Каква категория кърмаче си имате?

  • 1 589
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Млечни мамчета,
чета книгата What to Expect the First Year от Heidi Murkoff, която е доста нашумяла тук в Щатите и според нея кърмачетата спадат в следните категории:

Barracuda: стръвно се нахвърля на гърдата и суче без да спира за 10-20 минути без да си губи времето за други неща. Суче толкова силно, че зърната ви може да ви наболяват в началото на всяко кърмене.
Excited Ineffective: толкова се въодушевява като види гърдата, че не може да се хване както трябва и започва да се ядосва. Трябва първо да го успокоите за да може да го поставите правилно на гърда.
Procrastinator: не се интересува особено от яденето. Седи си и трябва да го насилите да хапне нещо.
Gourmet: вкусва си по мъничко, поблизва зърното, примлясква: с две думи обича да си задоволи вкуса, не само глада.
Rester: хапва няколко минутки, почива няколко минутки и така докато се нахрани.

Не знам при вас как, е но ние спадаме в две от тези категории и затова дадох 2 опции.
Надявам се, че тази анкета ще ви е интересна - моля споделете някой смешни истории свързани със вашият "вид" кърмаче.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Май не спадаме към никоя от категориите - Ева си беше и досега си е типичното кърмаче, което си яде спокойно, без да заспива по средата на храненето, без да се нахвърля като кученце, без да прави нещо особено - просто й е кеф Grinning

# 2
  • Мнения: 3 423
това може би важи само за новородени кърмачета с времето стават направо професори по сукане Joy
а моя си бе и роден научен Joy

# 3
  • Мнения: 5 401
това може би важи само за новородени кърмачета...

И на мен на такова ми намириса.. Мойто кърмаче в началото беше Excited Ineffective. Само да помиришеше кожата ми, беше готов да си цокне я от ръка, я от рамо.  Joy А вече е много, много съсредоточен, като при смяната на гърдите примлясва сладко-сладко.   bouquet

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
ние сме това Excited Ineffective

# 5
  • Мнения: 4 447
Няма да гласувам,защото е на английски! Crossing Arms Нищо лично,но и без това сме обградени вече само от английски произношения,имена и названия на неща,които си имат ИМЕ на Българси,че се дразня безумно.
  ooooh!

# 6
  • Мнения: 134
Ние определено сме малка баракуда  Grinning - мисля, че определението е доста подходящо, въпреки че не съм наясно с поведението на баракудите, но звучат като стръвни рибки. Simple Smile На мен доскоро ми приличаше по-скоро на гладно кученце, поне по начина, по който се хвърля към гърдата щом я сложа в познатата й поза за сукане. Въпреки болката в началото ми става толкова забавно, че съм се смяла с глас, което понякога я озадачава и ме поглежда с един обиден поглед!  Confused  Е, имаме малко и от групата на почиващите, но при толкова стръвен ентусиазъм в началото това е напълно разбираемо  Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 6 707
Ние определено сме малка баракуда  Grinning - мисля, че определението е доста подходящо, въпреки че не съм наясно с поведението на баракудите, но звучат като стръвни рибки. Simple Smile На мен доскоро ми приличаше по-скоро на гладно кученце, поне по начина, по който се хвърля към гърдата щом я сложа в познатата й поза за сукане. Въпреки болката в началото ми става толкова забавно, че съм се смяла с глас, което понякога я озадачава и ме поглежда с един обиден поглед!  Confused  Е, имаме малко и от групата на почиващите, но при толкова стръвен ентусиазъм в началото това е напълно разбираемо  Laughing

 Peace и ние сме така, явно е типично за тази възраст Grinning

# 8
  • Мнения: 291
Да, определено се отнася за новородени. Моят младеж спада към първите две категории, гласувам за тях Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Ха, май първа опция... Wink

# 10
  • Мнения: 689
И Криси в началото спадаше към първата категория, а сега не мога да преценя.

# 11
  • Мнения: 306
първият месец определено бяхме баракуда hahaha

след девет месеца кърмене на поискване явно се успокои, че млякото си е наоколо непрекъснато и се превърна в "ценител" Laughing - хапва, оглежда, погалва и пощипва, поглежда ме и се усмихва, пак хапва...
това на моменти е изнервящо, защото още и още продължава да "хапва на крак", после се хвърля към нещо интересно, пак се връща "на масата" и така...
няколко пъти го оставих да види какво е режимче - 3-4 часа без мляко - и да видите какво значи съсредоточаване върху храната hahaha 10 минути само дърпане и преглъщане на премерени равни интервали Laughing

та, така... ще заложа на Gourmet-а Sunglasses

# 12
  • Мнения: 182
Ами мисля, че в момента сме Gourmet , но това много зависи и от глада ... Party

# 13
  • Мнения: 1 043
мале май много са като моето лакомите - и наистина се ядосват като незахапе кадето трябва а и смуче смуче нишо че не е лапнала гърдата ами отстрани някаде  Crazy

# 14
  • Мнения: 11 025
Първите дни в болницата беше Excited Ineffective. Сега в началото е Barracuda - ръмжи, скимти и дърпа настървено, но след 5-10 минути се укротява Heart Eyes

# 15
  • Мнения: 2 807
Май не спадаме към никоя от категориите - Ева си беше и досега си е типичното кърмаче, което си яде спокойно, без да заспива по средата на храненето, без да се нахвърля като кученце, без да прави нещо особено - просто й е кеф Grinning

И моите така  Wink Grinning

# 16
  • Мнения: 313
На моето най- му приляга rester, въпреки че и в другите описания виждам по нещо, без в това на Excited Ineffective. Моя човек рядко суче повече от 5 минути, а ако му се спи мляска зърното, като внимава да не му пуска мляко, че му пречи на дрямката  Laughing Laughing Laughing

# 17
  • Мнения: 1 427
Barracuda сме ние, или по-скоро бяхме, сега се кърмим символично!

# 18
  • Мнения: 1 008
Ох,ние сме баракуда и доста си боли понякаго-направо виеш от болка ,ама за детето е удомолствие .Правим и почивки,но след това отново сме към първа категория.

# 19
  • Мнения: 498
Хе-хе, ние сме Effective Baracuda  Joy

Вчера даже мляко излезе през носа, щото се задави, ама сакън да не ме пусне Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 328
Хаха:) И ние сме Баракуда. Като гледам резултатите от анкетата - преобладаващия отговор е този..

# 21
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Няма да гласувам,защото е на английски! Crossing Arms Нищо лично,но и без това сме обградени вече само от английски произношения,имена и названия на неща,които си имат ИМЕ на Българси,че се дразня безумно.
  ooooh!


И какви са имената на български? Аз нарочно не ги преведох за да не променя значението - но пък се постарах да преведа какво кое означава! Браво на мен за старанието  Flutter
Не съм срещала никъде другаде такива категории, включително и на български, и затова реших че ще е интересно на кърмещите мами - по-скоро като забавна тема.
На всички гласували, благодаря - значи доста баракуди-стръвници сме си навъдили  Joy

# 22
  • Мнения: 865
Мария си е баракуда от първия ден на кърменето JoyА как изтънчено звучи-Gourmet newsm62

# 23
  • Мнения: 903
И ние сме към 2 категории:
Barracuda и Gourmet - когато каквото дойде Simple Smile

# 24
  • Мнения: 678
Моето кармаче си е баракуда откакто се е родило

# 25
  • Мнения: 339
Ние определено сме малка баракуда  Grinning - мисля, че определението е доста подходящо, въпреки че не съм наясно с поведението на баракудите, но звучат като стръвни рибки. Simple Smile На мен доскоро ми приличаше по-скоро на гладно кученце, поне по начина, по който се хвърля към гърдата щом я сложа в познатата й поза за сукане. Въпреки болката в началото ми става толкова забавно, че съм се смяла с глас, което понякога я озадачава и ме поглежда с един обиден поглед!  Confused  Е, имаме малко и от групата на почиващите, но при толкова стръвен ентусиазъм в началото това е напълно разбираемо  Laughing

 Peace и ние сме така, явно е типично за тази възраст Grinning
...и не само за тази възраст  Joy

# 26
  • Мнения: 4 447
Няма да гласувам,защото е на английски! Crossing Arms Нищо лично,но и без това сме обградени вече само от английски произношения,имена и названия на неща,които си имат ИМЕ на Българси,че се дразня безумно.
  ooooh!


И какви са имената на български? Аз нарочно не ги преведох за да не променя значението - но пък се постарах да преведа какво кое означава! Браво на мен за старанието  Flutter
Не съм срещала никъде другаде такива категории, включително и на български, и затова реших че ще е интересно на кърмещите мами - по-скоро като забавна тема.
На всички гласували, благодаря - значи доста баракуди-стръвници сме си навъдили  Joy

Ами ти ще кажеш какви са имената....Щях да те браво-сам аз,ако се беше постарала да са на БЪЛГАРСКИ. Като например "БАРАКУДА"  Peace Амакатогледам вееш Американското знаме. Прости ми, но немога да те разбераSad

# 27
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
anche_mamche, не мога да разбера защо човек, наричащ себе си "арт мама" и използващ страници като youngnutrition.net, при положение, че си имаме bgbaby.net и mamaibebe.com, има толкова много против няколко термина на английски... Като гледах страничката на твоя симпатичен палавник, с изненада установих, че и той като мен на английски прописал.  Mr. Green Между впрочем, голям сладур е Калоян.  Heart Eyes

То на всички е ясно, че barracuda = баракуда, ами останалите? Както вече споменах, не съм срещала подобна класация на български език и не исках да променя значението им като се опитвам да ги превеждам - на нас българите това ни е хубавото - всичко знаем и всичко разбираме... пък било и на английски...

Относно коментара ти, че вея американското знаме  newsm78 .... а ти ухилени котки ли си въдиш у вас?

На всички останали, извинявайте за спам-а (хм, как ли се превежда това на български?)

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 12:07 от TarikMom

# 28
  • Мнения: 3 091
Нашто дзвер е хем баракуда, хем почивач (хихи, rester  Laughing), двете крайности! почива, когато не е гладна и по-скоро ме ползва като биберона, но и похапва малко! иначе щом се събуди, ревва от глад и суче яко!
 Joy

# 29
  • Мнения: 4 447
anche_mamche, не мога да разбера защо човек, наричащ себе си "арт мама" и използващ страници като youngnutrition.net, при положение, че си имаме bgbaby.net и mamaibebe.com, има толкова много против няколко термина на английски... Като гледах страничката на твоя симпатичен палавник, с изненада установих, че и той като мен на английски прописал.  Mr. Green Между впрочем, голям сладур е Калоян.  Heart Eyes

То на всички е ясно, че barracuda = баракуда, ами останалите? Както вече споменах, не съм срещала подобна класация на български език и не исках да променя значението им като се опитвам да ги превеждам - на нас българите това ни е хубавото - всичко знаем и всичко разбираме... пък било и на английски...

Относно коментара ти, че вея американското знаме  newsm78 .... а ти ухилени котки ли си въдиш у вас?

На всички останали, извинявайте за спам-а (хм, как ли се превежда това на български?)

Уф... дай да приключим,че няма смисъл от това. Не мисля,че трябва да продължавам да се наказвам(понеже се ядосвам) за грешките на другите. Не съм против Ангийския език, защото го знам чудесно за 13г учене, просто съм на мнение, че думите,които наводниха(флууднаха,ако не разбираш) нашия език ме ядосват и дразнят много. Защо в Германия няма такива? В Хърватска Биг Брадър се казва ГОЛЕМИЯ БРАТ, 'що да не може и при нас???А колкото до веенето на знамената - можеше да вееш българското знаме, от тук не виждам смисъла на въпроса са котката Shocked

Wink

СПАМ - Спам (на английски spam) е използване на среда за електронни комуникации за масово изпращане на нежелани съобщения. Най-известната форма на спам е под формата на съобщения с рекламно съдържание по електронната поща. Спамът е използван и с други цели и използвайки други медии, като Usenet, търсачки, уеблогове, ICQ, IRC и SMS.

Спамът разпространяван чрез услугите за моментни съобщения е по известен като spim.

И в този ред на мисли,просто Да се извиним за НЕЖЕЛАНИТЕ И НЕПОДХОДЯЩИТЕ ЗА ТАЗИ ТЕМА СЪОБЩЕНИЯ.

Е, май има начин? Аз съм до тук.

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 14:27 от anche_mamche

# 30
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Май не спадаме към никоя от категориите - Ева си беше и досега си е типичното кърмаче, което си яде спокойно, без да заспива по средата на храненето, без да се нахвърля като кученце, без да прави нещо особено - просто й е кеф Grinning
Kатерина е като Ева!

# 31
  • Мнения: 2 274
Като беше по-малък беше като Баракуда  ooooh!, но сега е по-скоро Gourmet  Mr. Green!

# 32
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Значи в началото на храненето е Barracuda или Excited Ineffective, към края като се е понахранил става Gourmet, приказва и, усмихва се, доволна работа

# 33
  • Мнения: 2 616
Ние определено сме Barracuda, гладен не е останал, обаче като го сложа на гърдата си и ще рече човек, че цял ден не е ял, много е забавен. Недей си Боже да се забавя малко с хапването, започва се едно ритане с крачето, едно ръкомахане и кански вой и рев, цирк абсолютен!!!  Laughing Laughing Laughing

# 34
  • Мнения: 366
Избрах два отговора, но за второто ми детенце, което е бавничко, спокойно, почива си, а преди това е вкусило, помирисало - с две думи наслаждава се на храната...........
НО не ми дава да избера БАРАКУДАТА за първото ми детенце, което за 5-10 минути приключваше настървено с храненето и така е до ден днешен Simple Smile)))

# 35
  • Мнения: 3 760
И преди, и сега - Баракуда  Laughing Разбира се сега се разсейва, спира да суче, ходи да играе, връща се..., но все така стръвно подхожда към гърдата. И не влиза в никоя от другите категории...

Общи условия

Активация на акаунт