избор на фритюрник

  • 17 994
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
О, Шани далеч съм от мисълта за ремонт. Моята пушина работи вече 15 г, какво ли не съм правила, за да и помогна да изгори- и на терасата в дъжда съм го оставяла. Е,няма работи и това е. Така щях да имам повод да си купя нов. Но вече ми писна от него и директно ще ги изхвърля. А колкото до това какво  точно търся, то не такъв, който да се ремонтира, а такъв, който да е най-лесен за миене и източване на мазнината. Затова се ослушвам по темата.
А като казваш най-евтиния- какво мислиш за тези най-малките. Не ми трябва голям, защото от 1-2 г гледам да не пържа много, само от време на време. А големият и много мазнина събира.ТА се зачудих съвсем боклучести ли са или става за използване от време на време.
А  и също значи това, че и Нео стават.

# 16
  • Мнения: 425
Ето това е http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09020264
Не е нищо особено, но ми върши работа.

# 17
  • Мнения: 108
И аз мисля, че тези съвсем малките с вместимост 1л. са по-добрият избор. Според мен палмовата мазнина е по-добра, поне според моят опит. Когато не го ползваш дълго време слънчогледовото олио започва да мирише лочо за разлика от палмовото. Да не говорим, че слънчогледовото олио изобщо не е пригодено да се загрява до такава висока температура.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Джемма - идея си нямам. И моя ТЕФАЛ е от '95г. и няма изгаряне таз пущина. И той изоставен на терасата и оцелява, та чак му е добре. Но е алуминии отвътре и едвам го чистя.

Според мен наистина трябва нещо с по-малка вместимост, че да се сменя по-често. Ние ползваме някаква мазнина БЕЛЛА, доволна съм. Нямат дъх картофите. Ние само това пържим и мнооооооого рядко тиквички, че пускат вода и разводняват яко мазнината. Та, ако не е много скъп, пробвай се  Peace

П.П: Делонгито с въртяща кошница и маркуче за източване е ремонтируемо с/у 80лв. само за резервната част кошница+нагревател. И поне още 20-30лв. за демонтаж, монтаж и ви е ясно защо не се ремонтират тези уреди.

# 19
  • Мнения: 4 546
а колко мощност е добре горе-долу?

# 20
  • Мнения: 3 640
Аз преди година си взех този http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09017820 и съм много доволна. Разглобява се целия и се почиства много лесно. Мие се в съдомиялна. Има таймер. Може да се използва освен като фритюрник, и като електрическа тенджера. Има функции затопляне, варене, задушаване, пържене и дълбоко пържене. Количеството на мазнината може да е от 2 супени лъжици до 2 литра.

# 21
# 22
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз преди година си взех този http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09017820 и съм много доволна. Разглобява се целия и се почиства много лесно. Мие се в съдомиялна. Има таймер. Може да се използва освен като фритюрник, и като електрическа тенджера. Има функции затопляне, варене, задушаване, пържене и дълбоко пържене. Количеството на мазнината може да е от 2 супени лъжици до 2 литра.

Този днес го видях на живо. Заинтригува ме много. Някой друг може ли да каже отзиви.
Sun, какъв е филтъра, че забравих да погледна ? Ползвала ли си го за нещо друго, освен за пържене ?

# 23
  • Мнения: 3 640
Sun, какъв е филтъра, че забравих да погледна? Ползвала ли си го за нещо друго, освен за пържене?
Джемма, филтърът е карбонов (въглероден), предпазващ от изпускане на миризми и на мазнини. Представлява нещо като текстилно парче, което може да се извади от капака, за да се измие капакът в съдомиялна или да се подмени филтърът при необходимост.
До сега, освен за пържене, съм го ползвала и за печене на кюфтета (сложих само 2 с.л. олио), и за задушаване на зеленчуци.

Общи условия

Активация на акаунт