Загрубяла кожа на лактите

  • 24 816
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 723
Приех го малко като лична обида!!! Crossing Arms

дреме ти  Wink

А, ма хич даже не ми дреме!!!  Laughing
Мойте са си бели и без да ги търкам със шкурка!!!  Whistling
Не е зле, обаче да си купя някакъв по- мазен крем.... Thinking

Сега се сетих, когато бяхме малки
и имаше една комшийка на първия етаж,
дето денонощно седеше подпряна на лакти на прозореца-
голяма клюкарка, всичко виждаше от стратегическия си пост....
.... та, тя винаги си слагаше възглавничка под лактите
и ние й се чудехме за какво ли пък може да й е....  newsm78
...Е, сега вече ми е ясно....  ooooh!

Ако искам нежни и гладки лакти-
ще се наложи да си тапицирам бюрото!!!  Laughing Laughing Laughing

# 16
  • Мнения: 1 043
аз като родих имах такъв проблем - като кърмех се облягах понякога на лакът а и от липса на витамини , въобще хормонално или и аз незнам на какво се дължеше от мазна кожата ми стана суха като шкурка - дори не само по лактите ами и лицето ми се обели - правих бани със зехтин - затоплях го и се мажех цялата дори и косата предварително си мажех с някой витамин ако имам а примерно ... но лактите ми определено бяха най зле  тъй като за отрицтелно време дори чак ми се цепнаха и ми тече кръв  Shocked започнах да ги изтърквам добре в банята - няколко пъти чак до болка и след това с крем здравец примерно и се оправиха много бързо , но определено преди банята със зехтин имаше добри резултати , колена пети лакти като ги намажеш с топъл зехтин и стават разкошно меки
а това с цвета малко не е точно - ума хора със доста засилена пигментация в дадени области и неможе да се каже че е опт недотъркване  Peace

# 17
Лактите, не се търкат като с шкурка  ooooh! така може обратният ефект да стане прекалено да ги раздразниш и да загрубеят . Постоянната грижа , като измиване и мазане с омазняващ крем е напълно достатъчно /поне при мен е така/ , но чак търкане както при петите си е  излишно Peace
Постоянство това е  Simple Smile

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
Ако искам нежни и гладки лакти-
ще се наложи да си тапицирам бюрото!!!  Laughing Laughing Laughing

Можеш да патентоваш рецептата  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 234
Първо ги изтърквам с кафява захар и след това мажа с топъл/затоплен / зехтин.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 914

а това с цвета малко не е точно - ума хора със доста засилена пигментация в дадени области и неможе да се каже че е опт недотъркване  Peace


Да. И аз съм на това мнение.

# 21
  • Мнения: 601
Приех го малко като лична обида!!! Crossing Arms

Ти сериозно ли?! Аз не го казвам конкретно на тези, които са писали по темата, а по принцип. За това споменах и М. Желязкова като пример, че не мога да разбера защо хора, които обръщат внимание на външния си вид, не обръщат внимание на детайли, които при всекидневно третиране после изискват минимално усилие.

# 22
  • Мнения: 7 723
Приех го малко като лична обида!!! Crossing Arms

Ти сериозно ли?! ...

НЕ, разбира се!!!  Laughing

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Аз имах проблеми с единия лакът, болеше ме от допира с дрехите. Точно от седене пред компютъра е при мен.Наложи се да полежа един месец и сега си ми е добре лакътя. Мазах го с бадемово масло с крем за ръце, най - доволна бях от крема на щерката супер олажнява.  

# 24
  • Мнения: 601
Точно от седене пред компютъра е при мен...  

Добре, де обяснете ми къде си слагате лактите, като стоите пред комп.! Моите са във въздуха както и да пиша. От комп. ми е загрубяло единствено кокалчето от вътрешната страна на китката от мишката.

# 25
  • Мнения: 7 723
Точно от седене пред компютъра е при мен...  

Добре, де обяснете ми къде си слагате лактите, като стоите пред комп.! Моите са във въздуха както и да пиша. От комп. ми е загрубяло единствено кокалчето от вътрешната страна на китката от мишката.

Мойта мишка е отгоре на бюрото,
а и доста често мятам по някоя и друга публикация,
без дори и да сядам на стола, ей така- в движение,
което пък ме кара да съм изцяло облегната на лакти,
със задника у въздуха....  Grinning

Леле, к`ви ги пиша!!!   ooooh!

Като гледам, има и други, които се нуждаят от тапициране на бюрото  Whistling
Може пък да ни направят отстъпка,
ако ги тапицираме на едро!!!  Mr. Green

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Наскоро установих, че единия ми лакът бе станал като шкурка и точно този, с който се опирам на бюрото.
Мазах го няколко дена с едно кремче с чаевец и определено "доби здрав вид".

# 27
  • Мнения: 341
Glisolid от аптека ли се купува и колко струва?
От аптека или от магазин за козметика. Крем в кръгла, плоска метална кутия точно като класическия крем NIVEA, само че кутията му е ярко червена. Има 2 разфасовки, но не мога сега да ти кажа с какво количество са. По-малката кутия струва към 3 и нещо лв. По-голямата излиза по- на сметка като съотношение количество/цена и струва 5 и нещо лв.
Това за мен е най-добрият крем за ръце, който ползвам вече повече от 5 г. Единственият, с който ръцете ми не са сухи. Това не можах да го постигна нито с Atrix, нито с Dove за ръце, нито с някой от българските кремове.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Подпирам си главата с едната ръка, повече чета на компютъра така ми е по удобно, с лявата си подпирам главата, с дясната държа мишката и си скролвам текста. На дясната лакътя не се опира на бюрото, като пиша китките ми се опират  в бюрото, лактите са във въздуха.  От една седмица пак съм заседнала пред компютъра засега си е добре лакътя, ще видим по - натам.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 626
Аз се мажа с едно кремче на Орифлейм, дето ми се подмята от сто години - Нежна грижа. Консистенцията му е като на медения вазелин от едно време. Малко трудно се вади от измисленото бурканче, ама хайде - красотата изисква жертви.

Общи условия

Активация на акаунт