е на 44г, гледа си 8 месечното бебенце, не се втелясвай, моля те, на тема възраст!   bouquet
Пожелавам ти скоро да пишеш и в отчетни  Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 2 104
Бебе не се прави по график вярно е, но това може да стане само в 2-3 дена от месеца.


не е задължително
моят цикъл беше 29 дни, забременях на 8-9 ден от началото, така че... сега като правим второто хич не се и втрисам толкова, когато стане- тогава, божа работа Mr. Green

# 27
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Моя съпруг да не е нещо сбъркан! Shocked
Вече взех да се чудя! Crazy

Съпругът ми знае всичко, което знам и аз. Изчете доста статии, без да го карам. Овулаторния график го знае перфектно, смята си дните даже - днес секс, утре сух режим, значи днес няма да се пие биричка.... Rolling Eyes!
При гинеколога ходим заедно, той присъства, когато ми взимат секрет. Когато ме гледат на ехограф, той се пули пред монитора, а лекаря подробно му обеснява кое, какво е. Попива всяка дума от гинеколога ми, после ровичка в нета.
Вчера ме пита - "Какво каза доктора, има ли доминантен фоликул, който ще руптурира?" /нямаше възможност да дойде с мен на прегледа/ Joy
Интересно му е,  обича да е информиран, а не да оставя нещата на случайността. Той възприема планирането на дете, като нещо, в което участват двама души, следователно гледа да участва активно.....не само в леглото! Joy
Еххх, ако критерия за бременност беше информираност, до сега доста двойки да са забременели! Wink

Съвета ми е - разпечатай статията за овулаторния график и я тикни в ръцете на съпруга си!
Да прочете, че не е лесно да забременееш с яйцеклетка, която живее 24 часа и сперматозоиди, които живеят, може би по-малко! Peace
Използвай женски хитрости - сложи статията на видно място в тоалетната - няма начин да не я прочете, повярвай ми! Joy
Успокой се, ако не подейства, прелъсти го! Party
Дано скоро да се похвалиш с резултати! Hug

Love_sunrise, подписвам се под всяка твоя дума  Peace
П.С. И при нас двамата е така  Laughing, така, че спокойно, не ти е сбъркан съпруга Mr. Green hahaha

# 28
  • Мнения: 205
Пожелавам ти успех в бебеправенето и искам да ти кажа, 4е в пове4ето слу4аи е добре мъжа ти да те знае от кръста надолу, а от кръста нагоре не....  Joy така викаше баба ми  Laughing, тоест не му казваи вси4ко или поне не в прав текст.
Мъжете са доста 4уствителни на темата и след като от първия месец не стане бебето се притесняват дори пове4е от нас, но реакцията им е разли4на....Например моя мъж мислеше, 4е след като 3 г. пия Диане 35, и ги спра на другия ден ще съм бременна, да ама забременях след 5 месеца опити.
Е не искам да ти казвам колко беше о4уден  Shocked, 4е още 1 месец не съм бременна, а аз дори не му казах, 4е нямах овулация първия месец след спиране на Диане 35....следващите месеци имах, но правихме секс и не съм го информирала обстоино за дните на овулация и т.н. въпреки, 4е си я следях всеки месец. Всеки мъж е разли4ен и се иска индивидуален подход, пове4е романтика и настроение  Grinning
Ще стане и при теб. Желая ти успех и скоро да се похвалиш.  Hug

# 29
хм, при нас нещата са малко по- различни. в началото, когато спрях да пия противозачатъчни мъжо беше доста ентусизиран- аха и още на първия месец да стане. не стана обаче. и на втория месец той реши, че още ни е рано, че не сме си поживели, че нямаме пари  ( което не е лъжа) и ...спряхме опитите. не пиех хапчета, ама се пазехме. съгласих се, не се сърдих. реших, че не му е времето сега.тъпо ми беше, ама си ревях сама. и изведнъж в един слънчев ден, няколко месеца по- късно както си гледахме телевизия и той рече- хайде да си лягаме, че искам да си правим бебе. и аз  Shocked ...ама си се зарадвах де. цикълът ми закъсня около 3 дни и той през цялото време правеше планове- кога ще се роди бебето, коя зодия ще бъде...по- вманиачен от мен беше. аз си знаех, че нищо няма, защото уво-то ми беше минало, когато той изяви желание, казвах му, ама той все викаше- "ти от къде знаеш- божа работа си е..."и една вечер- докато той правеше планове- аз го извиках в тоалетната и му казах, че лелката е дошла. доста се разочарова, но...продължихме да опитваме.

а между другото гинекологът ми каза, че само 14 % от двойките имат  EFP до три месеца след решението, 40 % до 9 месеца, останалите до 100 % се радват на тестчето до 1 година. ако това не стане- се правят изследвания. а за годините, мила андромеда, изобщо не се притеснявай, моята машеха забременя на 50. не го роди, но самият факт, че е станало- при положение, че има спирала...изобщо да не се притесняваш- всяко нещо с времето си! успокой се и...УСПЕХ!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт