Бактерии в урината

  • 165 745
  • 423
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 219
Разбира се че в обикновенната урина могат да се открият бактерии, защото тя се анализира освен с хартийките, разните му там рекативи но и се гледа на микроскоп. На микроскопа се виждат левкоцитите, бактериите, камъчета ако има, но неможе да се каже какви са бактериите . За това се пуска стерилна урина.

# 16
  • Мнения: 1 802
Във обикновената урина се откриват бактерии във седимента.  Simple Smile И тогава се пуска стерилна за да се определи точно кой е микроба. Личен опит  Wink

Лечението продължава докато измрат омразните бактерии. Често стават рецидиви. За това ще се наложи да следите урината по продължително време! Често става и така, че ако на дадена бактерия единия път е действал  даден АБ, на следващата антибиограма се вижда, че бактерията е станала  резистентна (т.е. устойчива) на същия АБ и продължавате лечението със друг АБ!

Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 17:12 от Елеонора_76

# 17
  • Мнения: 656
Именно!Имало е левкоцити,които показват,че има нередност.Аз затова писах,че сме дали стерилна урина за потвърждение и,ако има бактерии е назначена антибиограма.
Мен ме интересуваше колко продължава лечението,ако има бактерии,какво да очаквам и т.н.,а не как точно са открити те.

Благодаря на всички ви!
Това си е въпрос за специалист.
Мисля че зависи и от количеството бактерии. Зависи си и от конкретния случай, затова питай доктор.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
ОК, вече и аз знам   bouquet

Относно продължението на лечението наистина е въпрос за специалист. Ние двата пъти лекувахме със Суметролим по 10 дни. Но всичко зависи от антибиограмата.

Успех  Hug

# 19
  • Мнения: 1 237
Естествено,че ще се съветвам с лекар.Изобщо не мисля да лекувам сама детето си.Но докато излязат резултатите исках да разбера за подобно преживяно от майки на деца с такъв проблем.

# 20
  • Мнения: 656
Мисля че има още едно важно нещо - когато завърши лечението е хубаво да се направи контролна стерилна урина - да се подсигуриш че лечението си е свършило работата.

# 21
  • Мнения: 1 237
Мисля че има още едно важно нещо - когато завърши лечението е хубаво да се направи контролна стерилна урина - да се подсигуриш че лечението си е свършило работата.

100% Peace
Дано наистина всичко да мине бързо Praynig

# 22
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Именно!Имало е левкоцити,които показват,че има нередност.Аз затова писах,че сме дали стерилна урина за потвърждение и,ако има бактерии е назначена антибиограма.
Мен ме интересуваше колко продължава лечението,ако има бактерии,какво да очаквам и т.н.,а не как точно са открити те.

Благодаря на всички ви!
Това си е въпрос за специалист.
Мисля че зависи и от количеството бактерии. Зависи си и от конкретния случай, затова питай доктор.
лечението ще продължи докато се изчистят бактериите
по-скоро е важно от къде и защо са се появили бактериите
ако са по-висока степен е добре детето да се погледне на ехограф от нефролог - за да се изкл възможност от някакъв проблем да са се появили.
и зависи какви са блактериите! това е много важно!

# 23
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
разбира се че трябва да се направи още една стерилна урина в края на лечението - даже се правят две последователни за 100% сигтурност
и още нещо - в темата за проблеми с бъбреците прочети каква хигиена да спазваш като взимаш урина

# 24
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
-степента
-вида бактерии
ще прецените дали да прегледате детето на нефролог
особено ако ти повтори бактериалната инфекция - задължинтелно я заведи

# 25
  • Мнения: 1 802
Мисля че има още едно важно нещо - когато завърши лечението е хубаво да се направи контролна стерилна урина - да се подсигуриш че лечението си е свършило работата.

100% Peace
Дано наистина всичко да мине бързо Praynig

От сърце желая на детето ти успех във лечението и никакви бактерии вечеPeace  Hug

# 26
  • Мнения: 17 407
БАктериите, които обикновено се излорират са Е. коли или ПРотеус мирабилис- и двата вида с амного упорити и може да не изчезнат след поредица от антибиотични курсове. Хубаво е да се правят бани с отвара от смрадлика също.
УСпех влечението!

# 27
  • Мнения: 1 426
Да, вярно, отварата от смрадлика е много добра, а също и разтвор с калиев перманганат

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
На моята й бяха изписали Триклобактер за измиване.

# 29
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
На моята й бяха изписали Триклобактер за измиване.
зависи колко е малко детето!

Общи условия

Активация на акаунт