Тампони- вредни ли са??????

  • 35 543
  • 161
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 540
Използвам само превръзки.
Незнам дали са вредни тампоните и защо ако е така,но ми се струва по-неудобно и нехигиенично.А и кръвта е хубаво да се изтича,а не да се събира,и то точно във влагалището.

Аз ползвам и тампони, много са ми удобни, но Ted_Ka е права. Така че използвайте ги умерено  Wink

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
Вредни са при постоянно ползване. Има жени, които спят с тампон.
Аз ползвам и превръзки, и тампони (лятото само тампони). Никога не лягам с тампон  Naughty

# 17
  • Мнения: 3 423
Аз ползвам и превръзки, и тампони. Никога не лягам с тампон  Naughty

Вредни биха могли да бъдат,
ако ги оставиш повече от 6 ч.
в теб. Иначе не знам защо и
как така могат да са вредни.
Хубаво е, като плуваш, пък си
с мензис, да ползваш тампон.
Нощем - превръзки.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
Лиске, това е отговорът-
 
....А и кръвта е хубаво да се изтича,а не да се събира,и то точно във влагалището.

# 19
  • Мнения: 64
и аз знам, че не е хубаво да оставаш с тях за повече от няколко часа, защото са предпоставка за развитие на бактерии и гъбички  Rolling Eyes освен това ограничават свободното изтичане на цялата тази мръсна кръв и не е желателна да се ползват често Naughty лично аз до скоро ползвах почти само тампони, защото се чувствах по-комфортно и чисто с тях, но напоследък избягвам употребата им, освен ако не е наложително  Mr. Green обаче като се сетя сега, че идва пак лято, жеги  ooooh! и не ми се мисли  #Crazy май, пак ще опра до тях  hahaha

# 20
  • Мнения: 113
 Аз ползвам повече превръзки и рядко тампони.

# 21
  • Мнения: 158
За първи път чувам, че тампоните са вредни. Аз ползвам само тях, превръзки само като спя.
аз също!

# 22
  • Мнения: 6 164
И майка ми го говори, но с превръзки не издържам, адски гадно ми е, особено пък лятото в жегата Sick Stop ... Важното е тампоните да се сменят често. А иначе само нощем спя с превръзки.

# 23
  • Мнения: 656
Вредни биха могли да бъдат,
ако ги оставиш повече от 6 ч.
в теб. Иначе не знам защо и
как така могат да са вредни.
Хубаво е, като плуваш, пък си
с мензис, да ползваш тампон.

Нощем - превръзки.
Дори и да не си с мензис, хубаво е като влизаш във вода, в която влизат толкова много хора "да си запушиш ...." Mr. Green
Това го четох някъде наскоро, не помня къде точно...

От време на време правя почивки с превръзки, ама като отида на работа как да ходя до тоалетната и да спазвам хигиена?

# 24
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз пък съм чела точно обратното!!! Когато кръвта изтича свободно от влагалището тя се задържа по стените му, защото не са гладки. Когато се ползва тампон, той поема кръвта веднага. Разбира се хората в упътването към тампоните са си написали на колко време трябва да се подменя. Така че ако се спазва това условие няма проблем. Аз ползвам тампони, иначе рискувам доста често да се "оливам" Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 534
Тампоните са вредни само за някакъв нищожен процент жени,които развиват
Токсично-Шоков Синдром(вие се свят,повръща се и се вдига Т).
В другите случаи при редовна смяна не са проблем. Peace

# 26
  • Мнения: 3 456
И превръзките, ако не се сменят достатъчно често биха развили бактерии, така че този аргумент отпада.

# 27
  • софия
  • Мнения: 376
не виждам защо да са вредни,ако се сменят често
използвам почти само тампони,вече не знам колко дълго време и никога не съм имала никакъв проблем

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз пък съм чела, че превръзките представляват по-подходяща срада за развитието на инфекции от тампоните.
Ползвам и тампони, и превръзки.

# 29
  • Мнения: 1 802
Ползвам само превръзки! Тампоните ... много лошо съм настроена към тях! Само се моля, когато съм на плаж да не ми идва ... че тогава няма как, ща не ща, ще пъхам тампоните  Confused

Общи условия

Активация на акаунт