Болката в зърната?

  • 1 375
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 162
При нас болката си я има -особено в началото,няма кръв,защото ме посъветваха да пробвам със каучукови предпазители за зърна,пак боли,но по-малко и не се разраняват.Някой ползвал ли е и докога се кърми с тях/знам,че до първото зъбче/?

 LaughingАз ползвах един- два пъти, докато имах рагади и после ги прибрах за първото зъбче. Но не се наложи да ги вадя отново. По принцип се ползват в краен случай, или поне така казват експертите по лактация, защото бебето може да свикне с тях и да не иска да суче от гърдата, с тях сукането понякога не е толкова ефективно, защото не винаги бебето успява да поеме достатъчно надълобоко гърдата. Би трябвало след като отпадне проблемът, който е наложил ползването им да се махнат.

# 16
  • Мнения: 319
Цитат
по принцип се ползват в краен случай, или поне така казват експертите по лактация, защото бебето може да свикне с тях и да не иска да суче от гърдата
На същото мнение съм!   smile3522

# 17
  • Мнения: 134
Добрата новина е, че ако си родиш второ, изобщо няма да го усещаш как суче - всичко е много по-лесно и безболезнено, след като първото е проправило пътя Simple Smile

Ей на това се надявам аз!!  Laughing

# 18
  • Мнения: 4 156
Продължавай да се мажеш и да оставяш гърдите си на въздух винаги, когато имаш възможност. Четох, че със силиконовите зърна се увеличава търкането, болката и е по-добре без тях.
На нас ни бяха необходими 2 месеца, за да престане болката и кърменето да стане удоволствие.
При мен кърменето с 2-то дете беше по-болезнено, отколкото с първото.
При първото се хранихме на режим и се оправих за 1 седмица, а с второто се кърмихме на поискване и ми бяха необходими 2 месеца.
Но определено смятам, че си заслужава.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
А до кога се мажат гърдите с кремчета?
При мен май се оправиха нещата, но започнах да забравям да се мажа Blush

# 20
  • Мнения: 319
Да, наистина докога трябва да се мажат гърдите с крем?  smile3529

# 21
  • Мнения: 1 008
Бях спряла за един ден и на следващия Sick-така,че профилактично ги мажа.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 162
Ами след като причината за болката е отпаднала (рагадите са минали, бебето суче правилно или каквато е там причината) няма нужда от кремче според мен.

Общи условия

Активация на акаунт