Невродермит-дайте съвет!

  • 62 087
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
И двете ми деца са с това заболяване - атопичен дерматит или невродермит. Появи им се на 2-3 ден след раждането. До сега почти всичко сме пробвали - няма ефект или пък е само временен. От 2 месеца пробваме с хомеопатия - с дъщеря ми, която е по- зле ( на малкия от няколко месеца не са му се появявали обриви). Първо се влоши страшно много ( толкова зле никога не е била), после се изчисти. Сега пак е с обриви по цялото тяло. Хомеопатичката каза да спрем за малко последното лекарство ( при всяка промяна се променяше и лекарството) От тук насетне не знам кво ще правим...Дано хомеопатията да ни помогне...

# 16
В състояние на непрекъснат обрив и сърбеж съм. От 22 години си имам няколко петна по тялото, които по време на лечение почти изчезват, но слез това се появяват отново. По никакаъв начин не се повлиява - последното което ме предписаха беше Nachtkerzen Balsam - и само то от време на време ми помага- намалява чувството на сърбеж и червенината на петната - Понякога изглежба много плашещо ! По време на срес май наистина се засилва . Умолявам Всеки който има такава диагноза да ми пише или да ми каже по какъв начин бих могла да га премахна намаля, огранича или каквото и да е - напоследък почти не издържам - в момента го имам по ръцете, дупето, коленете и по долните крайници! Моля Ви пишете ми или коментирайте , ако може по някакъв начин да си помогнем.
My e-mail address is est_svetla@abv.bg
Благодаря предварително на всеки който ми отговори или сподели с мен!!!

# 17
  • Мнения: 19 307
наскоро прочетох и писах за нов метод на лечение на невродермит.за сега съм чувала да се прави само в Германия и една процедура струва около 140евро като понякога са нужни няколко процедури. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=241520.0
по телевизията имаше репортажи за метода и отзивите бяха доста добри.
в сряда сме на лекар и ще разпитам какво е мнението на алерголога за тези светлинни облъчвания.

# 18
Ще чакам да ми пишеш как е минало при лекаря.

# 19
  • Мнения: 250
Аз също имам някаква неустановена алергия, появявя се от време на време и пак изчезва. Ужасно сърби и кожата ми се надува като ужилено с коприва....кажете ми как да се преборя с нея. Докторката ми каза, че е на нервна основа , това невродермит ли е ???Дали с хомеопатия ще стане ?

# 20
Преди малко се вьрнах от поликлиниката бях при моето jp и той ми каза че имам невродерматит и ми исписа кловейт.Тьрсейки информация за този кожен проблем открих този форум,както прочетох казвате че няма лечение искрено се надявам да не е така.А и jpто ми каза че е упорито за лечение но не и че няма такова CryНадявам се някой да каже ето това е лекарството премахва петната за винаги! Praynig

# 21
  • Мнения: 656
Аз също имам някаква неустановена алергия, появявя се от време на време и пак изчезва. Ужасно сърби и кожата ми се надува като ужилено с коприва....кажете ми как да се преборя с нея. Докторката ми каза, че е на нервна основа , това невродермит ли е ???Дали с хомеопатия ще стане ?
Това ми прилича на "копривна треска" или още казано - уртикария.

# 22
Az si misleh 4e samo az sum tolko zle.Samo 4e vijdam kolko hora stradat ot tova zabolqvane.Esenta slojih edna ampula Flosteron i mi mina za okolo 2 meseca.Sega pak si slojih no nqma efekt.Imah mnogo golqmo naprejenie i moje bi zaradi tova ne mi povliq.Ina4e sum probvala 100 vida lekarstva i mazila .Nqma spasenie. Cry

# 23
Здравейте на всички.
Зачетох се във форума и никъде не прочетох някой да се е излекувал напълно.
Преди време имах доста толямо и сърбящо петно под пъпа. Казваха ми, че е от токата на колана, че било нерводермит, предписваха ми кремове, докато един ден не отидох на фотоепилация (не лазерна) - да се сложа във форма за морето. Имах доста голямо петно в зоната около токата на колана и то от няколко години. Жената ми каза "ще го щракна и утре няма да го имаш!". Така и стана. Това беше преди три години и от тогава не ми се е появявал отново нито за миг.
Надявам се да подейства и при вас! Успех!

# 24
Използвай  Нахткерцен балсам.Само това изписват на мъжа ми и е много доволен

# 25
  • Мнения: 17 546
Преди малко се вьрнах от поликлиниката бях при моето jp и той ми каза че имам невродерматит и ми исписа кловейт.
И аз ползвам това, но българско производство - Клобедерм (клобетазол пропионат). Той обаче е кортико стероид и не е добре да се ползва дълго време. Спасение за сега от невродермита няма. Имах затишие около две години, но в момента се появиха две петна под лактите, които бяха изчезнали отдавна. Сърбежа е непоносим, но Клобедерм-а (Кловейт) успокоява временно. Кой знае колко време ще ги "влача" този път... Tired

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Крема на д-р Тайс. Атодерм на Биодерма са добри те помогнаха на дъщеря ми

# 27
    Невродермит беше това което ме тормозеше преди два месеца!
Бях по доктори и естествено ми предписаха котекостероиден крем или както там се вика...
В случая "Адвантан - мляко"... След двуседмично лечение, ефекта от което беше нулев или много слаб, накрая бях пропуснал да се намажа само веднъж и нещата заеха много лош обрат...
(Освен пъпчиците които стават на червени петна и кожата почва да се бели и изтънява накрая), на мен ми се появвяваше по дланите на ръцете и по стъпалата....  Започна да пълзи и да се развива до глезените по краката и от горната страна на пръстите по ръцете.... Sad
    Направо се бях шашнал! Обаче имам доверие в такива форуми и някъде бях намерил (по-точно майка ми намери точният форум), че някой се излекувал със сок от суров картоф!!
   Интересно защо обаче никой не коментираше метода!?!? Участниците във форума само се оплакваха без да обърнат внимание на бабешкият трик.... !?!?
  Темата сега не мога и да я намеря....  Но нали затова и аз пиша!
        Досадните сърбящи червени петна излекувах напълно за около месец!
Обелвах и нярязвах по 3 - 4 картофа (зависи от големината) и ги настъргвах в стъклена купа...
После стисках и цедях сока от стърготините направо по ръцете и краката си. В началото правeх по 2 дори 3 процедури на ден. Естествено след като се наквасите със сока, чакате да изсъхне и не се миете и бършете... Понякога това изсушаваше много кожата ми и се е налагало дори да ползвам овлажяващ крем за ръце например... След седмица нещата заизглеждаха по-добре.. (спането и почивката ми се отразяваше положително, а пък мокренето с вода влошаваше нещата)..   После намалих процедурите до 1- 2 но не спирайте... бъдете упорити!!
  Сега вече месец откакто изчезнаха напълно и не се мажа!!  Grinning   Освен това кожата по ръцете и краката ми е перфектна!  bowuu
   И видях сметката на гадния невродермит!!  #2gunfire
Нищо не ви коства да опитате! Няма какво да загубите!
   Очаквам и искам много да видя че съм помогнал!  Успех!!!

# 28
Здравейте WinkРеших и аз да се включа в разговора,защото се мъча с тая гадост вече 8-ма година.При мен се появи след силен стрес - изключително тежка катастрофа.Опитах какво ли не и ......нищо не помага. Нахтхерцен също не ми помага,дори моментно ConfusedТова , което занам от дерматолог е ,че не трябва да се обработват засегнатите места с кортикостероиди (въпреки,че горещо ги препоръчват Shocked),защото организма става зависим от тях. Докато се използват всичко е ОК , но като се спре - организма си го търси и така до безкрай.Искам да кажа,че без кортикостероиди може,ама с тях НЕ е добре. Да ви кажа честно , след всички мазила,които съм използвала през годините , а те са 1001 ...... в момента използвам......обикновенния евтин български крем "Бочко"(за бебешки дупета) и още един евтин крем за ръце с екстракт от грозде . Ако щете вярвайте - помага. Споделям го,защото може да помогне и на някой от вас . Знам какво мъчение е невродермита , сърбежа води до полудяване ,особенно нощно време. Така е при мен. А метода с картофите ще го пробвам още сега и после ще споделя с вас какъв е бил ефекта. На един едно помага,на друг - друго! Желая късмет и успех в борбата със сърбежа на всички вас Peace

# 29
На мен също ми помогна Нахткерцен балсам. Не очаквах но за два три дни обрива изчезна. Благодаря на лекаря.

Общи условия

Активация на акаунт