За лазерна операция на очите

  • 12 324
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 114
доколкото имам информация, такава операция се препоръчва само ако не ти е мръднал диоптера 4 години, защото ако прогресира и оперираш, вероятността да се появи пак е доста голяма.
... лещи не се препоръчват на толкова малки деца.

# 16
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Stefanie
А защо не пробвате с лещи? Лещите прекратяват нарастването на диоптъра.(

Проблемът с очите на сина ми не е естетически. Той и с очила може да си ходи, а че лещите намаляли диоптъра не е съвсем вярно. В семейството всички без мен са кьорави, сестра ми е с лещи заради хубостта си, но си й расте диоптъра.

Само питах има ли някой впечатления от тази лекарка Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 3 328
За намаляване на диоптъра от носене на лещи не съм чувала, виж - за спиране на растежа му - да, но само ако става дума за твърди лещи. което при човек с по-нисък праг на чувствителност е равностойно на средновековно изтезание. Аз и с меки лещи така и не успях да свикна, а колко опити правих, няма да си призная Embarassed Но - много бяха.

# 18
  • Мнения: 9 093
Цитат на: Stefanie
А защо не пробвате с лещи? Лещите прекратяват нарастването на диоптъра.


Казала ли съм че намаляват диоптъра? Разликата между ПРЕКРАТЯВАМ НАРАСТВАНЕ=СПИРАМ и НАМАЛЯВАМ  е голяма според мен.Идеята на лещите е че се носят постоянно-от сутрин,когато станеш,до вечер,когато си лягаш.Разбира се че ако не ги слагаш диоптъра ще си расте.И лещите не се слагат за естетика-а именно за това.Аз лично много се харесвам с очила.

Конкретно по въпроса ти-аз лично нямам впечатление от тази лекарка,но пак лично аз не бих се доверила на масаж Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 2 534
Цитат на: sladka hapka
Използвам темата, за да се включа с въпрос. Синът ми е късоглед и  за нещастие диоптърът му расте доста бързо. Наш познат ми препоръча д-р Еленкова във Варна, която била ученичка на известния акад. Фьодоров, но тя лекувала не хирургично, а посредством серия от процедури подобни на масажа. Имам и телефоните. Мисля да пратя малкия на преглед при първа възможност, защото още му е рано за операции (няма и 10 години), а без очила не вижда. Онзи ден ги счупи и докато станат новите, го водихме за ръка Sad

Ако има някой, който е бил при тази лекарка, да сподели впечатления!

Утре съм на работа и задължително ще попитам офталмоложката за тази лекарка и ще ти пиша

# 20
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Stefanie
Цитат на: Stefanie
А защо не пробвате с лещи? Лещите прекратяват нарастването на диоптъра.


Казала ли съм че намаляват диоптъра? Разликата между ПРЕКРАТЯВАМ НАРАСТВАНЕ=СПИРАМ и НАМАЛЯВАМ  е голяма според мен.Идеята на лещите е че се носят постоянно-от сутрин,когато станеш,до вечер,когато си лягаш.Разбира се че ако не ги слагаш диоптъра ще си расте.

Не е вярно това. С лещите не се прекратява нарастването на диоптите. За съжаление. Sad В zаблуда си.

# 21
  • Мнения: 9 093
Както казах всичко зависи от това дали се носят редовно.Аз ги нося от момента в който си измия очите,до момента в който си облека пижамата.За 5 години диоптърът ми не се е променил.Говоря от опит.Нищо повече.Никой не е длъжен да ме слуша все пак Wink

# 22
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Stefanie
Както казах всичко зависи от това дали се носят редовно.Аз ги нося от момента в който си измия очите,до момента в който си облека пижамата.За 5 години диоптърът ми не се е променил.Говоря от опит.

Това е строго индивидуално. Зависи и от това напр., дали работиш много с компютър и др.  фактори. Някои лекари препоръчват дори един ден в седмицата да не се носят лещи, zа да почине окото...
Радвам се zа теб, че не са ти се увеличавали диоприте вече 5 год. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 534
Цитат на: Stefanie
Както казах всичко зависи от това дали се носят редовно.Аз ги нося от момента в който си измия очите,до момента в който си облека пижамата.За 5 години диоптърът ми не се е променил.Говоря от опит.Wink

Доколкото съм чувала , ако късогледството не е прогресивно , диоптера престава да се покачва около 22-23-та година

# 24
  • Мнения: 9 093
В момента съм на 21 Wink
Работя с компютър.
Чета и пиша много-студентка съм.
Както казах от няколко години съм на -4.
Може би наистина е индивидуално.

# 25
  • Мнения: 2 534
Цитат на: Stefanie
В момента съм на 21 Wink
Работя с компютър.
Чета и пиша много-студентка съм.
Както казах от няколко години съм на -4.
Може би наистина е индивидуално.

Много се радвам , че вече нямаш покачване на диоптера !
Сърцето ми се свива , като вида някой с -10 или детенце което не може изобщо да мръдне , ако няма очила .Понеже всеки ден се сблъсквам с такива клиенти , вече оценявам колко са важни нещата , които повечето хора приемаме като даденост.

# 26
  • Мнения: 500
Да се включа и аз- от много години съм ту с очила, ту с лещи. Мисля че вече достигнах до точката при която кръвонисните судове ми са навлезли в роговицата( която е без по природа)- това ства след около 10 години носене на лещи. И сега поне за мен решението е - твърди лещи. Така поне ми препоръча лекарката, те не само че не дразнят окото и не са както едно време, но и спират нарастването на диоптъра. Да ви кажа, страх ме е да си сменя лещите от меки на твърди, а да не говорим за операциа. Ужасява ме мисълта, че могат да те оставят сляп за цял живот. Иначе обаче тайно си мечтая да се оперирам че да ми се махне проклетото късогледство от главата.

# 27
  • Мнения: 2 332
Имам приятелка, която преди около 7-8 години се подложи на тази операция. Беше с астигматизъм, -9 и -12, ако не се лъжа. Откакто и махнаха превръзките (м/у другото не оперираха двете очи заедно, а едно по едно) няма никакви проблеми. Мисля, че клиниката беше някъде на Хемус, цената беше по 500 $ на око - сега сигурно е по 500 Евро. Тя ми беше казала, че тук идвали много гърци да си оперират очите, защото там им излизало по 1000 $ на око.
Успех с решението!

# 28
  • Мнения: 2 534
Цитат на: jenia vulova
Цитат на: sladka hapka
Наш познат ми препоръча д-р Еленкова във Варна, която била ученичка на известния акад. Фьодоров, но тя лекувала не хирургично, а посредством серия от процедури подобни на масажа. Sad

Ако има някой, който е бил при тази лекарка, да сподели впечатления!

Утре съм на работа и задължително ще попитам офталмоложката за тази лекарка и ще ти пиша

Днес се обадих на три познати офталмоложки и много странно, но нито една не беше чувала за д-р Еленкова.А дори две от тях са завършили медицина във Варна.
Съжалявам , че не можах да ти помогна . Виж Фьодоров беше велик , жалко ,че е покойник .Дано да е научила нещо от него.
ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ и да ти е здравичко детенцето !

# 29
  • Мнения: 6 243
Аз попитах роднини във Варна - реагираха много положително. Може би я знаят, защото и у тях всички са със късогледство. Така или иначе, днес таткото с малкия заминаха за Варна, защото много се притеснихме след инцидента тази седмица и от скоростта на растеж на диоптрите. А пубертета все още предстои - тогава пък колко нараства късогледството Sad Ще видим какво ще им каже, ако е нещо интересно - утре ще пиша.

Общи условия

Активация на акаунт